Jaké jsou módní závěsy do obývacího pokoje?

Jaké jsou módní závěsy do obývacího pokoje?

Obývací pokoj je místem, kde všichni členové domácnosti tráví mnoho času ve vzájemné společnosti. Kromě toho jsou sem zváni hosté. Proto si každý přeje, aby obývací pokoj vypadal co nejlépe. Důležitou roli obvykle hraje nejen nábytek a design interiéru, ale také závěsy. Právě ony tvoří bariéru mezi domovem a vnějším světem, proto by měly být dokonalé. Jaké závěsy zvolit do obývacího pokoje?

Jaké závěsy do obývacího pokoje?

Při výběru závěsů do obývacího pokoje je třeba nejprve zvážit, jak velkou místnost máte a co od závěsů nejvíce očekáváte. Pro většinu lidí jsou závěsy jen dekorativním prvkem a dobře pro ně fungují modely z jemných materiálů, které propouštějí hodně světla. Naopak ti, kteří chtějí, aby závěsy do obývacího pokoje poskytovaly především ochranu před sluncem a pohledy sousedů, by se měli zaměřit na voálové a žakárové modely.

Jaká délka závěsů do obývacího pokoje bude nejlepší?

Většina lidí se ptá, které záclony do obývacího pokoje dlouhé nebo krátké? Vše závisí na dekoru, velikosti místnosti a potřebách uživatelů.

které závěsy do obývacího pokoje

Krátké závěsy jsou ideálním řešením pro menší místnosti. Opticky nezmenšují prostor a dodávají interiéru pocit lehkosti. Navíc právě krátké záclony mají obvykle nejoriginálnější vzhled. Nejčastěji se s nimi můžeme setkat v zajímavých vzorech a povrchových úpravách. Dodají místnosti jedinečný charakter. To je také velmi dobré řešení pro malé děti, které se rády přetahují o závěsný materiál a strhávají závěsy ze záclonové tyče.

Dlouhé závěsy jsou fenomenálním řešením pro velké obývací pokoje. Ve větším prostoru nebude cítit jejich “tíha” a dodají místnosti vkusný a elegantní charakter. Kromě toho jsou to právě dlouhé závěsy, které jsou nejčastěji minimalistické bez jakéhokoli zdobení. Skvěle se hodí do pokojů ve stylu glamour.

Velká okna v obývacím pokoji – jaké zvolit závěsy?

Otázka velikosti okna hraje při výběru záclon velmi důležitou roli. Nedívejte se jen naslepo na to, jaké jsou módní závěsy do obývacího pokoje, ale na to, co se hodí do tohoto konkrétního obývacího pokoje. U velkých oken se nejlépe osvědčí lehké materiály, které sahají až k zemi. Nejoblíbenějším řešením jsou jemné tylové závěsy. Dodají obývacímu pokoji pocit lehkosti a navíc dobře propouštějí světlo

Pokud má obývací pokoj velká okna, stojí za to vyzkoušet řešení s dlouhými závěsy posunutými do stran. To dodá místnosti neokázalý, lehce útulný dojem.

dvě okna v obývacím pokoji se závěsy

Pokud má někdo v obývacím pokoji dvě okna, jaké závěsy budou vhodné? Pokud jsou okna větší, budou dlouhé závěsy vypadat elegantně. Pro několik menších oken budou nejlepší volbou krátké délky, které dodají obývacímu pokoji veselý a lehký nádech.

Co místo záclon do obývacího pokoje?

Pokud někdo přemýšlí, jaké záclony do obývacího pokoje budou nejlepší, ale není přesvědčen o žádném řešení, stojí za to přemýšlet o tom, že záclony nemají. Někdy je z okna obývacího pokoje výhled na dvorek, zahradu nebo les. V takovém případě nejsou závěsy nutné. Díky tomuto řešení bude místnost působit světleji a prostorněji

Někdy “holá” okna ruší členy domácnosti a záclony nejsou jejich styl. Co byste měli v tomto případě dělat? Rolety jsou dobrou volbou. Přes den jsou nejlepší volbou římské rolety nebo rolety “den a noc”. Účinně propouštějí světlo a vypadají velmi esteticky. Díky nim si už nikdo nebude muset lámat hlavu nad tím, který závěs do obývacího pokoje bude vypadat nejlépe.

Elegantní závěsy do obývacího pokoje

Pokud chce majitel domu, aby obývací pokoj vypadal elegantně a nápaditě, vyplatí se zvolit dlouhé závěsy bez vzorů. Pokud má majitel problém s tím, které závěsy do obývacího pokoje fotografie místnosti může být užitečné. Jednoduše je přepracujte ve Photoshopu a vytvořte vizualizaci obývacího pokoje s novým dekorem.

které záclony a závěsy do obývacího pokoje

Dilema, jaké záclony a závěsy do obývacího pokoje, je časté. Nejlepší je zvolit světlé záclony a závěsy, které barevně ladí se zbytkem místnosti. V současné době jsou nejmódnějšími barvami šedá, hořčicová a tmavě modrá. Barvu závěsů lidé obvykle sladí s doplňky, polštáři nebo pohovkami v obývacím pokoji. Díky tomuto souladu je výzdoba obývacího pokoje harmonická a klidná. Záclony se vyrábějí v mnoha barvách, ale nejčastěji se používají bílé, protože nejlépe propouštějí světlo.

Výběr závěsů do obývacího pokoje je výzvou. Je třeba pečlivě promyslet řešení, díky kterému bude obývací pokoj vypadat ještě lépe.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada