Jak prát oblečení v ruce? Pokyny krok za krokem

Jak prát oblečení v ruce? Pokyny krok za krokem

Ruční praní bylo každodenní činností v domácnostech, kde se nepoužívaly automatické pračky. Moderní technologie výrazně usnadnily udržování čistoty oblečení, ale existují tkaniny a neobvyklé situace, které rozhodují o ručním praní. Pokud tedy milujete jemné krajkové prádlo, kašmírové nebo mohérové svetry nebo potřebujete vyprat jednu věc okamžitě, zvolte ruční praní. Zásobte se tekutým mýdlem na mytí rukou nebo mýdlem na mytí rukou a vyrazte.

Jak prát v ruce? – toto byste měli vědět

Mytí rukouje alternativou k automatickému mytí, když jste na dovolené nebo když vás k tomu zavazuje symbol mytí rukou na etiketě (grafický symbol zobrazující misku a ruce). Pro ruční mytí je nezbytné vědět, že:

  • neprat v ruce v horké vodě (mohlo by dojít k poškození tkaniny),
  • neprat v ruce ve studené vodě (nevypere se),
  • netřete oděvy o sebe (poškodilo by to tkaninu),
  • pro mytí rukou je lepší zvolit tekutý přípravek nebo kuličky (prášek se nemusí rozpustit).
jak si umýt ruce

Mytí rukou krok za krokem

Účinné mytí rukou může být ekonomické. Neperte v ruce pod tekoucí vodou. Když nemáte přístup k míse, dobře poslouží umyvadlo na mytí rukou.

  1. Nejprve je třeba roztřídit oblečení podle barev. Stejně jako praní v pračce může i ruční praní způsobit změnu barvy.
  2. Do dvou misek nalijte teplou, nikoli horkou vodu a naplňte je do jedné třetiny, maximálně do poloviny.
  3. V jedné z misek rozpusťte prací prostředek. Nejlépe se osvědčuje tekutý přípravek na mytí rukou, ale lze použít i mýdlo na mytí rukou. Pomáhá odstraňovat odolné nečistoty namáčením.
  4. Vložte prádlo (po jednom nebo dvou kusů) do mísy s tekutinou, lehce ho vymáchejte, pak vyždímejte a vložte do mísy na máchání.
  5. Nedrhněte. Pokud je třeba oplachování opakovat (vidíte, že tekutina nebyla zcela odstraněna), vyměňte vodu v míse.

Mísa nebo umyvadlo na mytí rukou?

Mytí rukou je nejlepší provádět v míse. Bude to pak efektivnější, protože budete mít šanci dosáhnout na každý kus oblečení. Malé umyvadlo se hodí pouze v nouzových situacích. Pokud máte prací vanu, můžete pohodlně namáčet a prát oblečení a objemné textilie.

jak prát oblečení v ruce

Věnujte pozornost označení na štítcích. Pokud uvidíte symbol mytí rukou, můžete se pustit do práce. Pokud naopak vidíte na etiketě symbol chemického čištění, neriskujte. Oděv odneste do prádelny, aby se nepoškodil ručním praním. Umyvadlo na ruční mytí je méně pohodlné a úsporné řešení.

Ruční praní v pračce – kdy použít?

Moderní spotřebiče jsou vybaveny mnoha překvapivými funkcemi. To je případ praček, které mají program pro ruční praní. Tento režim umožňuje snížit riziko poškození tkaniny volbou pomalejšího a jinak prováděného úkolu. Pokud chcete mít jistotu, že vaše oblečení bude skutečně chráněno, perte je sami v ruce. Vana na ruční mytí bude fungovat perfektně. Můžete do ní postavit dvě misky a vedle ní mycí prostředek.

ruční praní v pračce

Symbol ručního mytí – proč je důležitý?

Symbol ručního praní je velmi důležitý pro dlouhotrvající vynikající vizuální efekt některých tkanin. Existují také specifické typy oděvů, jako jsou šaty, halenky, sukně s flitry nebo dětské šatičky s různými doplňky, které vyžadují šetrné ruční praní. Některé sportovní a funkční oděvy mohou vyžadovat ruční praní.

jak prát v ruce

Symbol ručního praní, který je uveden na štítku, vám umožní přizpůsobit typ čištění konkrétním tkaninám. Výrobky, které nejsou označeny tímto symbolem, lze prát v ruce, pokud jsou nové a hrozí nebezpečí změny barvy v pračce. Je velmi důležité dodržovat pokyny k mytí. Umožňují nastavit styl praní a teplotu vody podle tkaniny. Příliš vysoká teplota může tkaninu poškodit, deformovat nebo změnit její barvu. Dodržováním doporučení výrobce oděvů prodloužíte dokonalý vizuální efekt svých oblíbených látek.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada