Jak se pere bílé a černé oblečení?

Jak se pere bílé a černé oblečení?

Černá a bílá je kombinace, která rozhodně nikdy nevyjde z módy. Mezi ženami jsou velmi módní černé šaty s bílými límečky, které jsou kombinací stylu a elegance zároveň. Bohužel péče o ně může být poněkud problematická. Nikdo nechce, aby dvoubarevné oděvy zešedly a jejich bílé části zežloutly. V tomto článku vám představíme několik osvědčených způsobů, jak se s tímto letitým problémem vypořádat.

Jak prát bílé a černé oblečení? – domácí opravné prostředky

Mnoho lidí se bojí prát černé a bílé oblečení doma. Nemějte však obavy – každý oděv má visačku, která je pokladnicí informací o praní. Když se s ním seznámíte, můžete černé šaty s bílým límečkem nebo černobílou pruhovanou halenku ochránit před případným poškozením. Je důležité ověřit, při jaké teplotě výrobce doporučuje oděv prát a zda je povoleno praní v pračce a odstřeďování.

jak prát černobílé věci

Po tomto důležitém kroku můžete začít prát černobílé oblečení. Zde je několik jednoduchých způsobů, jak nezničit černobílou pruhovanou halenku nebo černé šaty s bílým límečkem:

  1. Mytí rukou – tento krok zabere nějaký čas, ale je to nejbezpečnější metoda. Doporučuje se pro první praní, protože není známo, zda se tkanina oděvu obarví. Potřebujete pouze vlažnou vodu a změkčovač tkanin.
  2. Mycí ubrousky – jsou k dostání ve většině drogerií nebo supermarketů. Jen jeden účinně pohlcuje pigment, který se vyplavuje z černého a bílého oblečení – hoďte ho s ním do bubnu pračky. Mohou účinně zabránit zešednutí bílé látky.
  3. Ocet – zajistí, že barvivo zůstane v látce a neudělá skvrny na jiném oblečení. nalijte 2 polévkové lžíce přímo do bubnu nebo do prostoru pro prášek/oplach. Neobávejte se nepříjemného zápachu, protože ten se během sušení uvolní.

Jak vybělit černé a bílé oblečení?

Co když došlo k potřísnění světlého dvoubarevného oděvu? Rozhodně ji hned neodepisujte. Doma bude jako nový i bez velkého peněžního příspěvku. Pomoci vám může několik produktů, které najdete v místním obchodě nebo lékárně:

  • Octová voda – jak vidíte, ocet se znovu objevuje, a to díky své víceúčelovosti. Zašedlý oděv nebo potřísněný límec stačí namočit do octa alespoň na hodinu a poté oděv opláchnout ve vlažné vodě. Mimořádně účinná a finančně nenáročná volba!
  • Aspirin – domácí lékárnička, která je nezbytná i pro bělení. Na každý litr vody potřebujete 2-3 pastilky rozdrcené na prášek. Černobílý oděv pak vyperte a nechte jej alespoň 20 minut odležet. Posledním krokem je praní v pračce nebo ruční praní.
  • Mýdlo na odstraňování skvrn – vyžaduje více práce, ale účinek mluví sám za sebe. Navlhčeným mýdlem několik minut třete bílý límec černých šatů. Stejně jako předtím vyperte celý oděv.
  • Mytí s jedlou sodou – stejně jako ocet má využití nejen v kuchyni. Vrátí bílým věcem jejich původní vzhled a chrání také před zašednutím oděvů. Na jedno praní v pračce ho potřebujete půl sklenice, stejně jako aviváže.
jak vybělit černé a bílé oblečení

Co když žádné z těchto opatření nepomohlo?

Poslední možností je čistírna – pokud své oblečení svěříte do rukou odborníků, můžete si být jisti, že se vám vrátí bez jakýchkoli skvrn nebo zabarvení. Je to také ideální volba pro zaneprázdněné osoby, které nevyzkoušely výše uvedené metody nebo nevědí, jak prát černé a bílé oblečení.

jak prát černobílé oblečení

Pracovníky prádelny rozhodně nezastraší černobílá pruhovaná halenka nebo černé šaty s bílým límečkem. Až se budete rozhodovat pro další oděv v této barevné kombinaci, doporučujeme vám, abyste si zapamatovali těchto několik postupů, díky kterým nebude praní v budoucnu problém.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada