Co lze mýt v myčce nádobí?

Co lze mýt v myčce nádobí?

Myčky nádobí dnes bezpochyby zaujímají důležité místo v mnoha polských domácnostech. Hrají důležitou roli a není se čemu divit, protože využití výhod myčky je jednoduše úspornější a pohodlnější. Abyste však byli se službami tohoto spotřebiče spokojeni, je dobré si uvědomit, co do něj můžete vložit – ne každé nádobí je do myčky vhodné a kromě toho existuje mnoho předmětů, které do ní můžete bez obav vložit. Co lze mýt v myčce nádobí? Zde je stručný návod k používání myčky nádobí!

Mytí v myčce nádobí a jeho výhody

Existuje důvod, proč se stále více lidí rozhoduje pro koupi myčky nádobí do své domácnosti. A co víc – cena tohoto spotřebiče není v současné době nijak přehnaná, a proto se myčkou vybavuje mnoho nájemních bytů. Pro investující však není rozhodující cena. Myčka nádobí má mnohem více výhod.

Používání myčky nádobí znamená především pohodlí v podobě úspory času. Stačí jen vhodně rozmístit nádobí nebo jiné předměty a nastavit mycí program – myčka se postará o zbytek. To znamená, že každý může svůj drahocenný čas využít úplně jinak, než když stojí u dřezu a myje nádobí ručně. Další výhodou, která rozhodně hovoří ve prospěch myček nádobí, je finanční úspora. Mytí nádobí v myčce je úspornější, protože se při něm jednoduše spotřebuje méně vody než při ručním mytí. Díky tomu jsou nižší i náklady na spotřebu vody

Které příbory lze mýt v myčce nádobí?

Které nádobí lze mýt v myčce?

Aby spotřebič fungoval bezchybně a uživatel byl s jeho výkonem plně spokojen, je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel. Každý přístroj má své vlastní použití a kontraindikace. Lze silikonové formy mýt v myčce nádobí a jak si poradí s indukčními vařiči? A především, co se má mýt v myčce, aby se nic nepoškodilo? Ukázalo se, že do myčky nádobí lze umístit poměrně hodně předmětů. Následující výrobky jsou vhodné pro mytí v myčce nádobí:

  • hrnce z nerezové oceli,
  • tepelně odolné nádobí,
  • kamenina,
  • příbory,
  • brýle,
  • formy, nádobí a silikonové podložky,
  • plastové kartáče na vlasy,
  • misky na mýdlo a nádoby na mýdlo,
  • nůžky na nehty nebo nůžky,
  • štětce na make-up.

Tento dlouhý seznam ukazuje, kolik položek lze umístit do myčky, která si s nimi bezchybně poradí. Možná vás překvapí, že tento inteligentní spotřebič se postará nejen o mytí příborů a nádobí. Každodenní předměty vložené do myčky mohou získat nový život a zaručit uživateli nejvyšší úroveň hygieny – tato vize zní opravdu skvěle, že?

Které nádobí lze mýt v myčce?

Symbol a označení, že je možné jej mýt v myčce nádobí

Používání myčky není nic složitého a každý uživatel ji jistě zvládne. Přesto je užitečné rozlišovat mezi materiály, které lze mýt v myčce, a těmi, které je lepší mýt ručně. Je známo, že do něj lze snadno umístit nádobí, ale problém nastává, když jsou v domě tři různé druhy plastů. Jak zjistíte, co lze mýt v myčce? S pomocí přichází neomylná značka, kterou lze mýt v myčce nádobí. Právě díky němu mohou uživatelé snadno rozlišit předměty, které nebudou mycím procesem v myčce negativně ovlivněny.

Znak pro mytí v myčce je velmi snadno rozpoznatelný – tento symbol představuje dva talíře se třemi vodními tryskami nad nimi. Značka má podobu malého čtverečku a je vždy umístěna na spodní straně myčky, pokud ji lze mýt v myčce. Snadno tak zjistíte, zda je bezpečné mýt pánev v myčce a jak se bude chovat nerezová ocel

Symbol pro mytí v myčce nádobí

Lze krystaly mýt v myčce nádobí?

Kolem mytí krystalů v myčce nádobí stále panuje mnoho pochybností. Tento choulostivý materiál vyžaduje opatrnost a mnoho lidí se je jednoduše bojí vložit do spotřebiče. Ve skutečnosti je situace trochu jiná. Je pravda, že mytí křišťálových plastů v myčce nádobí je zpravidla považováno za rizikové a nedoporučuje se je do tohoto spotřebiče vkládat. Nicméně existují modely myček, které jsou naprogramovány s ohledem na choulostivé nádobí nebo sklenice. Při nákupu myčky nádobí se proto vyplatí sledovat možnost programu 40 °C Glass a ochranu GlassSecure, protože některé myčky nádobí jsou těmito funkcemi vybaveny.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada