Jak vyzdobit stůl na Štědrý den?

Jak vyzdobit stůl na Štědrý den?

Štědrý večer je bezpochyby jedním z nejslavnostnějších a nejočekávanějších večerů v roce. To není překvapivé, protože je to čas, který obvykle umožňuje trávit čas s rodinou – často mezi lidmi, které nemůžete vidět každý den. Tento výjimečný večer si plně zaslouží vhodné prostředí. Nejde jen o elegantní oblečení všech hostů, ale především o výzdobu a doplňky, které podtrhnou slavnostní atmosféru a udělají ze Štědrého večera nezapomenutelný okamžik.

Jak připravit stůl na Štědrý den?

Štědrovečerní večeře vyžaduje řádnou přípravu, a to nejen co se týče pokrmů a občerstvení, ale také co nejelegantnější výzdoby. Mnoho lidí jistě zajímá, jak vyzdobit štědrovečerní stůl, aby vypadal bezvadně. Nápadů je rozhodně mnoho a konečný výsledek závisí na individuálních preferencích.

jak prostřít stůl na Štědrý den

Navíc vánoční stůl a jeho vhodné prostírání nevyžaduje příliš mnoho času a úsilí. Stačí pár jednoduchých doplňků a pomůcek, aby vše vypadalo skvěle a lahodilo oku. Zajímavé nápady na vánoční stůl najdete na sociálních sítích a na blozích o interiérovém designu a svátečním období. Jsou opravdu neocenitelným zdrojem inspirace!

Kde koupit ozdoby na vánoční stůl?

Pokud jde o ozdoby na vánoční stůl, můžete si je koupit v místních obchodech nebo se rozhodnout pro domácí dekorace. Vyplatí se použít nejen ozdoby nebo svíčky, ale také větvičky přírodních jehličnanů (k dostání v zahradnictvích nebo květinářstvích). Dekorace na vánoční stůl lze velmi často zakoupit také na charitativních veletrzích. Možná je období před 24. prosincem ideální dobou k doplnění zásob dekorací a zároveň k tomu, abyste udělali něco dobrého a nezištného pro druhé? Určitě stojí za to o tom přemýšlet!

Jak vyzdobit stůl na Štědrý den?

Pro štědrovečerní večeři je nejlepší volbou bílý ubrus, který se skvěle hodí k doplňkům ve zvoleném barevném provedení. Odpověď na otázku, jak prostřít štědrovečerní stůl, není jednoduchá – hodně záleží na tom, jaké máte nádobí. Určitě se vyplatí vybrat si ten nejkrásnější a vsadit na jednu ucelenou sadu. Každý štědrovečerní stůl je přeplněný nádobím, proto se vyplatí zvolit minimalistické doplňky, které nezabírají příliš mnoho místa a nevytvářejí dojem přeplněnosti.

jak připravit stůl na Štědrý den

Do středu stolu se vyplatí umístit jeden větší centrální kus, který bude sám o sobě krásnou dekorací. Na prostřeném stole nesmí chybět svíčky, které by se měly v průběhu večera rozsvěcet, aby dodaly večeři tu správnou atmosféru a zpříjemnily čas strávený u stolu. Na vánoční stůl můžete zvolit buď vysoké svícny (vypadají velmi elegantně), nebo jednoduše čajové svíčky umístěné na připravených držácích obklopené cetkami a řetězy.

Čím můžete ozdobit vánoční stůl?

Na štědrovečerní stůl se také vyplatí pořídit ozdoby na ubrousky – jsou nejen promyšleným doplňkem, ale také velmi praktickým pomocníkem při večeři. Lze je skládat různými způsoby a lze je také převázat stuhou nebo speciálním kroužkem na ubrousky. Při přípravě štědrovečerního stolu je dobré pamatovat i na tradice. Mezi nejoblíbenější zvyky patří jistě:

  • seno pod ubrusem,
  • prázdné prostírání pro nečekaného hosta,
  • místo na talíři pro oplatku.
jak vyzdobit štědrovečerní stůl

Jaké barvy se hodí ke štědrovečernímu stolu?

Barevné provedení štědrovečerní výzdoby je skutečně otázkou vkusu. Obecně se má za to, že pro toto období jsou nejvhodnější barvy jako červená, bordó, tmavě modrá, stříbrná a zlatá. Díky těmto barvám bude každý štědrovečerní stůl vypadat jedinečně a nadchne členy rodiny i hosty!

Skvěle vypadá také bílo-stříbrný vánoční stůl – doplňky v těchto barvách jsou skutečnou klasikou, pokud jde o výzdobu. Bez ohledu na výběr barev a doplňků pro štědrovečerní večeři je vhodné zajistit soulad všech prvků – a to jak mezi sebou, tak jednoduše jejich sladěním s celkovým designem interiéru místa, kde se večeře koná.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada