Jak vyzdobit obývací pokoj na Vánoce?

Jak vyzdobit obývací pokoj na Vánoce?

Vánoční dekorace nás dokáží velmi jednoduše naladit na úžasnou vánoční atmosféru. Proto se tak rádi rozhodujeme pro nejrůznější pomůcky, ozdoby nebo bytový textil, které dodají domovu útulný, zimní nádech. Jaké dekorace stojí za to zavést do vašeho domova?

Jak si zdobíte obývací pokoj na Vánoce?

Nejvíce těchto dekorací najdete obvykle v obývacím pokoji, protože je to místnost, kde celá rodina tráví nejvíce času. První dekorace můžeme představit již na začátku prosince, a to:

  • Drobné dekorace přímo související s Otcem Vánoc. Jedná se o dokonalou vánoční dekoraci do obývacího pokoje, která se v našich domácnostech může objevit již kolem 6. prosince.
  • Adventní kalendář – to je také velmi dobrá odpověď na to, jak vyzdobit obývací pokoj na Vánoce ještě předtím, než dovnitř přineseme vánoční stromek. Velký, krásně vyvedený kalendář zpříjemňuje každodenní odpočítávání do Vánoc.
  • Dekorace s přímým odkazem na zimu, například matné větvičky jehličnanů nebo zimní figurky s motivem padajícího sněhu.

Tyto první prvky, které vneseme do obývacího pokoje, pomohou postupně uvést celou rodinu do atmosféry nadcházející zimy a světa.

Obývací pokoj na Vánoce – začněte s barvami

Jakmile se rozhodneme pro kompletní výzdobu interiéru, včetně vánočního stromku a všeho, co nás bude provázet až do Vánoc, je dobré zvolit jednotné, jednotné barevné schéma pro všechny dekorace, které chceme představit. Je dobré, aby toto barevné schéma korespondovalo s tím, co se již v našem obývacím pokoji denně objevuje. Vánoční výzdobu obývacího pokoje lze provést v barvách, které si okamžitě spojujeme s Vánocemi – může to být stříbrná, zlatá, bílá, zelená a červená.

jak vyzdobit obývací pokoj na Vánoce

Dekorace do obývacího pokoje na Vánoce

Jakmile máte představu o tom, jaké dekorace byste chtěli koupit a jaké barvy byste chtěli použít, je čas vyrazit na nákupy. Je také dobré používat přírodní dekorace, které si můžete přinést ze zahrady nebo si je sami vyrobit. Mohou to být sušené plátky pomerančů, skořicové tyčinky, ořechy, kaštany nebo šišky a větve různých rostlin, zejména stálezelených, které při působení teploty neopadávají.

Vánoční stromek do obývacího pokoje

Je vhodné, aby se nacházel v centrální části místnosti a byl dobře viditelný. Vánoční stromek jako úžasná vánoční dekorace do obývacího pokoje může mít tradiční podobu nebo modernější podobu stromku na kmeni. Samozřejmě se můžeme rozhodnout pro živý i umělý vánoční stromek – záleží jen na našem vkusu. Pokud jde o ozdoby, je vhodné dodržet zvolené barevné schéma, aby vánoční stromek ladil s ostatními dekoracemi.

jak vyzdobit obývací pokoj na Vánoce

Vánoční polštáře a přehozy

Bytový textil vždy zútulní a zhostí interiér. Můžeme se rozhodnout pro deky s vánoční tematikou, stejně jako pro polštáře na pohovku nebo křesla. Zařízení obývacího pokoje na Vánoce pomocí stříbrných nebo zlatých polštářků může být velmi elegantní a moderní.

Vánoční svíčky a lucerny do obývacího pokoje

Slavnostní obývací pokoj by měl být nádherně osvětlen různými typy svítidel. Na stůl umístěte speciální svícen, který se bude hodit i při štědrovečerní večeři. Jednotlivé lucerny, které vytvářejí útulnou atmosféru, mohou být rozmístěny na různých místech obývacího pokoje. Je vhodné, aby se barva led plamenů shodovala s barvou světel na vánočním stromku. Zajímavým řešením je také zavěšení závěsu z led světel přímo do okna.

jak vyzdobit obývací pokoj na Vánoce

Dekorace do obývacího pokoje na Vánoce

Mezi různými druhy vánočních dekorací jsou i nádherné věnce, které se vyplatí do interiéru zařadit. Takový věnec lze umístit na stůl, lze ho také úspěšně umístit nad krb nebo zavěsit na volnou zeď. Může to být i vlastnoručně vyrobený věnec z nejrůznějších větviček, cetek nebo umělých rostlin.

design obývacího pokoje na svátky

Skvělým nápadem na výzdobu obývacího pokoje je živá betlémská hvězda – symbol světa. To je dokonalá odpověď na otázku, jak vyzdobit obývací pokoj na Vánoce. Důležité je, že takovou rostlinu lze sladit i s jinými dekoracemi, a to výběrem odpovídající barvy květů.

Obývací pokoj jako místo slavnostního setkání

Vánočně vyzdobený obývací pokoj je místem, kde chcete trávit společný čas. Dbejme tedy na to, aby všechny tyto dekorace nebyly příliš ohromující a aby dokázaly vytvořit úžasnou, hřejivou a útulnou atmosféru pro nás a naše blízké.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada