Jak posílit nehty po hybridu?

Jak posílit nehty po hybridu?

Hybridní manikúra je ideálním řešením pro zaneprázdněné ženy, které nemají čas si často lakovat nehty – hybridní manikúra poskytuje elegantní vzhled rukou. Hybridní lak na nehty je dlouhotrvající, neodlupuje se a září po celé dny. Při pravidelném používání může dojít k oslabení nehtové ploténky, proto dbejte na to, aby byla přírodní nehtová ploténka řádně ošetřena a posílena. Stojí za to se seznámit se způsoby, jak udržet nehty v dobré kondici a vyhnout se poškození způsobenému hybridním používáním.

Poškozené nehty po hybridu

Pravidelně prováděná hybridní manikúra může způsobit oslabení nehtové ploténky. Stává se tenčí, náchylnější k mechanickému poškození a citlivější na dotyk i změny teploty. Použití tmavých barev může způsobit změnu barvy. Pilování a nanášení několika vrstev laku s trvalým složením způsobuje deformaci a křehkost nehtu. Neustálé používání této formy zkrášlování nehtů způsobuje jejich vysychání.

Vyplatí se čas od času odhybridní manikúry odstoupit, i krátká přestávka a provedení několika regeneračních procedur učiní vaše nehty zdravějšími a silnějšími.

Jak obnovujete nehty po hybridu?

Papírově tenké nehty

Signálem, který by nás měl varovat, že naše nehty potřebují regeneraci, je jejich zvýšená lámavost. Pokud se vám nedaří udržet oblíbenou délku a lak se navíc začíná odlupovat mnohem rychleji než obvykle, měli byste se používání hybridů na nějakou dobu vzdát.

Měkké nehty po hybridizaci

Nehtyjsou po odstranění hybriduoslabené. To je často spojeno s bolestí a nepohodlím. Měkké nehty jsou často nevzhledné, odmítají růst a odlupují se. Jak přirozeně posilujete nehty po hybridu? Zde je několik domácích způsobů, jak o ně pečovat:

Maska z olivového oleje

Vložte ruce do pánve s rozehřátým olivovým olejem a trochou citronové šťávy. Několik minut masírujte celé ruce, roztírejte olej a vtírejte ho do oslabených nehtů. Tuto proceduru můžete provádět i každý den.

Olejový zábal s vitaminem E

Vmasírujte do nehtů jednu nebo dvě kapsle vitaminu E a několik kapek oblíbeného oleje. Můžete použít čajový olej nebo olej z meruňkových jader.

Regenerační noční maska

Na ruce naneste silnou vrstvu krému s velkým množstvím močoviny a poté si nasaďte bavlněné rukavice. Po celonočním spánku budou vaše nehty dobře hydratované a chráněné.

Jak regenerujete nehty po hybridu?

Jaké kondicionéry na nehty používat po hybridu?

Slabé nehty po hybridu často potřebují víc než domácí léky. Možná budete v pokušení vyhledat odbornou péči a pořídit si specializované kondicionéry a doplňky na nehty, které komplexně zlepší stav nehtové ploténky.

Jak pečovat o nehty po hybridu?

Mezi ošetřením hybridní manikúry použijte kvalitní posthybridní kondicionér na nehty. Přípravek obsahující křemík ve složení je zpevní a dodá jim lesk.

Správná suplementace a strava bohatá na živiny, jako je vitamin E a vitaminy skupiny B, biotin a křemík, zajistí, že zlepšení nehtové ploténky nebude povrchní a krátkodobé, ale trvalé.

Jak vyživujete nehty po hybridu?

Jak pečovat o nehty po hybridizaci

Pokud se vzdáte hybridní manikúry, i když jen na krátkou dobu, a budete o nehty v tomto období pečovat, budou vaše nehty krásné a silné. V době, kdy nejsou natřeny hybridním lakem, je vhodné absolvovat regenerační procedury v kosmetickém salonu:

  • japonská manikúra – posiluje a hydratuje nehtovou ploténku, vyhlazuje ji a dodává jí lesk;
  • Systém IBX – regenerační a vyživující ošetření
  • biologická manikúra – šetrná a bezpečná

Jak přirozeně posílit nehty?

Kromě léčby a kondicionérů dbejte také na svůj jídelníček. Nehty je dobré začít vyživovat zevnitř, tedy dodávat jim živiny potravou. Zajistěte stravu bohatou na bílkoviny a vitamíny. Při péči o nehty byste neměli zapomínat na pokožku rukou a nehtovou kůžičku, která bude při správné hydrataci a péči dokonalou vizitkou upravené ženy.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Krása