Jak vyčistit pračku domácími metodami?

Jak vyčistit pračku domácími metodami?

Jak se čistí pračka? Tato věta zazněla v posledních dnech v mnoha domácnostech. Po vynesení prádla k sušení na balkony a dvorky si řada lidí uvědomila, že nepříjemný zápach jejich prádla nemusí být způsoben příliš dlouhým sušením v místnosti. Pravděpodobnou příčinou toho, že prádlo nevoní nebo zapáchá navzdory použití máchacích prostředků, může být znečištěná pračka. Řešením tohoto problému jsou domácí prostředky na čištění pračky.

Jak vyčistit pračku?

Pračku můžete vyčistit buď kuchyňskými čisticími prostředky, jako je ocet, soda nebo citron, nebo můžete použít profesionální čisticí prostředek na pračky. Při čištění budete potřebovat alespoň 2 utěrky z mikrovlákna, jednu suchou a jednu vlhkou, zubní kartáček, tyčinky do uší, prostředek na nádobí a misku.

Nyní, když víte, co potřebujete k čištění pračky, stojí za to zvážit, jak pračku vyčistit zevnitř. Pro začátek je vhodné vyjmout kazetu z pračky a vložit ji do misky s vodou a octem. Dalším krokem bude namočení hadříku do směsi vody a octa a jeho umístění na místo, odkud byla kazeta vyjmuta. Je také dobré vylít vodu z filtrační nádrže, odstranit z ní všechny zbytky a pevné částice, opláchnout ji a vložit do mísy, kde je umístěna kazeta.

čím čistit pračku

Poté vyčistěte oblast filtru vlhkým hadříkem, odstraňte hadřík z oblasti kazety a důkladně ji vyčistěte zubním kartáčkem. Poté prvek osušte otřením suchým hadříkem. Dalším krokem je vyčištění a vysušení kazety a filtru a jejich umístění zpět na správné místo, přičemž se ujistěte, že je filtr dobře uzavřen.

Jak vyčistit pračku octem?

Ocet do pračky seskvěle hodí k čištění těch částí pračky, kde se usazuje vodní kámen, především kazety, přívodu kazety a dvířek pračky. Menší nečistoty lze vyčistit hadříkem namočeným ve vodě s octem. Na silnější skvrny je dobré udělat obklad z látky namočené v této směsi a nechat ji na skvrně několik minut působit.

Odpovědí na otázku, jak vyčistit buben pračky, může být také ocet. Při závěrečném kroku čištění pračky, který bude popsán níže, je vhodné nalít do prostoru pro tekutinu v kazetě sklenici octa. Při čištění dávejte pozor na čištění pračky octem, zejména uvnitř příruby, guma s ním může negativně reagovat a ztratit své pružné vlastnosti.

jak vyčistit pračku doma

Jak vyčistit pračku pomocí jedlé sody?

Pokud chcete pračku vyčistit pomocí jedlé sody, nasypte ji do místa pro prášek a spusťte prací program na 90 stupňů, přičemž pračku nechte prázdnou. Díky vlastnostem sody se můžete tímto způsobem zbavit zápachu a vodního kamene z pračky. Na větší skvrny můžete použít pastu z octa a sody smícháním 10 lžic octa a balíčku sody. Pastu naneste na nečistoty na několik desítek minut a poté ji smyjte hadříkem namočeným ve vodě.

Jak vyčistit gumu v pračce?

Domácí prostředky na čištění pračky zahrnují také čištění gumových částí pračky – včetně límce. K tomu můžete použít měkký hadřík s kapkou tekutiny na nádobí, který usnadní čištění a klouzání po prvku. Při čištění obojku je důležité mít na paměti, že má také vnitřní součásti, které často na první pohled nevidíme.

jak vyčistit pračku zevnitř

Chcete-li vyčistit vnitřní stranu příruby, odsuňte přírubu od bubnu a pomalu ji otřete hadříkem. Méně přístupné části můžete vyčistit pomocí tyčinek namočených ve vodě, které díky své velikosti umožní dosáhnout i do těch nejmenších zákoutí spotřebiče.

Jak vyčistit pračku s horním plněním?

Čištění pračky s horním plněním se neliší od čištění jiných praček, u těchto modelů je také třeba vyčistit filtr a kazetu s pracím prostředkem a poté spustit prací cyklus naprázdno, aby se důkladně vyčistil buben pračky. Informace o tom, jak vyjmout kazetu u praček s tímto způsobem plnění, naleznete v návodu k použití konkrétních praček – obvykle jsou vysouvací.

Jak vyčistit pračku pomocí tablety do myčky?

Při výběru prostředků na čištění vnitřku pračky se vyplatí vsadit na tablety do myčky nebo kapsle na čištění pračky. Jedná se o poslední krok při čištění pračky. Jakmile je vše na svém místě, vložte do pračky 2 kapsle na mytí nádobí nebo pračky a nastavte program mytí na přibližně 2 hodiny při teplotě přibližně 90 stupňů.

Po skončení programu nechte pračku otevřenou s vysunutou kazetou, dokud není zcela suchá, a takto pokračujte po každém praní. Čištění pračky tabletami do myčky je pro ni bezpečné a je doporučováno servisními techniky.

jak vyčistit buben pračky

Jak vyčistit pračku doma – krok za krokem

  1. vyjměte zásuvku a filtr z pračky a namočte je do misky s teplou vodou a octem
  2. vyčistěte místo, kde se obvykle nachází filtr a zásuvka, měkkým hadříkem namočeným ve vodě nebo pastou ze sody a octa
  3. osušení čištěného místa suchým hadříkem
  4. uložení filtru a zásuvky zpět na správné místo
  5. čištění pryže (límce) hadříkem a prostředkem na mytí nádobí
  6. spuštění mycího programu na 90 stupňů v prázdné pračce, použití tablet do myčky, sody a octa nebo čisticích prostředků na pračky
Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada