Jak perete voálové, makronkové a panelové záclony?

Jak perete voálové, makronkové a panelové záclony?

Každý si je vědom mnoha výhod a funkcí, které jsou charakteristickým znakem záclon. Nejenže chrání před slunečními paprsky, ale také pomáhají zachovat soukromí. Jsou také hlavní ozdobou místnosti, ve které jsou zavěšeny. Aby však mohly účinně plnit svou funkci, je třeba je udržovat čisté a čerstvé. Jak prát záclony, aby nedošlo k poškození látky a výsledek byl co nejlepší?

Jak perete voálové záclony?

Voál je tenká průsvitná tkanina z bavlny a umělých vláken. Je velmi příjemný na dotek a závěsy z tohoto materiálu se vyznačují lehkostí a odolností. Jak prát voálové záclony, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku a zabránili jejich zmačkání?

Před praním voálových záclon je vhodné je nejprve namočit do studené vody s pracím prostředkem. Nezapomeňte však, že prací prostředek je třeba nejprve rozpustit ve vodě a teprve poté do ní vložit záclony. Tím se tkanina připraví na další praní

jak prát voálové záclony

Vpřípadě voálu se praní záclon v pračce spíše nedoporučuje. Lepší variantou by bylo praní vlastníma rukama ve vlažné vodě s pracím práškem na záclony nebo běžným pracím práškem. Pokud chcete záclony bezpodmínečně prát v pračce, měli byste zapnout příslušný program – ruční praní nebo jemné tkaniny. Teplota by také neměla být příliš vysoká.

Jak prát makarónové záclony?

Těstovinové závěsy jsou velmi oblíbeným typem závěsu, který se hodí do každé domácnosti. Skládají se z dlouhých pásů, které jsou obvykle vyrobeny ze syntetické tkaniny. Někdy jsou také zdobeny korálky. Jak prát makarónové záclony, aby se nezamotaly a nepoškodily?

Praní takových záclon by mělo začít jejich bezpečným sejmutím ze záclonové tyče. V této fázi se mohou makarónové záclony zamotat, proto je důležité je správně uvázat. Nejlépe je svázat šňůry v několika bodech pomocí gumiček. Šňůry můžete také svázat do hustých copánků, aby bylo praní záclon efektivní a bezpečné

jak prát makarónové záclony

Praní makarónových závěsů v pračce je v tomto případě naprosto vhodné. Předem připravené makronky byste však měli vložit do speciálního sáčku, aby se šňůry nezamotaly. Ti, kteří se zajímají o to, jak prát záclony z makarónů, by také neměli zapomenout nastavit pračku na šetrný program a nezvolit příliš vysokou teplotu. Samozřejmě je možné i ruční praní – i v tomto případě je třeba svázat šňůry do copánků nebo pomocí gumiček.

Jak prát panelové záclony?

V posledních letech se panelové závěsy staly velmi oblíbeným řešením, které volí stále více lidí. Tento typ záclon se obvykle vyrábí ze žakárové tkaniny. Díky tomu se tkanina nemačká ani nemění svůj tvar, takže její údržba je velmi snadná a příjemná. Mnoho lidí si však klade otázku, jak prát panelové záclony, aby nedošlo k jejich poško zení a deformaci

Především nezapomeňte, že panelové záclony mohou zůstat čisté až šest měsíců. Vše samozřejmě závisí na individuálních podmínkách – pokud kouříme nebo jsme alergici, měli bychom záclony prát častěji. Chceme-li, aby naše záclony získaly opět svou svěžest, stačí je zbavit prachu, například vyvěšením venku.

jak prát panelové záclony

Takové ošetření stačí k tomu, aby záclony vypadaly opět pěkně. Někdy je však třeba provést důkladné čištění a pak je třeba vědět, jak prát panelové záclony, aby nedošlo k jejich poškození a aby byly účinně vyčištěny. Tento typ záclon by se měl prát v teplé vodě se saponátem. To lze provést ručně tak, že je vložíte do mísy a jemně prohnětete. Poté je nutné je složit na kostky a nechat je uschnout. Praní panelových záclon v pračce je možné, pokud jsou vyrobeny z materiálu určeného pro tento účel. Nejlepší je ověřit si, jaký způsob čištění doporučuje výrobce, proto se vyplatí pečlivě si přečíst informace na štítku.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada