Jaké závěsy do moderního obývacího pokoje?

Jaké závěsy do moderního obývacího pokoje?

S každým dalším rokem je design interiéru v moderním stylu stále hlasitější. Různé styly umožňují vytvořit moderní vzhled obývacího pokoje, ložnice nebo kuchyně. Bez ohledu na to, pro jaký styl interiéru se rozhodnete, mají jedno společné – pro každý z nich si můžete vybrat moderní závěsy. Pro mnoho lidí jsou záclony spojeny se starými modely a styly, ale dnešní moderní záclony vypadají úplně jinak. Na co si dát pozor při výběru záclon do moderního obývacího pokoje?

Proč se rozhodnout pro závěsy v moderním obývacím pokoji?

Asi nikdo z nás si nedokáže představit, že by se úplně vzdal záclon. Musíme si však uvědomit, že moderní obývací pokoj vyžaduje moderní závěsy. Pro závěsy v obývacím pokoji se vyplatí rozhodnout z několika důvodů:

  • elegantní závěsy dotvářejí atmosféru celé místnosti;
  • nám poskytují trochu soukromí;
  • nezatemňují interiér místnosti, ale tlumí intenzivní denní světlo;
  • představují ochranu před různým hmyzem a padajícím listím;
Moderní závěsy do obývacího pokoje galerie

Ve srovnání s roletami nebo žaluziemi jsou záclony poměrně levným řešením, ale nemusíme se vzdávat jiných forem zakrytí oken. Moderní závěsy do obývacího pokoje a zajímavé rolety mohou být velmi zajímavým interiérovým řešením a místo toho, aby se vzájemně vylučovaly, mohou se doplňovat.

Záclony do moderního obývacího pokoje, jaké by měly být?

Vmoderním stylu je nejlepší barvou záclon bílá a její různé odstíny. Výsledná barva záclon často závisí na jejich výrobci a materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Barvu závěsů v obývacím pokoji (a v každé jiné místnosti) je vhodné sladit s barvou stěn. Obě barvy by se měly vzájemně doplňovat, aby interiér působil elegantně.

Kromě barvy je velmi důležitá také délka záclon. Nejoblíbenější jsou dlouhé modely, díky nimž pokoj vypadá elegantně a má nádech romantiky. Dlouhé záclony však neznamenají, že se musí schoulit na podlahu. Při výběru dlouhých záclon je vhodné dodržovat následující pravidla:

  • závěsy v obývacím pokoji by měly končit 1 cm nad podlahou;
  • jejich délka by měla být o 5 až 20 cm delší než délka mezi podlahou a záclonovou tyčí;

Moderní obývací pokoj znamená vysoké prosklení a dveře na terasu; závěsy, které končí například ve výšce kliky dveří, by vypadaly velmi zvláštně.

závěsy do obývacího pokoje moderní uspořádání

Moderní závěs do obývacího pokoje, tj. dlouhý bílý, ale se vzory?

Již několik let jsou nejoblíbenější hladké modely moderních záclon. Není divu, protože v moderním obývacím pokoji se tento typ hodí nejlépe. Alternativou jsou lehké dekorace, jako jsou pruhy nebo tečky.

V moderním obývacím pokoji bychom se měli vyhnout křiklavým barvám a velkým vzorům na záclonách, protože okno a celé jeho uspořádání je pozadím celého obývacího pokoje. Volbou křiklavé barvy záclon se postaráme o to, aby se zbořil celý vzhled obývacího pokoje.

Moderní závěs do obývacího pokoje, z čeho by měl být vyroben?

Ačkoli se zdá, že materiál, z něhož jsou záclony ušity, je nepodstatný, ve skutečnosti je tomu právě naopak. Moderní záclony se šijí z mnoha různých materiálů. Tylové a lehké závěsy budou působit velmi svěže a lehce, závěsy ušité z těžkého žakáru způsobí, že uspořádání obývacího pokoje bude vypadat mnohem těžší. Je také třeba mít na paměti, že záclony ušité z hustého materiálu výrazně snižují množství světla, které proniká do obývacího pokoje. Modely ušité z příliš lehkých látek mohou být tak tenké, že nám neposkytnou správnou míru soukromí.

moderní závěsy do obývacího pokoje s balkonem

Závěsy pro moderní obývací pokoj jsou nedílnou součástí jeho uspořádání. Nemá cenu se jich vzdávat, stačí se poohlédnout po vhodném modelu. Moderní záclona by měla být dlouhá, v bílé barvě nebo jejích odstínech. Stojí za to věnovat pozornost materiálu, ze kterého chceme mít závěs v obývacím pokoji. Může být lehká a svěží, nebo naopak těžká a omezující tok světla. Kromě toho je třeba mít na paměti, že v moderním obývacím pokoji se nevyplatí závěsy připínat. Nejlépe vypadají, když volně visí a nejsou ničím připevněny.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada