Jak skrýt šedivé vlasy? Osvědčené metody

Jak skrýt šedivé vlasy? Osvědčené metody

Proč vlasy šediví? První šediny se mohou objevit již ve 20 letech. Nejedná se však o příznak stárnutí – vlasy mohou ztrácet barvu v důsledku snížení produkce melaninu, který dodává vlasům pigment. Za tyto procesy je zodpovědná genetika, nikoli věk. Šediny samy o sobě nemají hrozné následky, ani nejsou známkou zdravotních problémů. Jak tedy zakrýt šediny doma a bez barvení? Více o tomto a dalších tématech v následujícím článku.

Co na šedivé vlasy? – módní aktualizace

Když uvažujeme o tom, jak skrýt šediny bez barvení, musíme se zastavit u stylingových účesů. V některých případech se tyto vlasy vyskytují ve velmi specifických oblastech, takže zbytek vlasů na hlavě je bez tzv. “stříbrných vláken”. Pokud má člověk na jedné straně vlasů šedivé prameny, může se uchýlit k česání na opačné straně, což pomůže zabránit tomu, aby si šedivých vlasů někdo všiml. Mezi účesy, které dokáží omladit vlasy lépe než mnohé barvy, patří:

  • Mladistvý obrácený bob;
  • Krátký přímý řez;
  • Bob s třásněmi;
  • Pixie;
  • Dlouhé vlnité vlasy.
co na šedivé vlasy

Jak si přirozeně obarvit šedivé vlasy?

Jak ztmavit šedivé vlasy bez barvení? Existuje mnoho domácích prostředků, které mohou pomoci ztmavit šedivé vlasy, například barvivo vylučované z kávy. Obvykle se hodí pro hnědé vlasy. Zakrytí šedin bez barvení přírodní barvou jim dodá výraznou tmavě hnědou barvu.

Naopakšediny u blondýnek lze snadno zakrýt heřmánkem. Pokud si z této rostliny připravíte nálev a po koupeli jej nanesete na vlasy, šediny zežloutnou. A konečně, jak zamaskovat šediny uprostřed černé barvy? Řešením je připravit nálev z rozmarýnu a černého čaje, který vlasy obarví na tmavý odstín.

Jak skrýt šedivé vlasy bez barvení?

Expresní barvení speciálními maskovacími spreji na šedivé vlasy po umytí účinně odstraňuje stříbrné prameny. Jak touto metodou zakrýt šediny? Po umytí jednoduše nastříkejte na povrch šedivých vlasů, účinek vydrží až do dalšího umytí.

jak ztmavit šedivé vlasy bez barvení

Roztok je velmi diskrétní a umožňuje rychlé skrytí šedin. Přechody mezi chloupky jsou hladké, bez skvrn a pruhů. Šediny budou viditelné až po prvním umytí po nanesení korektoru.

Jak přirozeně ztmavit šedivé vlasy?

Jak ztmavit šedivé vlasy bez barvení pomocí účinných přípravků na posílení vlasů? Matující pudr se skládá z minerálních přírodních pigmentů, které odrážejí světlo. Neobsahuje vosk, a proto nezpůsobuje mastnotu vlasů. Pudry jsou k dispozici v různých odstínech, takže představují účinný způsob, jak řešit šediny bez barvení. Je vhodný pro ztmavení světlých a šedých kořínků a pramenů. Přípravek stačí nanést kartáčem na suché vlasy a účinek vydrží až do dalšího mytí.

jak přirozeně ztmavit šedivé vlasy

Čím zakrýt šediny? – melíry a semipermanentní barvy

Pokud přirozené barvení šedivých vlasů nefunguje, zajímavou alternativou standardního barvení jsou melíry a semipermanentní barvy. Tónovací barva neobsahuje amoniak a neproniká hluboko do vlasů, ale zůstává na šupinatém povrchu vlasů.

Tón vydrží na pokrytých pramenech několik týdnů a postupně se oplachuje. Semi-permanentní barva je něco pro šedivé vlasy, co se nejlépe hodí pro ty, kteří nedávno začali šedivět. To zajišťuje, že jeho rozložení na jednotlivých pramenech nepoškozuje vlasy a poskytuje účinný a estetický výsledek.

Jak skrýt šedivé vlasy? – Mezoterapie a zevní přípravky

Mezoterapie se používá v případech, kdy jsou příčinou výskytu šedivých vlasů metabolické poruchy. Do pokožky hlavy se vstřikují vitaminy skupiny B, prekurzory melaninu a kyselina nikotinová. Účinku mezoterapie je dosaženo zlepšením výživy a průtoku krve. Stejně účinné přírodní způsoby, jak zakrýt šediny, jsou vnější přípravky a pleťové vody. Obsahují zinek, síru, měď a železo. Po vtírání do pokožky hlavy zlepšují produkci pigmentu melaninu a obnovují přirozenou barvu.

jak maskovat šedivé vlasy

Jak zamaskovat šedivé vlasy?

Jelikož existuje mnoho způsobů, jak zakrýt šediny, je nejlepší zvolit ten, který vám přinese největší užitek a nepoškodí vaše vlasy. Mnohé z výše uvedených metod jsou jednoduché. Znovu odbarvení přírodních vlasů lze provést bez jakékoli pomoci. Alternativou k výše uvedenému je přijmout šediny jako výraznou součást své osobnosti. Šedé vlasy zušlechťují a stávají se výraznou součástí vaší image.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Krása