Jak vyzdobit okno na Velikonoce? Zajímavé nápady

Jak vyzdobit okno na Velikonoce? Zajímavé nápady

Zdobení domu na svátky je oblíbeným a přátelským zvykem. Často se zdobí stoly, police, stěny, ale i dveře a okna. Jak se zdobí okna? Můžete na to jít okázale, ale můžete také zavést jemné sváteční prvky. Ve skutečnosti je možné všechno, protože důležitý je nápad.

Jak vyzdobit okno na Velikonoce – na co byste měli pamatovat?

Jak vyzdobit okno na Velikonoce – to je otázka. V ideálním případě by měla být hezká a estetická a v žádném případě ne kýčovitá. Při plánování výzdoby okna je třeba mít na paměti několik základních pravidel.

  • Okno, tedy nejen sklo, ale i rámy, musí být čisté. Na špinavém okně nebude fungovat ani ta nejpropracovanější výzdoba.
  • Musíte si dát pozor, aby okenní dekorace na Velikonoce nepoškodily samotné okno a parapet.
  • Dekorace by neměly bránit výhledu a přístupu slunečního světla.
  • Dekorace na okenním parapetu nesmí poškodit rostliny, které se na něm nacházejí. V krajním případě lze květináče na svátky přemístit na bezpečné místo.
  • Na Velikonoce by měly okenní dekorace stylově a barevně ladit nejen s ostatními dekoracemi, ale také se záclonami, závěsy, žaluziemi nebo roletami.
  • Někdy méně znamená více. Na to se vyplatí pamatovat při plánování okenních dekorací na Velikonoce, ale i na každý den.

Jak vyzdobit okno na Velikonoce?

Nápadů na velikonoční výzdobu okna je mnoho. Jedním z nich, který se často doporučuje, je “vpustit do domu jaro”, tedy čerstvé květiny: narcisy, hyacinty, tulipány, ale i snítky bazalky. Umístěné na okenním parapetu vnesou do interiéru závan svěžesti a dodají mu jedinečnou atmosféru.

jak vyzdobit velikonoční okno

Jak si mohu vyzdobit okno na Velikonoce pomocí hotových dekorací? Jak víte, každý svátek má své vlastní atributy. K těm velikonočním patří především kuřátka, ovečky, zajíčci a velikonoční vajíčka. Obchody mají širokou nabídku hotových dekorací i polotovarů pro kutily. Velikonoční výzdobu oken si můžete vyrobit sami, nebo se do toho můžete pustit společně s dítětem, které si užije spoustu zábavy!

Velikonoční samolepky na okna

Velikonoční nálepky na okna jsou módní a velmi oblíbenou dekorací. Především jejich gelová forma nepoškozuje sklo a snadno se lepí a odlepují. Oblíbená jsou barevná kuřátka a velikonoční vajíčka, ale také květiny, které můžete mít po celé jaro. Velikonoční samolepky na okna nejen podtrhují sváteční atmosféru, ale také přitahují pohledy kolemjdoucích a všem dodávají dobrou náladu.

Podívejte se: Jak vyzdobit velikonoční stůl?

Květiny a rostlinné dekorace

Jednou z výhod zdobení rostlinami je jeho univerzálnost. I když jsou některé druhy květin spojeny s Velikonocemi, mohou na okenní tabuli úspěšně zůstat až do léta. Jak si můžete na Velikonoce vyzdobit okno pomocí květinových motivů? Jedním z nápadů je skleněná váza naplněná vodou, do které lze umístit čerstvé květiny a postavit je na okno.

velikonoční dekorace oken

Dalším způsobem jsou miniaturní květináčky ze skořápek od vajec, do kterých lze umístit drobné rostliny nebo řeřichu. Velikonoční závěsy do oken budou skvěle vypadat na větvičkách ve váze. Barevná vajíčka, umělé květiny a kuřátka budou skvělou dekorací na okenním parapetu. Použít můžete také rostliny v květináčích, které zdobte opatrně, abyste je nepoškodili. Místo závěsu můžete použít tyčovou dekoraci zapíchnutou do země.

Okenní závěsy na Velikonoce

Závěsy jsou velmi oblíbenou okenní dekorací na Velikonoce. Můžete se rozhodnout pro jednotlivé kusy i pro věnec ze zajíčků, oveček nebo barevných vajíček. Obvykle se připevňují pomocí speciálních přísavek nebo lepicí pásky.

velikonoční závěsy na okna

Závěsy do oken na Velikonoce lze také připevnit na záclony nebo závěsy. Je dobré, aby ladily s interiérem a dalšími velikonočními dekoracemi. Věnec z jarních květin se dobře hodí k podobným květinám na parapetu, stejně jako ke květinové zácloně a závěsu. To je skvělý nápad, jak si na Velikonoce vyzdobit okno.

Velikonoční figurky

Velikonoční figurky jsou nejčastěji používanou velikonoční dekorací. Vybrané s vkusem a ladící s celkovým stylem interiéru dokonale podtrhnou atmosféru svátků. Velikonoční výzdoba oken se bez nich neobejde! Parapet je tak skvělým vynálezem, který vám umožní nastavit libovolnou dekoraci, která bude odpovídat interiéru a vašim vlastním představám. K jaru patří barevné šílenství, ale pokud si nejste jisti, zda bude dekorace ladit s vaším okolím, můžete sáhnout po univerzálních barvách. Bílá, béžová, káva s mlékem nebo slámové barvy jsou dobrou volbou pro většinu místností.

jak vyzdobit velikonoční okno

Jak si na Velikonoce vyzdobíte okno , záleží jen na vašich osobních preferencích. Hitem jsou figurky zajíčků doplněné květináči s řeřichou, zimostrázem nebo čerstvými květinami. Krásně budou vypadat také hnízda z větví naplněná velikonočními vajíčky nebo mechem.

Podívejte se na: Jak si nalakovat nehty na Velikonoce?

Velikonoční výzdoba oken – shrnutí

Velikonoce jsou výjimečným svátkem, a proto má smysl jejich náladu odrážet vhodnou výzdobou. Na otázku, jak vyzdobit okno na Velikonoce, neexistuje jednoznačná odpověď. Výzdoba oken závisí na mnoha faktorech; na designu interiéru, stylu a očekáváních. Nejdůležitější je dodat interiéru individuální a sváteční nádech. Ať už se jedná o hotové figurky nebo papírové ozdoby do okna na Velikonoce, výzdoba musí zdůraznit charakter, a to jak domu, tak domácnosti. Společná výroba dekorací s dítětem je skvělým způsobem, jak společně strávit čas. Výzdoba nemusí být dokonalá, protože nejdůležitější je, aby vás bavila a navodila sváteční atmosféru.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Velikonoce


Jak udekorować stół na Wielkanoc

Jak vyzdobit velikonoční stůl? Krásné inspirace

12 května 2023 | Autor: Adéla Svobodova
Stůl je místem, kde se scházejí blízcí, aby si společně vychutnali velikonoční jídlo. Stůl je vhodné vyzdobit podle této příležitosti, což ještě více podtrhne kouzlo svátků. Jak módně a esteticky...
Přečtěte si více
Jak pomalować paznokcie na Święta Wielkanocne?

Jak si nalakovat nehty na Velikonoce?

11 května 2023 | Autor: Adéla Svobodova
Estetika a smysl pro vkus jsou základem dobrého vzhledu. Je dobré vypadat dobře po celý rok, ale jsou dny, kdy chcete vypadat ještě lépe. To platí i pro nehty, které...
Přečtěte si více
Jak się ubrać na Święta Wielkanocne

Jak se oblékat na Velikonoce? Elegantní styly

10 května 2023 | Autor: Adéla Svobodova
Velikonoce mohou vyvolávat rozporuplné emoce. Na jedné straně jejich povaha vybízí k vážnosti a zamyšlení, na straně druhé jarní aura dodává energii a zlepšuje náladu. Dají se tyto dvě věci...
Přečtěte si více