Jak dobře a rychle narovnat vlasy pomocí žehličky na vlasy?

Jak dobře a rychle narovnat vlasy pomocí žehličky na vlasy?

Jak narovnat vlasy, aby byl výsledek uspokojivý a vydržel co nejdéle? Většina lidí se potýká s krepatěním a nežádoucím krepatěním vlasů. Proto sáhnou po žehličce na vlasy, aby zkrotily krepatění. Aby však narovnávání nezanechalo vlasy suché a poškozené, je třeba pamatovat na několik zásadních kroků. Dodržováním těchto kroků dosáhnete krásných a hladkých vlasů.

Rovnání vlasů krok za krokem

Důkladné čištění vlasů

Pro dosažení co nejlepších výsledků je nutné o vlasy pečovat již od fáze mytí. Nejlepší je používat šampon a kondicionér s keratinem, který je skvělý pro uhlazení vlasů.

Sušení vlasů před narovnáním

Před narovnáním je třeba vlasy důkladně vysušit. Směřujte proud teplého vzduchu shora dolů a pročešte vlasy rovným kartáčem. Tím zabráníte krepatění vlasů jako při běžném fénování.

Aplikace ochranné kosmetiky

Na trhu je mnoho produktů, které chrání vlasy před teplem. Dobrou volbou jsou spreje i séra. Je třeba poznamenat, že po použití takového přípravku byste měli před narovnáním vlasů několik minut počkat, protože vlasy mohou být mírně vlhké. Pokud nemáte čas, můžete použít fén.

Jak narovnat vlasy žehličkou?

Nahřátí žehličky a narovnání

Chcete-li zahájit narovnávání, zapojte žehličku a nastavte správnou teplotu. Nechte žehličku chvíli stát, než se zahřeje – standardní doba zahřívání je asi 1 až 2 minuty. Při narovnávání je dobré rozdělit vlasy na několik částí, například pomocí sponek nebo speciálních sponek. Tato technika vám umožní přesně narovnat každý pramen.

Konečný výsledek

Po provedení výše uvedených kroků jsou vlasy hladké a lesklé. Na samém konci je třeba použít fixační prostředek, aby vlasy zůstaly co nejdéle rovné. Nejjednodušší je použít jednoduchý fixační sprej. Kromě toho můžete zvolit hedvábí, které chrání konečky vlasů.

Rovnání vlasů žehličkou

Jakou žehličku zvolit?

Když se rozhodnete koupit žehličku na vlasy, ujistěte se, že má keramické destičky, případně keramické destičky s přídavkem teflonu. Desky potažené pouze teflonem vystavují vlasy riziku spálení a poškození struktury vlasu. Existují také žehličky na vlasy s přídavkem turmalínu. Tento materiál zabraňuje elektrizaci a minimalizuje riziko vysušení vlasů.

Při jaké teplotě mám vlasy narovnávat?

K narovnání vlasů nepotřebujete nejvyšší možnou teplotu. Zahřátím žehličky na střední teplotu dosáhnete uspokojivého výsledku, aniž byste poškodili vlasy. Nejoptimálnější teplota je 160-170 stupňů. Pokud jsou vlasy stále nerovnoměrné, můžete teplotu časem zvýšit, abyste dosáhli uspokojivého výsledku. Vyšší teploty mohou ovlivnit strukturu vlasů a poškodit je.

Můžete narovnat mokré nebo vlhké vlasy?

Před narovnáním se ujistěte, že jsou vlasy zcela suché. Když začnete rovnat ještě vlhké vlasy, můžete je snadno spálit, čemuž je lepší se vyhnout. Výjimkou jsou žehličky na vlasy s funkcí narovnávání za mokra.

Můžete narovnat mokré vlasy?

Jak narovnat kudrnaté vlasy?

Pro ty, kteří mají husté a kudrnaté vlasy, je mnohem obtížnější dosáhnout dlouhodobého efektu rovných vlasů. Na pomoc přichází keratinová narovnávací kúra. Je důležité si uvědomit, že to nesmíte dělat sami, protože neodborné použití chemických narovnávacích prostředků může trvale ovlivnit stav vlasů.

Nejlepší je zvolit ošetření v profesionálním kadeřnickém salonu. Počítejte však s tím, že zaplatíte až několik set zlotých. Účinek může trvat až několik měsíců. Dalším způsobem, jak si rychle poradit s kudrnatými vlasy, je pořídit si žehličku na vlasy se širokými keramickými destičkami. Díky této volbě vám narovnání vlasů zabere mnohem méně času než při použití standardní žehličky.

Jak narovnat kudrnaté vlasy?

Jak narovnat vlasy bez žehličky?

Není žádnou novinkou, že vlasy nemají rády vysoké teploty. Narovnávání při nejvyšší možné teplotě se na stavu vašich vlasů určitě podepíše. Existuje však způsob, jak vlasy vyhladit bez použití žehličky.

K tomu potřebujete fén a kartáč kulatého tvaru. Pro zvýšení efektu můžete navíc použít sprej na narovnání vlasů. Poté vlasy rozdělte do pramenů, kartáč umístěte pod vlasy a nahoře pomalu pohybujte fénem od kořínků ke konečkům vlasů. Fény na vlasy s narovnávací podložkou jsou k dostání také ve stacionárních obchodech i na internetu. Existují také profesionální kartáče na narovnávání vlasů, které ve spojení s fénem poskytují skvělé výsledky a zároveň minimalizují riziko poškození vlasů.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Krása