Jakou tapetu do chodby?

Jakou tapetu do chodby?

Vstupní hala je vizitkou každého domu a bytu. Zde si návštěvníci vytvářejí první dojem z interiéru. Proto musí být chodba estetická. Tapety budou skvělou dekorací a ochranou stěn. Musí být vyroben z kvalitních materiálů a musí být vybrána ta nejlepší barva a vzor. Špatně padnoucí tapeta by mohla zahltit malou místnost. Která tapeta do chodby bude nejlepší?

Jaký materiál pro tapetu na chodbu?

Která tapeta do chodby je nejlepší? Samozřejmě ty, které jsou vyrobeny z odolných materiálů. Stěny v předsíni jsou náchylné k poškození, protože je lze zasáhnout kabelkou nebo krabicí od bot. Materiál musí být pevný a musí se dát čistit mokrým hadříkem.

Dobře se hodí vinylové nebo latexové tapety a také sklolaminát. Tento materiál také není citlivý na vlhkost a oheň. Lze ji mnohokrát přetřít barvou a reliéfní vzory na ní budou stále dobře viditelné.

Která tapeta pro chodbu selže z hlediska trvanlivosti? Textilní tapety (zejména velurové) a papírové tapety jsou sice velmi estetické, ale také nepříliš odolné.

Který vzor tapety do chodby?

Která tapeta do předsíně je nejlepší z hlediska vzoru? Nejlépe fungují univerzální motivy, které nemusí být nudné. Často se setkáte s výrobky s květinovými motivy, jako je louka na krémovém nebo bílém pozadí. Skvěle vypadají v kombinaci s vysokými, nejlépe bílými lištami.

která tapeta na chodbu

Symetrické a geometrické vzory také odkazují na svět přírody. Károvaná tapeta vypadá skvěle i na stěnách chodby. Jaké tapety se nejlépe hodí do malé předsíně? Pruhy jsou v tomto případě dobrou volbou, protože opticky zvětšují prostor.

Jakou barvu tapety do předsíně?

Kromě vzorů tapet jsou velmi důležité také barvy. Světlé barvy jsou elegantním a klasickým řešením, které nevyjde z módy. Bezpečné a stylové možnosti jsou např:

  • pastely,
  • šedé barvy,
  • béžová,
  • krém,
  • bílá.

Teplé odstíny hnědé nebo béžové barvy pomohou vytvořit harmonii. V případě chodeb, které se otevírají do obývacího pokoje, se vyplatí trochu více experimentovat s barvami a designem.

Jaký druh tapety do chodby je nejlepší? Skvěle se hodí lahvově zelená, tmavě modrá nebo elegantní antracitová. Neobvykle působí také tapety ve stylu akvarelu s rozmazanými vodními tvary a barvami. Všechny barvy musí být v souladu s designem obývacího pokoje.

Výhody a nevýhody tapet na chodbě

Tapety na chodbě jsou velmi praktickou možností. Chrání stěny před znečištěním a mechanickým poškozením a také maskuje drobné nedokonalosti povrchu. Tuto funkci nejlépe plní vzorovaný materiál.

Tapety mají samozřejmě také dekorativní funkci a často mohou úspěšně nahradit malbu. Moderní modely dokonale napodobují různé struktury. Dobře zvolený výrobek opticky zvětší malý interiér.

která tapeta na chodbu

Co se týče nevýhod, nesprávně instalovaná tapeta se může zvrásnit a zvýraznit nerovnosti stěny. Proto musí být provedena obratně. Ve špatně větraných a nevětraných bytech se navíc mohou pod tapetami tvořit plísně.

Jak udržovat tapety v předsíni?

Aby tapety vypadaly stále atraktivně, je třeba o ně řádně pečovat. Pokud se začne odlepovat od stěny tak, že je třeba ji znovu zakrýt, měli byste to udělat co nejrychleji. Kromě toho lze tapety chránit proti těžko odstranitelným nečistotám speciální impregnací.

V popisu výrobku by měly být uvedeny pokyny, jak jej prát. K tomu je třeba používat měkké houby a utěrky a jemné čisticí prostředky. Kromě toho je třeba tapety pravidelně čistit od prachu měkkým hadříkem. K odstranění skvrn z neodstranitelných tapet lze použít chlebovou kůrku, kterou skvrnu potřete.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Tapeta


jaka tapeta do kuchni

Jaké tapety do kuchyně?

29 listopadu 2022 | Autor: Adéla Svobodova
Kuchyně je místnost, kde tapeta poskytne originální výzdobu stěn a zároveň je ochrání před nečistotami a vlhkostí. Existují různé typy tapet, které by měly být přizpůsobeny typu a designu místnosti....
Přečtěte si více
jak zerwać tapetę

Jak se strhávají tapety, abyste mohli použít nové?

28 listopadu 2022 | Autor: Adéla Svobodova
Tapety v místnostech se mění z mnoha důvodů. Nejčastěji se jedná o nečistoty, které nelze odstranit, poškození, které způsobuje nevzhledný vzhled stěn, nebo prosté osvěžení vzhledu interiéru. Práce začíná strhnutím...
Přečtěte si více
Jaka tapeta do małej sypialni

Která tapeta do malé ložnice? Stylové uspořádání

26 ledna 2023 | Autor: Adéla Svobodova
Tapety se vracejí do obliby. V moderním domě nebo bytě jsou stále častější. Jsou zcela odlišné od modelů, které si člověk spojuje s rodinným domem. Dnes jsou naprosto jedinečné, dostupné...
Přečtěte si více