Jak perete ručníky? Při jaké teplotě?

Jak perete ručníky? Při jaké teplotě?

Mnoho lidí si klade otázku, jak účinně prát ručníky. Mohlo by se zdát, že praní ručníků není nic složitého, ale často se stává, že ručníky po vyprání nepříjemně zapáchají nebo jsou na dotek drsné. Existuje však několik způsobů, jak to napravit.

Jak prát ručníky v pračce po zakoupení?

Nové ručníky je třeba před prvním použitím vyprat. První praní je nesmírně důležité, protože se při něm odstraní přebytečná barviva a chemikálie, kterými byly ručníky při výrobě natřeny. Vyprané ručníky jsou navíc mnohem savější. Nový, nevypraný ručník neabsorbuje vlhkost z pokožky. Zajímavým postupem je namočit ručníky alespoň na 24 hodin před prvním praním. Tím se rozpustí chemikálie, kterými jsou ručníky nasáklé. Do vody, ve které jsou ručníky namočeny, lze přidat trochu octa, což bude mít pozitivní vliv na životnost barev. Nové ručníky je nejlepší prát na 60 °C.

Jak prát ručníky, aby nezapáchaly?

Nepříjemný zápach ručníků je obvykle způsoben bakteriemi. Ručníky, které leží vlhké v pračce, sušičce nebo v koši na špinavé prádlo, jsou ideální živnou půdou pro bakterie. Ručníky by se nikdy neměly házet do koše na prádlo ihned po koupání, protože v koši na prádlo nemají možnost dobře uschnout a množí se na nich bakterie.

jak prát ručníky, aby nezapáchaly

Koupelnovým ručníkům, které jsou nejhrubší a absorbují nejvíce vlhkosti, je třeba věnovat největší péči. Přestože vlhký ručník umožňuje rychlý růst bakterií, není to jediná příčina nepříjemného zápachu ručníků. Další příčinou je nepřesné oplachování pracího prášku nebo tekutiny, které přitahuje nečistoty a bakterie. Je také třeba dávat pozor na zbytky změkčovadel, protože ty vytvářejí na ručnících povlak, který rovněž umožňuje růst bakterií

Při jaké teplotě prát ručníky?

Optimální teplota praní ručníků je 60 °C. Tato teplota zničí většinu bakterií a virů, aniž by došlo ke zničení ručníku. Někteří lidé se rozhodnou prát ručníky na 90 °C, ale ručníky prané při této teplotě se rychle opotřebovávají, ztrácejí svou měkkost a přestávají být příjemné na dotek. Tuto teplotu však lze použít pro velmi poškozené ručníky, protože nejlépe ničí bakterie a viry. Pokud nejsou ručníky příliš znečištěné, lze je prát na 40 stupňů. Pro eliminaci růstu bakterií se však doporučuje prát ručníky při 60 stupních. Ručníky neperte při teplotách nižších než 40 stupňů.

jak prát ručníky, aby zůstaly měkké

Jak prát ručníky, aby zůstaly měkké?

Často se ptáme, co dělat, aby byly ručníky měkké. Ukázalo se však, že to není vůbec složité. Stačí si jen vybrat správné prací prostředky a změkčovadla.

Výběr mycích prostředků

K praní ručníků je nejlepší používat tekutý prací prostředek. Prací prášky se z ručníků často špatně oplachují a zanechávají na nich zbytky. Je také důležité mít na paměti, že přebytek pracích prostředků není pro ručníky vhodný. Prací prostředky se při nadměrném používání hůře vymývají. To pak negativně ovlivňuje nadýchanost a měkkost ručníků. K nepříjemnému zápachu ručníků mohou přispívat i špatně opláchnuté prací prostředky.

při jaké teplotě prát ručníky

Změkčovadla tkanin

K praní ručníků lze použít minimální množství změkčovadla, ale je lepší se mu vyhnout. Na vláknech ručníku se mohou usazovat zbytky oplachovací tekutiny, což se může projevit horší savostí a ztrátou měkkosti. místo oplachovací tekutiny lze použít trochu octa. Ocet snadno opláchne zbytky pracího prostředku. Ručníky tak zůstanou měkké a nadýchané. Nebojte se, že po vyjmutí z pračky zůstane na ručnících intenzivní zápach octa. Nepříjemný zápach octa rychle zmizí

jak změkčit ručníky

Jak často byste měli prát ručníky?

Ručníky velmi dobře absorbují vlhkost a jsou vhodným prostředím pro růst bakterií. Z tohoto důvodu je nejlepší prát ručníky každé 2-3 dny, nejméně však jednou týdně. Důležité je také zajistit, aby ručník měl správné podmínky pro sušení. U ručníku, který zůstává dlouho vlhký, je větší pravděpodobnost výskytu bakterií.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada