Jak vyzdobit parapet na Vánoce?

Jak vyzdobit parapet na Vánoce?

Vánoce jsou výjimečným obdobím roku. Všichni – velcí i malí – se s velkou energií připravují na tento magický okamžik, kdy za oknem zazáří první hvězda. Než však tento okamžik nastane, je třeba myslet na správné dekorativní prvky. Nejde jen o vánoční stromek. Otázka zní: Jak si na Vánoce vyzdobíte parapet?

Vánoční výzdoba parapetu

V dnešní době je snadné sehnat dekorace. Stačí se rozhlédnout po obchodech a zjistíte, že vánoční výzdoba parapetů je na dosah ruky. Některé lze zakoupit v obchodech. Vyplatí se také nechat se zlákat k tomu, abyste si takové dekorace vyrobili sami. Takové aktivity přinesou každému člověku velké uspokojení. Zejména pokud jsou doma děti. Společné zdobení je vhodnou příležitostí k posílení rodinných vazeb.

vánoční parapet

Jak zdobíte svůj parapet na Vánoce?

Vše záleží na individuálních preferencích domácnosti. Někteří lidé volí minimalistickou jednoduchost, která dokonale ladí s celkovým designem interiéru. Nechybí však ani lidé, kteří zůstávají věrní klasice a na Vánoce zdobí parapety různými způsoby. Současná nabídka dekorací jim to značně usnadňuje.

Svíčky a dekorativní lucerny

Lampionyjsou skvělou volbou pro každý vánočníparapet. Nezáleží na tom, zda se jedná o milovníka klasiky nebo úsporného minimalismu. Vybírat můžete z luceren s četnými dekoracemi i z jednoduchých luceren. Módním hitem jsou lucerny se svíčkami uvnitř. Z piedestalu neslezl už pěkných pár let. Pokud máte rádi kutilské práce, můžete se posunout o krok dál. S lucernami lze použít větší a rozmanitější výzdobu. Bude to dokonalá vánoční dekorace na parapet.

vánoční dekorace okenních parapetů

Adventní věnce a rákosí na vánoční parapet

Přírodní dekorace, která navíc může vonět. Vánoční rákos v podobě věnců je absolutním hitem. Zejména jsou často základem adventních věnců. Každou neděli se zapaluje jedna svíčka, která zvěstuje blížící se Vánoce. Takový věnec můžete s klidným svědomím umístit na vánoční parapet – ať už se svíčkami, nebo bez nich. Vlastnoručně vyrobený věnec lze ozdobit různými dekoracemi. Včetně například šišek přinesených z lesa, miniaturních jablíček nebo drobných dárků.

Vánoční dekorace okenních parapetů

Světla LED a řetězy vánočních světel

Jednoduché, ale jak atmosférické. Pokud by někdo chtěl vědět, jak si na Vánoce vyzdobit parapet, mají pro vás perfektní tip. Zejména proto, že si můžete vybrat z různých tvarů světel. Klasické, které lze připevnit i na záclonu. Nezapomeňte však ani na vatové kuličky, které jsou také v zábavných tvarech a odkazují na vánoční atmosféru. Světla lze použít samostatně nebo společně s dalšími dekoracemi.

Vánoční figurky a doplňky se zimní tematikou

Andělé, sobi, Otec Vánoc a paní Santa Clausová, sněhuláci, hvězdy – to jsou jen některé z vánočních figurek, které můžete umístit na okenní parapet. Tento druh vánoční dekorace na parapet může vypadat nevinně. Každý si však může být jistý, že přinese tu správnou atmosféru. Ať už se jedná o vánoční dekoraci v obývacím pokoji, kuchyni, dětském pokoji nebo ložnici dospělých. Na výběr jsou takové vánoční figurky v podobě svícnu. Dovnitř lze umístit malé čajové svíčky. Kouzelná atmosféra je zaručena.

jak vyzdobit parapet na Vánoce

Venkovní dekorace na parapet na Vánoce

I zde se budou hodit nejrůznější barevná světla. Je však třeba dbát na to, aby se jednalo o výrobky určené pro venkovní použití. Můžete si tak být jisti, že vlhkost a mínusové teploty světlům neublíží. Snadno seženete speciální girlandy a světelné závěsy, kterými můžete okna a parapety venku ozdobit. Můžete si vybrat jednobarevná nebo vícebarevná světla. Dům dokonale zapadne do slavnostní atmosféry.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada