Co nelze mýt v myčce?

Co nelze mýt v myčce?

Je snadné podlehnout pokušení tvrdit, že myčky nádobí se v posledních letech staly pro mnoho domácností spásou. Jejich obliba každým rokem roste a stále více domácností je vybaveno tímto moderním spotřebičem. Je to skvělá alternativa k ručnímu mytí nádobí, protože ušetří nejen spoustu času, ale je také úsporná.

Abyste se však o své nádobí mohli správně starat, je vhodné se seznámit s problematikou používání myčky nádobí. Co by se v žádném případě nemělo mýt v myčce nádobí? Zde jsou nejdůležitější informace o mytí v myčce nádobí!

Výhody modernosti – výhody mytí v myčce nádobí

Myčky nádobí se z dobrého důvodu staly v mnoha domácnostech velmi žádaným spotřebičem. Nestojí mnoho a rozhodně si s nimi můžete zpříjemnit život. V současné době je na trhu mnoho modelů s různými rozměry, takže myčku lze dokonale přizpůsobit velikosti kuchyně a nezabere příliš mnoho místa. Ale hlavně, proč je mytí v myčce považováno za mnohem výhodnější variantu?

Co se nesmí mýt v myčce nádobí?

Především proto, že mytí v myčce zabere mnohem méně času než ruční mytí nádobí. Pokud jde o tuto moderní variantu: vše, co musíte udělat, je vložit nádobí do koše myčky, vložit mycí prostředek a spustit program. O zbytek se postará zařízení a uživatel bude moci ušetřený čas využít produktivněji. Myčka je navíc úspornější. Spotřeba vody je určitě mnohem nižší než při ručním mytí, takže náklady na vodu budou nižší, což má také významný dopad na životní prostředí.

Co nemýt v myčce – černá listina

Lze plast mýt v myčce nádobí? Je bezpečné mýt porcelán v myčce nádobí? A co postříbřené příbory? To jsou otázky, které napadají každého uživatele tohoto čisticího přístroje velmi často. A není na tom nic divného, protože nikdo z nás by si nechtěl zničit své oblíbené sady nádobí. Co byste měli mít na paměti při používání myčky nádobí?

Dřevěná prkénka a lžíce

Dřevěné nádobí a příbory – dřevěné nádobí, lžíce a další doplňky mohou při vystavení velkému množství vody nabobtnat a popraskat. Lze tedy dřevěné prkénko mýt v myčce? Pokud chcete, aby vám dlouho vydrželo, je lepší ho mýt ručně.

Porcelán v myčce nádobí

Ručně dekorovaný porcelán a keramické nádobí – dekorativní povlak na tomto nádobí je vystaven intenzivní práci v podobě proudu vody nebo sušení. Mytí porcelánu v myčce nádobí ho může výrazně poškodit

Lze porcelán mýt v myčce nádobí?

Plastové nádoby a nádobí

Většinu plastových předmětů – plastové nádoby lze skutečně mýt v myčce nádobí, ale vždy zkontrolujte, zda jsou opatřeny výrazným symbolem, který je k tomu opravňuje. Mnohé takové předměty prostě nejsou tepelně odolné.

Postříbřené příbory v myčce nádobí

Mnoho lidí si po umytí v myčce nádobí všimne skvrn na příborech a neuvědomí si, v čem je problém. Postříbřené příbory jsou totiž většinou nevhodné pro mytí v myčce nádobí, které může způsobit jejich ztmavnutí.

Lze postříbřené příbory mýt v myčce nádobí?

Křišťálové sklenice a poháry

Tento choulostivý materiál by se měl zpravidla čistit ručně. Pouze některé modely myček nádobí mají program GlassSecure na ochranu skla, u ostatních může dojít k odštípnutí nebo poškrábání povrchu krystalů.

Měděné a teflonové pánve

Krásně vypadající nádobí může při vystavení vysokým teplotám zmatnět a ztratit svůj měděný lesk. Na druhou stranu se teflonový povlak může poškodit a jeho zeslabení výrazně ovlivní přilnavost potravin ke dnu.

Značka zákazu mytí nádobí – existuje?

Černá listina předmětů, které by se neměly mýt v myčce, je opravdu rozsáhlá, takže je jistě těžké si zapamatovat všechny materiály a povrchové úpravy, které nejsou vhodné do myčky, ale které do ní lze bez problémů umístit. Je však potěšující vědět, že existuje skvělý způsob, jak tyto dvě skupiny rozlišit – symbol mytí v myčce.

Symbol není vhodný pro mytí v myčce nádobí

Většina nádobí a příslušenství, které lze s tímto spotřebičem mýt, má speciální grafiku, která je velmi snadno rozpoznatelná. Jedná se o symbol, který zobrazuje dvě desky, nad nimiž jsou tři proudy vody. Takový symbol na nádobí znamená, že si s ním myčka poradí velmi dobře a nemusíte se obávat negativního vlivu.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada