Jak řasit záclony s páskou a bez ní?

Jak řasit záclony s páskou a bez ní?

Pěkné a zajímavé uspořádání oken je chloubou každé ženy. Správně zavěšené závěsy jsou dokonalým doplňkem každé místnosti. Málokdo však ví, jak látku nařasit, aby vypadala nápadně. Pokud chcete vytvořit dokonalý doplněk svého interiéru, měli byste nejprve zjistit, jak je vytvořit ohromující.

Každá paní domu chce, aby její záclony byly jedinečné, a proto se snaží, aby měly správné řasení, aby vypadaly dobře. Zde je několik tipů, které vám pomohou vytvořit elegantní uspořádání oken.

Jak krok za krokem zmačkat záclony pomocí pásky?

V dnešní době se používají různé styly dekorace oken, od klasických až po moderní. Jaké je však tajemství správného provedení takové dekorace, aby splnila očekávání domácnosti? Řešením je dobře provedené řasení záclon. Způsob uspořádání tkaniny závisí na typu použité pásky. Každý z nich má jiné uspořádání záhybů a i na stejné látce může vytvořit jiný vzhled. Uspořádání závisí také na velikosti okna a charakteru interiéru. Důležité je také pamatovat na nákup správné šířky látky, pak budete moci získat to, o čem sníte.

jak nařasit záclony na pásku

Je důležité si nejprve promyslet, jak záclony na pásce nařasit, protože na tom závisí konečný výsledek. Zde je návod, jak správně pověsit záclony:

  • na jedné straně látky uvažte dvě šňůrky tak, aby tvořily uzel,
  • zmačkejte látku, dokud záhyby nedosáhnou požadovaného efektu,
  • nakonec na druhé straně okenní dekorace odvažte zbývající dvě šňůry.

Tímto způsobem zajistíte, že záclona bude na záclonové tyči vypadat správně a navíc vytvoří příjemnou atmosféru.

Jakými dalšími způsoby lze záclony zmačkat?

Kromě výše zmíněného způsobu vytváření záhybů na pásce existují ještě čtyři další účinné záhyby. Abyste je mohli vyrobit, musíte se dobře připravit, protože vše závisí na typu látky, zda má vzory a jaký je charakter interiéru.

jak řasit záclony

Dalšími způsoby moderního řasení záclon jsou:

  • na vlnité pásce, jedná se o nový způsob, který vyžaduje použití vhodné kolejnicové záclonové tyče a jehož výhodou je, že karty zůstávají ve svém tvaru i při pohybu,
  • na průchodkách, které lze přednostně použít na trubkové záclonové liště,
  • to znamená, že záložky jsou trvalé a ani po vyprání se jejich poloha nezmění,
  • na šle, což zahrnuje jejich zašití do záclony, ale tento způsob je nejméně oblíbený kvůli nedostatečnému zarovnání látky.

Způsob, který použijete, ovlivní vzhled a funkčnost tkaniny při používání.

Kolik vlnité záclony použít, aby dobře ležela?

Při výběru látky je třeba dbát na to, aby nebyla příliš dlouhá ani příliš krátká. Důležité je také rozhodnout, zda má být například na okenním parapetu nebo na podlaze. Pokud se však jedná o to, kolik záclon je třeba na jeden záhyb, měli byste začít měřením šířky záclonové tyče. Při dvojím překrytí je třeba vynásobit měření dvěma.

Pokud však má být látka více nařasená, vynásobte ji 2,5krát nebo dokonce 3krát, podle toho, jaké chcete mít záhyby. Důležité je také přidat strany, které budou olemovány, aby se závěs vyrovnal.

kolik záclon se má nařasit

Jak vidíte, výběr látky, správné rozměry a dobré řasení jsou klíčem k elegantnímu vzhledu okna, a tedy i interiéru. Výroba vypasovaného závěsu je náročná práce, kterou lze svěřit švadleně. Dodržení všech těchto kroků zajistí, že každá hospodyňka bude spokojená a usměvavá a dobře vyrobená záclona vydrží mnoho let.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada