Jaké tapety do kuchyně?

Jaké tapety do kuchyně?

Kuchyně je místnost, kde tapeta poskytne originální výzdobu stěn a zároveň je ochrání před nečistotami a vlhkostí. Existují různé typy tapet, které by měly být přizpůsobeny typu a designu místnosti. Je to zajímavá alternativa k obkladům, které se běžně používají v kuchyních. Tapeta musí být upravena tak, aby plnila jak praktickou, tak estetickou funkci. Jak to děláte? Která tapeta do kuchyně bude nejlepší?

Typy tapet, které se hodí do kuchyně

Tapety jsou rychlým a snadným způsobem, jak vylepšit interiér. Ne všechny typy tapet se hodí do každé místnosti. Jaký typ tapety je vhodný do kuchyně? Doporučujeme především modely z vrstveného vinylu, které jsou odolné proti vlhkosti, vodě a ohni. Postříkání vodou, olejem nebo blízkostí plynového sporáku jim neublíží. Lze je čistit mokrou cestou.

jakou barvu tapety do kuchyně

Plochý vinyl bude odolnější, zatímco pěnový vinyl zakryje nerovnosti stěn. Kromě toho se v kuchyni dobře uplatní tapety ze skelných vláken s vysokou odolností proti vlhkosti a ohni. Jejich struktura vizuálně připomíná látku a lze je několikrát natřít. Tento typ tapet se však obtížně odstraňuje – někdy se odlepí spolu s omítkou.

Vzory tapet pro kuchyně

Tapety do kuchyně se dodávají v téměř neomezeném množství vzorů, takže je lze přizpůsobit různým uspořádáním. Motiv musí být originální a zároveň nesmí interiér zahltit. V moderních a minimalistických kuchyních je dobrou volbou:

  • geometrické vzory, jako jsou kosočtverce,
  • tapety imitující mramor,
  • betonové tapety.
tapety do kuchyně jakai vzor

Fototapeta, např. s krajinou, výhledem na město, obrázkem lesa nebo kopců vystupujících zpoza mlhy, dodá místnosti individuální nádech. Tapety vypadají skvěle v klasických a rustikálních kuchyních:

  • s velkými květy,
  • s malými loukami,
  • s květinovými motivy.

Ve stylu glamour se dobře osvědčují tapety se svislými černobílými pruhy, které opticky zvyšují strop. Za zvážení stojí také tapety imitující cihly nebo keramické dlaždice.

Barva tapety pro kuchyně

Tapety do kuchyně mohou být vzorované nebo jednobarevné. Každý z nich bude fungovat trochu jiným způsobem. Pokud si vyberete jednobarevný model, je důležité, aby měl strukturu, která je příjemná na pohled a příjemná na dotek. Tapety v tlumených barvách jsou univerzální volbou a dobře se hodí ke zbytku interiéru. Převládají zde bílé, béžové nebo světle hnědé barvy.

tapety do kuchyně, které

Výraznější barvy si můžete dovolit, pokud podlahu a nábytek pečlivě vybarvíte. Pokud je místnost využívána také jako jídelna, může být dobrou volbou zelená barva. Působí klidně a vytváří příjemnou atmosféru při stolování. Volba barvy je ve skutečnosti do značné míry otázkou vkusu, ale v žádném případě nesmí přehlušit zbytek interiéru.

Jak se starat o tapety do kuchyně?

Nejprve je vhodné zjistit, které tapety do kuchyně se budou nejsnáze udržovat. Nejlepší je zvolit tapety, které jsou omyvatelné, odolné proti skvrnám a drhnutí. Kromě toho nesmí měnit své vlastnosti působením tepla, vlhkosti nebo horkého tuku.

Klíčovou činností bude pravidelné vysávání tapet. Při silnějším znečištění je dobré je otřít houbou s vodou a mycím prostředkem. V závislosti na zvoleném typu se pravidla pro správné čištění výrobku liší. Samotná péče o tapety není příliš složitá a vyžaduje pouze dodržování několika jednoduchých pravidel.

Jak čistíte tapety v kuchyni?

Přestože vinylové a sklovláknité tapety skvěle chrání stěny před znečištěním, občas je potřeba je vyčistit. Jak se zbavit skvrn na tapetách, abyste je nepoškodili? Vinylové tapety je třeba pravidelně čistit od prachu. K tomu se používá běžný vysavač s kartáčovým nástavcem. Štětec by měl být nejlépe předem umytý a vysušený.

jakou barvu a vzor tapety do kuchyně

Omyvatelné tapety se nejlépe čistí houbou nebo hadříkem navlhčeným vodou a jemným čisticím prostředkem. Obtížně odstranitelné skvrny by měly být odstraněny pomocí výše zmíněného prostředku na mytí nádobí. Musí být mírný.

Jaké tapety do kuchyně?

Tapety do kuchyně – které jsou nejlepší? Shrneme-li všechny shromážděné informace, můžeme říci, že v první řadě je to člověk s určitými vlastnostmi. Patří mezi ně odolnost vůči teplu, vlhkosti, mastnotě, skvrnám a drhnutí. Takové výrobky budou v interiéru vypadat atraktivně a účinně chránit stěnu.

které tapety do kuchyně

Je třeba o ně také řádně pečovat a čistit je – to však není obtížné. Kromě toho je klíčové zvolit správný vzor nebo barvu tapety. Musí být zajímavé a zároveň nesmí zahltit interiér. Často se volí geometrické a květinové motivy a tlumené barvy, které jsou v souladu se zbytkem aranžmá. Tapety jsou skvělou alternativou k obkladům, proto se vyplatí se pro ně rozhodnout.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Tapeta


Jaka tapeta do małej sypialni

Která tapeta do malé ložnice? Stylové uspořádání

26 ledna 2023 | Autor: Adéla Svobodova
Tapety se vracejí do obliby. V moderním domě nebo bytě jsou stále častější. Jsou zcela odlišné od modelů, které si člověk spojuje s rodinným domem. Dnes jsou naprosto jedinečné, dostupné...
Přečtěte si více
jaka tapeta do przedpokoju

Jakou tapetu do chodby?

30 listopadu 2022 | Autor: Adéla Svobodova
Vstupní hala je vizitkou každého domu a bytu. Zde si návštěvníci vytvářejí první dojem z interiéru. Proto musí být chodba estetická. Tapety budou skvělou dekorací a ochranou stěn. Musí být...
Přečtěte si více
jak zerwać tapetę

Jak se strhávají tapety, abyste mohli použít nové?

28 listopadu 2022 | Autor: Adéla Svobodova
Tapety v místnostech se mění z mnoha důvodů. Nejčastěji se jedná o nečistoty, které nelze odstranit, poškození, které způsobuje nevzhledný vzhled stěn, nebo prosté osvěžení vzhledu interiéru. Práce začíná strhnutím...
Přečtěte si více