Jak vyčistit pračku od bláta a špíny?

Jak vyčistit pračku od bláta a špíny?

O často používanou pračku je třeba pečovat různými způsoby. Tímto způsobem můžete výrazně prodloužit životnost zařízení, které vlastníte. Velmi často se zaměřujeme na filtr a na to, aby jednotlivé části pračky nerezavěly. Přitom to, co může silně ovlivnit čistotu prádla, které pereme, je kal, který se tvoří a hromadí v bubnu. Nečistoty v pračce také vydávají nepříjemný zápach. Jak si poradit s kaly a jak udržet pračku v dokonalé čistotě?

Jak začít čistit znečištěnou pračku?

Kal lze poměrně snadno odhalit a identifikovat, a to především proto, že většinu z něj lze nalézt v okolí těsnění, které se nachází u dvířek bubnu. Sliz v bubnu vzniká v důsledku hromadění různých pracích prostředků a pracích prostředků v této oblasti, čemuž napomáhá i praní při poměrně nízkých teplotách 30-40 stupňů. Jak vyčistit pračku od slizu? Především je důležité mít vždy po ruce správné prací prostředky, abyste to mohli provést rychle a účinně.

jak vyčistit pračku od kalů

Jak vyčistit buben pračky od slizu?

Špinavá pračka – jak ji vyčistit domácími metodami?

  • Pokud chcete nečistoty vyčistit pomocí čehokoli, co máte náhodou po ruce, můžete použít jedlou sodu. Nejlepší je prášek rovnoměrně rozetřít po povrchu příruby pračky, zejména v místech, kde najdete největší množství slizu.
  • Pokud není celá věc příliš mokrá a jedlá soda se nevsákne – lze ji navíc lehce postříkat vodou, aby se na povrchu límce vytvořila hustá kaše. Při úvahách, jak v takové situaci vyčistit pračku od slizu, je nejlepší počkat několik minut, než soda začne působit.
  • Poté je dobré nečistoty vydrhnout malým kartáčkem, třeba starým zubním. Posbírejte veškerý sliz a osušte límec, např. utěrkou z mikrovlákna nebo papírovou utěrkou.

Jak odstranit nečistoty z příruby pračky?

Při analýze toho , co použít k vyčištění pračky od slizu, je nejzřejmější odpovědí volba speciálního, k tomu určeného pracího prostředku. Alternativou může být i Domestos, nezapomeňte si však chránit ruce speciálními rukavicemi. Přípravky na čištění pračky mohou obsahovat šetrné čisticí kyseliny, ocet nebo bělidlo a také germicidy. Způsob čištění je zde naprosto stejný jako při použití prostředků pro domácnost.

Špinavá guma pračky se obvykle čistí poměrně dobře a jedinou komplikací může být, že límec je zvlněný a může pro nás být obtížnější dostat se do některých zákoutí. Jak odstraníte nečistoty z límce pračky, vypláchnuté zbytky kalu a zbytky použitých čisticích prostředků? Nejlepším řešením je ihned po čištění uvést pračku do režimu krátkého praní “naprázdno”. Tím dáte celému bubnu šanci se vypláchnout.

jak vyčistit pračku od kalů

Čím vyčistit kal v nádobě na prací prostředek?

Při pravidelném čištění pračky pamatujte také na to, že kal se může hromadit nejen uvnitř bubnu. Kal se může hromadit i na jiných místech, například v zásobníku na prášek.

Lze s ním zacházet stejným způsobem jako s kalem, který najdete na přírubě pračky. Nezáleží také na tom, jaký typ pračky máte, způsob čištění pračky od kalu zůstává stejný u praček s bočním plněním jako u praček s horním plněním.

Odkud se kal v pračce bere?

Tvorbu kalu v pračce podporuje vlhké prostředí uvnitř bubnu a uvnitř nádoby na prášek. Tento proces je podporován špatným vysoušením těchto míst bezprostředně po ukončení praní. Nahromaděná vlhkost se začne usazovat ve formě plísní. Proto je dobrým preventivním opatřením nechat dvířka bubnu ihned po skončení praní pootevřená, aby vše uvnitř mohlo vyschnout a vlhkost se mohla odpařit.

jak vyčistit pračku od nečistot

Šedá mastnota v pračce – jak se jí vyhnout?

Jedna věc je zajistit, aby buben a nádoba na prášek po každém praní zcela vyschly. Druhou důležitou věcí je pravidelné čištění pračky. Špinavá guma v pračce se bude čistit poměrně snadno, pokud je množství slizu malé a příliš neproniká do struktury příruby. Zdaleka nejtěžší je vypořádat se s dlouhodobě se hromadícím slizem, kterého je opravdu hodně.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada