Jak doma odstranit vodní kámen z pračky?

Jak doma odstranit vodní kámen z pračky?

Každý, komu záleží na čistotě oblečení, by se měl starat také o svou pračku. Nestačí jen vložit oblečení do bubnu, vyprat a pověsit. Jednou za čas je třeba pračku odvápnit. K tomu nepotřebujete profesionální prostředky, protože to lze úspěšně provést domácími metodami. Zjistěte, jaké jsou tyto metody.

Co mám udělat pro odstranění vodního kamene z pračky, aby déle vydržela?

K odstranění vodního kamene z pračky sedobře hodí různá specifika, která se ukrývají ve vaší domácnosti. Mezi ně mohou patřit:

  • jedlá soda,
  • kyselina citronová,
  • ocet,
  • nebo dokonce speciální pastou, kterou si můžete snadno vyrobit.

Před provedením tohoto úkolu si nezapomeňte podrobně přečíst pokyny. To je důležité, protože se může stát, že zvolená metoda není pro váš spotřebič doporučená.

Jak odvápnit pračku pomocí jedlé sody?

Skvělým způsobem, jak se zbavit vodního kamene v automatické pračce, je použití jedlé sody. Úkol nevyžaduje přípravu žádných přípravků. Stačí nasypat trochu jedlé sody do nádoby určené na prací prášek nebo tekutinu.

V dalším kroku nastavte pračku na cyklus praní naprázdno. Velmi důležitá je také teplota. Teplota by měla být 90 stupňů Celsia, protože pouze při této teplotě se odstraní vodní kámen a nečistoty, které se v pračce nahromadily.

jak odstranit vodní kámen z pračky pomocí jedlé sody

Jak odvápnit pračku pomocí kyseliny citronové?

Dalším přípravkem, který vám pomůže zbavit se usazeného vodního kamene v pračce, je nenápadná kyselina citronová. Tato technika poskytuje skutečně fantastický efekt. V tomto případě je princip postupu podobný tomu, který je uveden v odstavci výše. Do nádoby s práškem nebo tekutinou nasypete 1/3 šálku kyseliny citronové.

V dalších krocích nastavíte příslušnou teplotu, samozřejmě na 90 stupňů Celsia, a zapnete pračku, aniž byste v ní měli oblečení. Po provedení tohoto úkonu bude vaše pračka čistá a bez nepříjemných pachů.

Jak vyčistit pračku od vodního kamene pomocí octa a kyseliny citronové?

K tomuto účelu můžete také s úspěchem použít směs z octa a kyseliny citronové. Zaručuje opravdu skvělé výsledky při odstraňování vodního kamene z pračky. Takový přípravek je navíc mimořádně účinný, protože pomáhá zbavit se vodního kamene, který se odstraňuje obzvlášť obtížně.

jak odstranit vodní kámen z pračky

Tentokrát nenalijete asi 2 litry octa do nádoby s práškem, ale do bubnu a přilijete dva balíčky kyseliny citronové. Důležité je také nastavit program na nejvyšší možnou teplotu. Obvykle je to 90 stupňů Celsia.

Jak odvápnit pračku pomocí přípravku z jedlé sody a octa?

Výše uvedené produkty lze použít i v jiné konfiguraci, a to v kombinaci octa a jedlé sody. Získáte tak pastu s výjimečnými čisticími vlastnostmi. Pastu naneste na znečištěná místa v pračce a nechte ji několik hodin působit. Poté tato místa jednoduše otřete vlhkým hadříkem a následně je osušte papírovou utěrkou. Pračka bude čistá a dobře připravená na další krok.

jak odstranit vodní kámen z pračky pomocí octa

Jak často bych měl odstraňovat vodní kámen z pračky?

Nezapomeňte provádět odvápnění alespoň jednou měsíčně, ať už zvolíte jakoukoli metodu. Tím se spotřebič maximálně ochrání před vznikem plísní a hub. Navíc se tak vaše pračka stane méně náchylnou k poškození a různým typům poruch. Každá z těchto metod poskytuje vynikající výsledek a dokonale si poradí s usazeninami i nepříjemnými pachy.

Je také důležité, aby se vodní kámen v pračce netvořil tak snadno. Výhodou těchto metod je také úspora peněz, protože nemusíte kupovat specializované produkty. Postačí vám předměty, které najdete v kuchyňské skříňce. Samotný proces odvápňování je navíc snadný, rychlý a navíc příjemný. Co víc si můžete přát?

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada