Které hrnce lze mýt v myčce nádobí?

Které hrnce lze mýt v myčce nádobí?

Hrnce se používají k přípravě různých každodenních pokrmů. Někdy se používá několik kusů nádobí, které je pak třeba umýt. Některé z nich lze úspěšně mýt v myčce nádobí, což nám ušetří spoustu času při mytí. Které hrnce lze mýt v myčce nádobí? A které by se měly mýt ručně? Podívejte se na následující článek.

Mytí hrnců v myčce nádobí

Abyste si nádobí užívali po mnoho let, je důležité o něj řádně pečovat. Některé z nich nelze mýt v myčce nádobí a měly by se mýt ručně. Existují však i takové, které lze mýt v myčce nádobí, v závislosti na doporučení výrobce. Před nákupem nového nádobí je vhodné si přečíst informace na obalu, abyste po jeho koupi nebyli doma zklamaní. Mytí nádobí v myčce je při práci v kuchyni velmi pohodlné. Šetří čas, který můžete věnovat jiným radostem.

Lze smaltované hrnce mýt v myčce nádobí?

Lze smaltované hrnce mýt v myčce nádobí?

Smaltované hrnce mají mnoho vlastností. Skvěle rozvádějí teplo a použitý smalt chrání hrnec před rezivěním, takže při mytí v myčce nádobí nenasákne pachy z myčky. V takových nádobách můžete v chladničce bez obav skladovat velmi kyselé nebo kořeněné potraviny. K těmto vlastnostem lze připočítat i mytí v myčce nádobí, protože jsou odolné vůči mycím prostředkům, horké vodě a intenzitě mytí v myčce.

Lze indukční nádobí mýt v myčce nádobí?

Indukční nádobí lze mýt v myčce nádobí, pokud je vyrobeno z nerezové oceli s označením 18/10. Jedná se o druh nádobí, které je vyrobeno z 18 % chromu a 10 % niklu. Jedná se o velmi dobrou kombinaci, která poskytuje antikorozní vlastnosti v kombinaci s charakteristickým vysokým leskem. Díky této kombinaci je nádobí mimořádně odolné a nereaguje s potravinami. Proto lze tyto indukční hrnce mýt v myčce nádobí.

Lze hrnce mýt v myčce nádobí?

Lze nádobí Ambition mýt v myčce nádobí?

Ne všechno nádobí Ambition lze mýt v myčce nádobí. To závisí na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, a na tom, čím jsou potaženy. Při nákupu nádobí Ambition je dobré zkontrolovat, zda je k němu přiložen návod k použití. Zjistíte, zda je daný model vhodný pro mytí v myčce.

Lze hrnce Zepter mýt v myčce nádobí?

Hrnce Zepter lze mýt v myčce nádobí podle pokynů výrobce. Doporučujeme tyto hrnce ihned po použití umýt, jinak do nich nalijte trochu vody a nechte je zakryté, abyste zabránili vysychání a ulpívání zbytků. K mytí rukou by se neměly používat kovové kartáče, drátěné kartáče a jiné kovové náčiní.

Jak umýt zaschlé a připálené zbytky v myčce nádobí?

Zaschlé a připálené zbytky v květináčích jsou postrachem mnoha z nás. Pokud je takový hrnec vhodný do myčky, je dobré jej před vložením do myčky opláchnout vodou s trochou prostředku na mytí nádobí. Tím se zbytky nasáknou a snáze se odstraní. Tím se zvýší šance, že se hrnce v myčce řádně umyjí.

Nádobí lze mýt v myčce nádobí

Které hrnce lze mýt v myčce nádobí?

Řadu hrnců lze úspěšně mýt v myčce nádobí. To závisí na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Čím je materiál tvrdší a odolnější proti poškrábání, tím větší je šance, že jej lze používat v myčce nádobí. Článek je rozdělen na dvě části – hrnce, které lze mýt v myčce, a ty, které je třeba mýt ručně.

Hrnce z nerezové oceli

Nerezové hrnce lze mýt v myčce nádobí. Takové nádobí je vyrobeno z kvalitní oceli, zejména 18/10. Takové nádobí obsahuje 18 % chromu a 10 % niklu a je odolné vůči korozi a vysokým teplotám. Po skončení programu myčky nádobí je vhodné je otřít do sucha. Je třeba mít na paměti, že ocelové hrnce mají tendenci rychle žloutnout nebo dehtovat. Ocel by se také neměla čistit drátem.

Žáruvzdorné nádobí

Žáruvzdorné hrnce jsou odolné vůči vysokým teplotám, a proto je lze bez obav mýt v myčce nádobí. Nebojí se ani mycích prostředků používaných v myčce nádobí a díky své konstrukci neabsorbují nepříjemné pachy.

Smaltované hrnce

Smaltované nádobí má jedinečné vlastnosti. Velmi dobře rozvádějí a udržují teplo a lze je použít na všech typech sporáků. Mají smaltovaný povrch, který chrání tento typ nádobí před rezivěním a pronikáním litiny do jídla. Proto je lze bez obav mýt každý den v myčce nádobí.

Hrnce - které lze mýt v myčce?

Litinové hrnce se smaltovaným povrchem

Většina litinového nádobí by se neměla mýt v myčce nádobí. Výjimkou jsou litinové hrnce se smaltovaným povrchem. To chrání před korozí a absorpcí pachů z myčky. Díky tomu je lze mýt v myčce nádobí bez obav, že by se změnila chuť jídla. Mějte však na paměti, že po dlouhodobém mytí litinových hrnců se smaltovaným povrchem v myčce nádobí může dojít ke zmatnění, a tím ke zkrácení jejich životnosti.

Které pánve nelze mýt v myčce nádobí?

Mezi hrnce, které nelze mýt v myčce, patří především ty choulostivé. Špatné používání následujících typů nádobí může způsobit, že se stanou nepoužitelnými a neosazenými a jídlo v nich připravované se začne lepit na dno. Důležité je také pamatovat na to, že některé z těchto nádob by se neměly čistit drátěnkami, protože by to mohlo poškodit jejich strukturu.

Teflonové nádobí

Teflonové hrnce patří mezi nejužitečnější nádobí v kuchyni. Připravované potraviny se na ně nelepí, což je jejich největší výhoda. Kvůli použitému teflonovému povlaku je nelze mýt v myčce nádobí. Mytí tohoto typu nádobí v myčce nádobí způsobí, že nádobí ztratí své vlastnosti a potraviny se začnou lepit. Protože je však nádobí nepřilnavé, neměl by být problém ani s jeho mytím.

Teflonové nádobí vhodné do myčky nádobí

Nádobí s keramickým povrchem

Nádobí s keramickým povrchem také není vhodné pro mytí v myčce nádobí. Jejich keramický povlak je velmi jemný a kapsle a práškové mycí prostředky používané v myčce nádobí jsou pro tento typ povlaku příliš intenzivní, což ho může poškodit. Mytí nádobí s keramickým povrchem v myčce nádobí může navíc vést ke zvýšení křehkosti povlaku.

Litinové nádobí

Litinové nádobí by se nemělo mýt v myčce nádobí. Kvůli povrchové úpravě může takové nádobí absorbovat pachy z myčky, což později ovlivní chuť pokrmů v něm připravovaných. Výjimkou jsou litinové hrnce se smaltovaným povrchem, jak je uvedeno výše.

Měděné nádobí

Měděné hrnce jsou velmi choulostivé nádobí. Jejich povrch je lesklý, a proto se nesmí mýt v myčce nádobí. Aby si měděné hrnce zachovaly své vlastnosti po dlouhá léta, měly by se mýt ručně v teplé vodě s trochou jemného prostředku na mytí nádobí a měkkým hadříkem. Neměly by se drhnout drátem nebo jinými drsnými povrchy.

Měděné hrnce v myčce na nádobí

Ručně malované nebo zlatem zdobené květináče

Ručně malované hrnce by se také neměly mýt v myčce nádobí. Jedná se o velmi pěkné, ručně zdobené hrnce, z nichž většina není řádně chráněna proti mytí v myčce. V průběhu času se může stát, že při vystavení vysoké intenzitě mytí v myčce nádobí, mycím prostředkům a horké vodě začne malba nebo zlaté ozdoby z povrchu “mizet”. Takové květináče je třeba umývat ručně, aby krásné dekorace zůstaly déle zachovány.

Které hrnce lze mýt v myčce – shrnutí

Hrnce vhodné do myčky nádobíHrnce, které nelze mýt v myčce nádobí
Nerezové hrnce (včetně indukčních)Teflonové hrnce
Tepelně odolné hrnceNádobí s keramickým povrchem
Smaltované hrnceLitinové nádobí
Litinové nádobí se smaltovaným povrchemMěděné hrnce
Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada