Jak čistíte gumu v pračce? Domácí opravné prostředky

Jak čistíte gumu v pračce? Domácí opravné prostředky

Pračka je spotřebič, který se používá nejčastěji téměř v každé domácnosti. Některé jeho části, jako je pryžová příruba nebo vypouštěcí hadice, jsou více vystaveny působení času a používání a také se špiní. Proto se vyplatí vědět, jak těsnění kolem dveří čistit, aby vydrželo co nejdéle.

Usazování nečistot v těsnění

Těsnění kolem dvířek pračky je navrženo tak, že se na něm často shromažďují nečistoty a jiné zbytky prádla. Usazeniny, které se zde nacházejí, mohou být také důsledkem používání změkčovače prádla. Kromě toho se ve výklencích usazují chlupy a srst, které se přenášejí do prádla

Pokud se nečistoty pravidelně neodstraňují, může se z pračky začít linout nepříjemný zápach a mohou se objevit i plísně nebo houby. Pro účinné řešení tohoto typu reziduí je třeba použít několik osvědčených metod.

jak vyčistit gumu v bubnu pračky

Kde začít s čištěním gumy v pračce?

Při zvažování způsobu čištění pryže v pračce je důležité nejprve zjistit, v jakém stavu se pryž nachází. K účinnému řešení tohoto problému stačí použít několik triků pro domácnost. Dobrým řešením je například připravit si láhev octa, půl šálku jedlé sody, zubní kartáček a ručník nebo jiný kus látky, který už nebude potřeba

Při čištění gumové příruby v pračce nasypte do štěrbin trochu předem připravené jedlé sody a postříkejte ji octem. Takto ponechaná směs by měla způsobit, že se nečistoty oddělí od gumy, což usnadní její čištění. Po několika minutách vyčistěte kartáčkem na zuby všechna těžko přístupná místa a poté je otřete hadříkem.

jak vyčistit těsnění pračky

Co je vhodné udělat po vyčištění těsnění v pračce?

Při čištění gumy v pračce a všech drátů pračky je vhodné nasypat do bubnu zbytek jedlé sody a do nádoby na prací prášek nalít ocet a spustit program na nejdelší cyklus při nastavení vysoké teploty.

Aby se pračka příliš nezašpinila, osvěžujte ji tímto způsobem přibližně jednou za tři měsíce. Díky tomu bude spotřebič v nejlepším možném stavu po opravdu dlouhou dobu.

Jak vyčistit gumovou přírubu na pračce?

Celou pračku i její gumové části lze čistit pomocí tablet do myčky nádobí. Tablety do myčky nádobí si poradí i s nečistotami, které se usadily v různých dutinách, stejně jako s vodním kamenem, bakteriemi nebo nepříjemným zápachem z pračky

Chcete-li vyčistit těsnění v pračce, vložte jednu tabletu do bubnu a druhou do prostoru, kam se sype prášek. Pračka by měla být nastavena na přibližně 60 stupňů a po skončení praní byste měli navíc zapnout máchání. Tím se pračka zbaví bakterií, zárodků a veškerých nečistot. Po vypnutí pračky je důležité nechat zásuvku a dvířka otevřené, aby mohly všechny předměty důkladně uschnout. Tím se zabrání vzniku plísní a hniloby.

jak vyčistit gumový límec v pračce

Jak vyčistit těsnění pračky?

V obchodech najdete řadu profesionálních výrobků, které si poradí se znečištěním všech druhů součástí – dokonce i gumových přírub. Vyplatí se prohlédnout si nabídku a vybrat si to nejlepší řešení, které bude vyhovovat vašim potřebám.

Určitě se vyplatí o pračku pečovat a pravidelně čistit všechny součásti, aby zařízení plnilo svůj účel po mnoho let a fungovalo na nejvyšší možné úrovni. Pouze čistá pračka dokáže důkladně odstranit nečistoty z vašeho oblečení.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada