Jak změřím záclony? Jaká je šířka záclon?

Jak změřím záclony? Jaká je šířka záclon?

Měření záclon není vůbec obtížné. Jen musíte vědět, jak na to. Záclony jsou nejoblíbenějším způsobem zdobení oken. Zdůrazňují styl designu a poskytují pocit soukromí. Jak změřit záclony, aby dokonale seděly? To závisí na jejich typu. Záclony lze zavěsit na okenní parapet a ukončit je těsně nad podlahou v záhybech. Pokud je pečlivě změříte, budou vypadat dokonale.

Jak si mám vybrat šířku závěsu?

Základní otázkou je, jak měříte své záclony? K měření záclony budete potřebovat metr. Nejlépe ocelový, protože krejčovský metr by mohl být příliš krátký. Při určování šířky záclon se bere v úvahu šířka okna a záclonové lišty. Na základě toho se pak určí velikost závěsu. Šířka záclony a šířka okna jsou dva různé rozměry. Důležitou otázkou je intenzita záhybů, kterých chcete dosáhnout.

jak zvolit šířku záclony

Jak změřit šířku záclony? Za předpokladu, že chcete záhyb 2:1, změřte šířku záclony krát dva. Jedná se o standardní záhyb. Pokud máte například 2m záclonovou tyč, šířka záclony bude 4m. Pokud chcete hustší záclonu, vynásobte rozměr záclonové tyče číslem 3 nebo 4. Nyní víte, jak vypočítat šířku záclony. Hustý závěs je zárukou většího soukromí v každé domácnosti.

Jak si mohu koupit záclony do okna?

Délka závěsu závisí na typu upevnění. V případě jabotů se výška měří od jejich středu k požadované délce. Jak ale měříte záclony na průchodkách? Záclony zavěšené na průchodkách se měří od horního okraje záclonové tyče k určitému bodu. Dále je třeba přidat asi 3 cm navíc na lemování. V případě okenního parapetu by měl ideálně končit asi 2 cm nad nebo 15 cm pod parapetem. Pokud očekáváte efekt měkkých záhybů na podlaze, je dobré si nechat 20 cm rezervu.

kolik záclon na okno

Při nákupu záclon na metry je vhodné zakoupit řasicí pásku. Usnadní vám to vytváření estetických a rovnoměrných záhybů. Dodávají se v několika variantách. Například protinásobná páska, střídavá páska nebo tužková páska. Je to otázka individuálního vkusu. Ať už si vyberete jakýkoli typ, musíte si ho koupit tolik, kolik je šířka záclony. To je ideální, pokud máte záclonovou kolejnici se zacvakávacím uzávěrem.

Kolik záclon na okno? Jak měříte záclony?

Pokud již víte, jak vypočítat šířku záclon, bude nákup snadný. Je důležité vědět, jak koupit hotové záclony a šicí materiál. V obou případech jsou důležitá podrobná měření. Dodržením rozměrů získáte dokonalé záclony. A takové, které zdůrazňují designový styl bytu.

Kolik metrů záclony na jedno okno mám koupit? Každý závěs má na balíku určitou výšku. Šířka záclon se naopak kupuje od metráže. Pokud máte záclonovou tyč o délce 300 cm, musíte tuto délku vynásobit dvěma, což je 600 cm, a to je šířka záclony. Maximální délka balíku je zpravidla 280 cm, což je délka naší záclony. V případě délky nepotřebujeme přídavek na lemování boků, protože látka je již hotová

jak vypočítat šířku závěsu

Jaké jsou výhody závěsů na oknech?

Záclony mají mnoho výhod. Mezi dalšími můžeme zmínit:

  • lze je použít ve všech dostupných místnostech,
  • jsou k dispozici ve standardních velikostech záclon a dalších,
  • mají mimořádné designové vlastnosti, podtrhují styl místnosti,
  • poskytují skvělý pocit pohodlí a soukromí ve vlastním domě,
  • domov se stává útulnějším,
  • dlouhé závěsy v obývacích pokojích dokonale chrání před sluncem a zvědavými sousedy,
  • široká škála designů vám umožní vybrat si podle vašeho individuálního vkusu.

Které závěsy jsou lepší? Metro nebo hotové závěsy?

Šířka záclon závisí na okně a záclonové tyči. Existují zastánci hotových záclon a ti, kteří je raději kupují na metry. Co je lepší? V zásadě se jedná o individuální otázku. V obou případech existují jistě výhody. Metrové závěsy jsou ideální pro nestandardní velikosti oken. Výhodnější je také cena. V druhém případě jsou okamžitě připraveny k zavěšení. Není třeba je brát do krejčovství. Rozhodnutí je na spotřebiteli.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada