Jak vyčistit pračku pomocí octa a jedlé sody?

Jak vyčistit pračku pomocí octa a jedlé sody?

Čištění pračky by mělo patřit k rutinním činnostem každé hospodyňky; aby zařízení dlouho vydrželo, je třeba o něj řádně pečovat. Na této činnosti závisí kvalita a účinnost vašeho prádla. Pokud zanedbáte řádné čištění pračky, může se objevit vodní kámen a plíseň, v důsledku čehož může veškeré prádlo nepříjemně zapáchat a pračka se může porouchat. V obchodech je k dispozici mnoho specifických postupů čištění pračky, ale právě domácí způsoby jsou nejoblíbenější a nejpoužívanější. Nejlepší domácí způsob je vyčistit pračku octem a jedlou sodou.

Proč byste měli pravidelně čistit pračku?

Na mechanických částech pračky se neustále usazují plísně, vodní kámen a nečistoty. To není překvapivé, protože pračka používá velké množství vody a pracího prostředku, které společně vytvářejí právě tento efekt. Často se také stává, že pračka zapáchá, a to je okamžik, kdy je třeba ji vyčistit. Po každém pracím cyklu je vhodné nechat dvířka otevřená, aby měla možnost uschnout.

Jak vyčistit pračku octem?

Tím chráníme své zdraví a domácí spotřebiče. Pokud pračku nečistíte, můžete poškodit některé její součásti. Je důležité pamatovat na filtry. Ty se zanášejí vlasy z domácnosti, chlupy domácích mazlíčků a náhodnými drobnostmi. Filtry by se měly čistit alespoň jednou měsíčně.

Jak vyčistit pračku octem?

Ocet je jedním z nejlevnějších potravinářských výrobků, který je ideální pro čištění domácích spotřebičů. Má poměrně silný zápach, ale výborně si poradí s vodním kamenem, který se usazuje v hydrostatickém systému. Ocet se postará o správný tlak vody tím, že odstraní vodní kámen z potrubí a z ohřívače. Vodní kámen může také způsobovat hlučnost pračky, proto je důležité jej odstranit.

Jak vyčistit pračku octem? Kam dát ocet do pračky? Je to jednoduché – stačí neúplná sklenice octa nalitá do zásuvky na prášek. Zapněte prací cyklus na 90 stupňů Celsia a buben by měl být prázdný

jak vyčistit pračku octem

Výhody čištění pračky octem

  • Ocet má odvápňovací účinky.
  • Stará se o vnitřní součásti pračky, jako je topné těleso.
  • Ničí houby a plísně.

Jak vyčistit pračku pomocí jedlé sody?

Domácí prostředky jsou nejlepší, a jak víte, jedlá soda má mnoho využití, používá se nejen k pečení. Každá hospodyňka ví, že je díky svým žíravým vlastnostem skvělý na čištění a že se skvěle hodí i na čištění pračky. Čištění pračky pomocí jedlé sody je snadné a levné. Soda pohlcuje nepříjemné pachy a neutralizuje kyseliny. Díky jeho jedinečným vlastnostem bude vaše pračka vonět a bude čistá.

Jak vyčistit pračku pomocí jedlé sody? Naplňte nádobu na prací prostředek do ¾ její kapacity a poté zapněte prací cyklus na 90 stupňů. Stejně jako u octa. Pokud se pračka čistí tímto způsobem systematicky, zajistí jí to dlouhou životnost.

jak vyčistit pračku pomocí jedlé sody

Výhody čištění pračky pomocí jedlé sody

  • Zanechává v bubnu svěží vůni
  • Ničí plísně a bakterie
  • Péče o vnitřek pračky
  • Má korozivní účinek
  • Nízké náklady na čištění

Pokud půjdete ještě dál, můžete tyto dvě složky zkombinovat a na špinavé pračce pracovat dvojnásobně. Kombinace těchto složek současně působí proti usazování vodního kamene a odstraňuje nepříjemné pachy. Pračka bude vydezinfikovaná a vydrží déle.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada