Jak odstranit sůl z bot?

Jak odstranit sůl z bot?

Zima se blíží a s ní přichází i neodmyslitelný problém skvrn od soli na botách. Ačkoli je tento způsob řešení kluzkých povrchů v mnoha městech zakázán, stále se používá. Stačí jedna procházka po chodníku posypaném solí a boty zdrsní a objeví se na nich bílý povlak. Navrhujeme, jak účinně předcházet jejich vzniku a jak se vypořádat s již existujícími stopami.

Jak se zbavit soli z bot?

Pokud jsou boty vyrobeny z kůže nebo semiše, můžete se odolných skvrn zbavit pomocí octa nebo mléka. Existují i další více či méně účinné způsoby, jak se zbavit nežádoucích solných skvrn na botách. Jednou z nejlepších může být směs vody a prostředku na mytí nádobí. To je jedna z myšlenek, které se obvykle staví na piedestal

Jak odstranit sůl z bot domácími metodami?

Ale co když nemáte prostředek na mytí nádobí, ocet a mléko? Pak se můžete skvrn zbavit účinnými babiččinými způsoby. Patří mezi ně citronová šťáva a… chléb. Kousek chleba se jistě najde v každé domácnosti a jeho použití je velmi nenáročné. Díky svým speciálním vlastnostem tento chléb absorbuje veškerou sůl a umožní vám ji z bot jednoduše odstranit a vy se můžete opět těšit z jejich bezvadného vzhledu.

Čím si smýváte sůl z bot?

Jak odstranit sůl ze semišových bot?

Čištění semiše může být docela náročné. Pokud to uděláte špatně, můžete si zničit své milované boty. Pokud však všechny kroky provedete pečlivě, můžeme vás ujistit, že vám semišové boty vydrží dlouhá léta a zůstanou v bezvadném stavu.

 1. Nejprve do bot vložte dostatečné množství zmačkaného papíru (např. novin), aby si boty při práci zachovaly svůj přirozený a bezchybný tvar.
 2. Pomocí mírně navlhčeného hadříku nebo kartáčku na semiš očistěte boty od všech nečistot a prachu, které se na nich nahromadily.
 3. Dbejte na to, abyste kartáčovali pouze ve směru vláken, a vyhněte se pohybům kartáče po povrchu tam a zpět a nadměrnému tření.
 4. Poté namočte několik vatových tamponů do mléka a po vymačkání přebytečné tekutiny jimi otřete všechna znečištěná místa.
 5. Pro ocet připravte roztok 1:1 s vodou a opakujte výše uvedené kroky s vlhkým hadříkem.
 6. Vrchní lak nechte zaschnout při pokojové teplotě. Nezapomeňte, že obuv nikdy nedávejte do blízkosti horkého radiátoru, protože při této oblíbené metodě hrozí její deformace.
 7. Nakonec je vyleštěte a ošetřete speciálním přípravkem.
Jak se zbavit soli z bot?

Jak odstranit sůl z kožené obuvi?

Dodržujte tyto jednoduché tipy, aby vaše kožené boty vypadaly bez poskvrny a skvrn od soli:

 • Boty očistěte hadříkem mírně navlhčeným ve vodě.
 • Připravte směs octa a vody v poměru 1:1.
 • Poté místa pokrytá solí potírejte, dokud nebudou čistá.
 • Boty opláchněte samostatným hadříkem namočeným v teplé vodě.
 • Boty nechte přes noc při pokojové teplotě uschnout.
 • Ráno nezapomeňte vysušenou obuv vyleštit do sucha.
 • Pokud vám vůně octa není nejpříjemnější, můžete místo ní použít roztok vody a mléka.
 • Nakonec použijte vhodný impregnační prostředek na jejich ochranu.
 • Na slané chodníky si můžete bez obav obout boty nebo holínky.
Jak odstranit skvrny od soli na botách?

Správně chraňte obuv před solí a vnějšími vlivy

Pokud chcete zabránit poškození svých oblíbených bot, traperů nebo emu, měli byste se o ně vždy nejprve postarat. To vyžaduje správný hydroizolační přípravek a pravidelné a systematické čištění. Na trhu existuje řada výrobků, které chrání obuv před ničivou silou soli.

Je důležité si uvědomit, že každý typ výrobku je vhodný pro jiný typ materiálu. Pokud se nepoužívají podle doporučení, mohou zničit svou strukturu a ztratit tak své jedinečné kouzlo. Pokud jsou vaše boty vyrobeny z kůže nebo materiálů podobných kůži, můžete je také potřít hydratačním krémem nebo olivovým olejem. Na druhou stranu, pokud jsou vyrobeny ze semiše, snažte se je nenosit v extrémně vlhkých dnech. Jsou méně odolné vůči vodě, a proto se mnohem snáze namočí.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada