Které pánve lze mýt v myčce nádobí?

Které pánve lze mýt v myčce nádobí?

Myčka nádobí je skutečným pomocníkem v kuchyni každého z nás. Každý den nám ušetří spoustu času, a jakmile se člověk seznámí s jeho možnostmi, už se ho nechce vzdát. Ne všechno nádobí v ní však lze mýt a mytí nádobí, které by v ní nemělo být, může přinést více problémů než užitku. V tomto příspěvku se zaměříme na mytí v myčce nádobí. Které z nich lze mýt v myčce a které ručně? Viz článek.

Lze pánve mýt v myčce nádobí?

Pánev je nádobí, které se v kuchyni používá neustále. Často na nich zůstává spousta mastnoty, která se obtížně čistí ručně. Myčka nádobí přichází na pomoc a v takových chvílích si nestěžuje. Dobrou zprávou je, že některé pánve lze mýt v myčce nádobí. Některé bohužel nejsou, což souvisí s materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Informace o tom, zda lze pánve mýt v myčce nádobí , naleznete v informacích výrobce, které jsou obvykle uvedeny v přidaných pokynech k pánvi.

Lze pánve mýt v myčce nádobí?

Pánve se někdy vyrábějí z různých materiálů v závislosti na jejich zamýšleném použití. O tom, zda se na pánev jídlo přichytí, rozhoduje její povrch.

Lze mýt pánve Tefal v myčce nádobí?

Pánve Tefal patří k nejlepším na trhu. Mají mnoho výhod a často vydrží mnoho let. Ne všechny pánve Tefal jsou však vhodné do myčky. Před vložením takové pánve do myčky je dobré si přečíst označení výrobce, které je na každé pánvi. Také – pánve Tefal by se neměly mýt ručně drátěnkou, ale měkkým hadříkem nebo houbou v teplé vodě s mycím prostředkem.

Lze teflonovou pánev mýt v myčce nádobí?

Teflonové pánve obsahují speciální povrchovou úpravu, která je navržena tak, aby se na ní potraviny smažily, aniž by se přichytily k povrchu. Z tohoto důvodu by se teflonové pánve měly mýt ručně a mytí teflonové pánve v myčce nádobí způsobí, že teflonový povlak ztratí své vlastnosti. Smažené pokrmy se tak budou lepit na povrch.

Lze teflonovou pánev mýt v myčce nádobí?

Lze keramické pánve mýt v myčce nádobí?

Keramické pánve jsou velmi choulostivé. Nelze je mýt v myčce nádobí, protože by mohly zkřehnout. Kromě toho mohou mycí prostředky používané v myčce nádobí poškodit pánev, protože jsou pro tento typ pánve příliš silné. Keramické pánve čistěte teplou vodou, mycím prostředkem a hadříkem nebo měkkou houbou. U tohoto typu pánve také nepřipadá v úvahu použití jakéhokoli drátu nebo kartáče.

Pánve, které lze mýt v myčce nádobí – seznam těch, které lze použít

Tento článek je rozdělen do dvou částí. První je seznam pánví, které lze úspěšně mýt v myčce. Jsou vyrobeny z materiálů, které jsou odolné proti poškrábání, poškození a mycím prostředkům používaným v myčce.

Skleněné pánve

Skleněné pánve nejsou tak oblíbené jako ostatní pánve. Přestože jsou drahé, alergici si je rádi vybírají. Vybírají si je také ti, kdo připravují jídla pro děti a seniory. Skleněnou pánev lze stejně jako žáruvzdorné nádobí bezpečně mýt v myčce nádobí.

Titanové pánve

Titanové pánve jsou velmi odolné. Jejich odolnost je tak vysoká, že v nich můžete míchat kovovými příbory. Kromě toho jsou odolné vůči kapslovým čisticím prostředkům a práškům do myčky.

Pánev lze mýt v myčce nádobí

Ocelové pánve

Ocelová pánev je odolná a stejně jako titanové pánve ji nelze poškodit kovovými příbory. Stejně tak ji lze mýt v myčce nádobí. Mytí v myčce se vztahuje na celoocelové pánve.

Smaltované pánve

Smaltované pánve lze mýt i v myčce nádobí. Povlak, ze kterého jsou vyrobeny, chrání proti korozi a je velmi pevný a hladký. Tato pánev se nebojí mytí v myčce nádobí, vysokých teplot a mycích prostředků.

Lze smaltované pánve mýt v myčce nádobí?

Některé kamenné pánve

U kamenných pánví existují výjimky. Ne všechny kameninové pánve lze mýt v myčce nádobí, pouze některé z nich. Proto je důležité se před nákupem takové pánve informovat u výrobce, zda lze pánev s mramorovým nebo žulovým povrchem skutečně mýt v myčce nádobí.

Litinové pánve se smaltovaným povrchem

Stejně jako v případě kamenných pánví jsou pouze některé litinové pánve vhodné pro mytí v myčce nádobí, a to v závislosti na doporučení výrobce a použitém dodatečném povlaku. Litinové pánve se smaltovaným povrchem lze mýt v myčce nádobí. Díky speciálnímu povlaku neabsorbují pachy při mytí v myčce. Je však třeba mít na paměti, že po dlouhodobém mytí smaltovaných pánví v myčce nádobí může dojít k jejich znehodnocení, a tím ke zkrácení životnosti nádobí.

Lze litinové pánve mýt v myčce nádobí?

Mytí pánví v myčce nádobí – seznam těch, které nejsou povoleny

Mezi pánvemi, které lze mýt v myčce, jsou i takové, které nejsou vhodné pro mytí v myčce. Jedná se především o pánve, které jsou velmi choulostivé a i ruční mytí pro ně může být nebezpečné. Následující pánve by se neměly mýt v myčce nádobí a při ručním mytí by se měly používat šetrné mycí prostředky a neměly by se drhnout drátěnkami a kartáči. Při mytí v myčce nádobí mohou pánve ztratit své vlastnosti a časem se stanou nepoužitelnými.

Litinové pánve

Litinové pánve bez smaltovaného povrchu nelze mýt v myčce nádobí. Jsou určeny k ručnímu praní v jemných tekutinách nebo pleťových vodách. Při mytí pánve v myčce hrozí, že do sebe absorbuje nepříjemné pachy, které mohou být později cítit v pokrmech v ní připravovaných.

Lze litinové pánve mýt v myčce nádobí?

Keramické pánve

Keramické pánve jsou velmi choulostivé. Dokonce i při ručním mytí drátěným kartáčem může dojít k poškrábání povlaku. Z tohoto důvodu nelze keramické pánve mýt v myčce na nádobí, protože by mohlo dojít k poškození povlaku a pánev by tak byla jednorázová.

Teflonové pánve

Teflonové pánve mají speciální povrchovou úpravu, na kterou se připravované potraviny nepřichytávají. Proto se často používá k přípravě palačinek. Bohužel mytí teflonové pánve v myčce nádobí tento povlak oslabuje, což může vést k tomu, že se nádobí začne na povlak lepit a pánev se stane nepoužitelnou.

Lze teflonové pánve mýt v myčce nádobí?

Měděné pánve

Měděné pánve, stejně jako teflonové pánve, nelze kvůli jejich jemnosti mýt v myčce nádobí. Mytím v myčce nádobí měděné pánve ztratí svůj lesk a zmatní. Mytí v myčce nádobí může také způsobit, že se na povrchu pánve objeví skvrny.

Které pánve lze mýt v myčce – shrnutí

Pánve vhodné do myčky nádobíPánve, které nelze mýt v myčce nádobí
Skleněné pánveKeramické pánve
Titanové pánveTeflonové pánve
Ocelové pánveMěděné pánve
Smaltované pánveLitinové pánve
Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Dům a zahrada