Jak mohu hybridní lak odstranit doma?

Jak mohu hybridní lak odstranit doma?

Hybridní manikúra se v posledních letech stala nejoblíbenějším způsobem zdobení nehtů. Ženy si hybridní lakování oblíbily nejen pro jeho trvanlivost, díky níž jsou nehty ve skvělé kondici – pohodlí a úspora času jsou dostatečnými argumenty ve prospěch této metody. Aplikace a odstranění hybridní manikúry je možné i doma díky produktům dostupným na kosmetickém trhu. Jak si mohu hybrid odstranit doma sám? Zde jsou nejdůležitější tipy pro bezpečné odstranění manikúry!

Hybridní manikúra v kostce

O tomto způsobu zdobení nehtů už pravděpodobně alespoň jednou slyšela každá žena. Hybridní manikúra se provádí ve většině kosmetických salonů a je základní nabídkou mnoha kosmetických specialistů. Hybridní metoda si získala srdce žen po celém světě díky své odolnosti a pohodlí, které poskytuje. Tento hybrid je mnohem trvanlivější než standardní manikúra prováděná běžnými laky na nehty. Nehty jsou především tvrdší a odolnější proti poškození nebo zlomení.

Kromě toho mají hybridní laky na nehty speciální polymerovou vrstvu, která ovlivňuje intenzitu barvy a lesk nehtů až po dobu několika týdnů. Tento způsob zdobení nehtů je proto ideální volbou pro každou ženu, která si cení pohodlí a času.

Manikúra se vytváří pomocí speciálních hybridních laků na nehty, které je třeba vytvrdit v UV lampě. Je však důležité si uvědomit, že hybridní metoda není stejná jako gelové nehty. Není sice tak trvanlivá jako manikúra na bázi speciálního gelu, ale mnoho žen tvrdí, že právě tento hybrid je k nehtové ploténce šetrnější.

Jak můžete hybrid odstranit sami?

Jak doma odstranit hybrid? Výrobky na odstranění nehtů

Hybridní manikúra existuje již mnoho let, takže její popularita vzrostla natolik, že tuto metodu používají profesionálové i mnoho lidí v domácnosti. Pokud se žena chystá udělat si hybridní nehty doma, potřebuje jen několik speciálních produktů, které jí to usnadní. Dobrou zprávou také je, že odstranění hybridu doma je možné a především bezpečné. Jak mohu doma odstranit hybridní lak, aniž bych poškodil nehtovou ploténku?

Existuje několik způsobů, jak odstranit hybridy doma, ale ve skutečnosti se liší pouze v produktech, které je třeba použít k odstranění vrstev laku. Hlavním dílem celé skládačky, bez kterého bude obtížné se úspěšně zbavit zdobení bez poškození nehtové ploténky, je odstraňovač hybridu – právě ten působí jako takzvaný “změkčovač” laku, který usnadňuje odstranění hybridu. 

K odstranění hybridních nehtů budete potřebovat také:

  • vatové tampony a hliníkové fólie nebo speciální fólie na odstraňování hybridů.
  • nepovinné: plastové svorky na nehty (nejsou nezbytné – každá žena může hybrid snadno odstranit jen s fólií a vatou po ruce).
  • Pilník na nehty, nejlépe se stupnicí 180 – keramický trsátko nebo dřevěná tyčinka pro snadnější odstranění laku.
odstranění hybridní manikúry doma

Jak si sami doma odstranit hybrid – krok za krokem

Mohlo by se zdát, že smýt si hybrid sám může být docela náročné a způsobit spoustu problémů. Nehtová ploténka je křehká a snadno se poškodí, takže zkušenosti jsou jistě důležité. Nic nemůže být vzdálenější pravdě – samozřejmě je třeba vždy dbát velké opatrnosti a lak na nehty odstraňovat šetrně, ale odstranění hybridů doma není ve skutečnosti nijak složité a zvládne ho každá žena.

Jak mohu bezpečně odstranit svůj hybrid bez pomoci odborníků?

  1. Prvním krokem bude lehké opilování nehtu pilníkem třídy 180. Jednoduše odstraňte vrchní vrstvu – dávejte pozor, abyste nepilovali příliš silně, protože by mohlo dojít k poškození nehtové ploténky. 
  2. Na připravený vatový tampon nebo speciální fólii nalijte trochu přípravku (např. odlakovače nebo odlakovače na nehty) a přiložte na nehet. 
  3. V závislosti na dostupných pomůckách zabalte nehet s aplikovaným tamponem do hliníkové fólie nebo použijte speciální svorky. 
  4. Počkejte asi 10 minut a poté vše odstraňte – je dobré pamatovat na to, abyste vatu nenechávali na nehtech příliš dlouho. Odlakovač může nepříznivě ovlivnit stav nehtové ploténky a dále podráždit pokožku v okolí nehtů. 
  5. Zbytky popraskaného laku lze odstranit motykou nebo dřevěnou tyčinkou. Poté je dobré nehty vyleštit leštícím blokem, aby se odstranily případné nerovnosti.
Jak se doma zbavím svého hybridu?

Jaký hybridní odstraňovač zvolit? Aceton nebo standard?

Je samozřejmé, že hybridní manikúra se liší od standardní manikúry s použitím běžných nevytvrzených laků. Vzhledem k tomu, že hybridní laky jsou fixovány v UV lampě, probíhá jejich následné odstranění z nehtové ploténky také jiným způsobem než u běžné manikúry.

Pro tuto inovativní metodu se proto používá speciální přípravek k rozpouštění hybridních laků. Jedná se o odstraňovač s acetonem, který je běžně dostupný na kosmetickém trhu. Aceton se od běžného odstraňovače liší tím, že díky látkám obsaženým v jeho složení působí jako rozpouštědlo hybridních laků.

Pokud jde o odstraňování hybridů, měli byste použít tento typ produktu – standardní odstraňovač bohužel hybridní bariéru na nehtech nepřekoná. Skvělou alternativou je také odstraňovač, který lak spíše odstraňuje, než rozpouští. Pro ty, kteří se obávají o stav svých nehtů, bude tento přípravek perfektně fungovat.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Krása