Jak správně nanášet podkladovou bázi?

Jak správně nanášet podkladovou bázi?

Make-up je již po léta nedílnou součástí vzhledu většiny žen na celém světě. Příslušnice něžného pohlaví často používají barevnou kosmetiku, aby podtrhly svou přirozenou krásu, a kosmetický trh nabízí každým rokem větší škálu líčidel. I když jsou tyto kosmetické přípravky velmi užitečné, jejich vhodné použití má své meze.

Aby make-up krásu zvýraznil, a ne znetvořil, musí být barevná kosmetika správně nanášena. Jedním z nejproblematičtějších produktů je podkladová báze. Jak správně nanášet podkladovou bázi, abyste dosáhli jemného a decentního efektu a vyhnuli se takzvanému “efektu masky”? Zde jsou nejdůležitější fakta a tipy, jak ji aplikovat na obličej!

Úloha nadace – kdy ji použít?

Přestože výhody podkladové báze nevyužívá každá žena a mnohé ji stále vynechávají při každodenním líčení, hraje ve skutečnosti poměrně důležitou roli. Tento kosmetický přípravek v závislosti na typu slouží především ke sjednocení odstínu pleti nebo k zakrytí nedokonalostí. Jeho správná aplikace má totiž obrovský vliv na výsledný efekt naneseného make-upu. K aplikaci podkladové báze se používá několik metod a speciálních produktů. V závislosti na vašich preferencích a zvolené konzistenci podkladu existují:

  1. nanášení podkladové báze houbičkou, jinak známou jako beauty-blender,
  2. aplikace prstů,
  3. pomocí štětce.
Jak nanáším podkladový krém na obličej?

Jak nanáším podkladovou bázi houbičkou?

Make-up blender je jedním z nejčastěji používaných produktů pro roztírání podkladové báze na obličej. Ne každý ji však používá, takže se samozřejmě stává, že většinou ženy, které se líčí poprvé, nevědí, co je to za produkt

Zkrášlující mixér je jednoduše houbička, která slouží k roztírání kosmetických přípravků, jako je podkladová báze, korektor nebo dokonce pudr. Má charakteristický tvar slzy – obvykle kulatý, na jedné straně mírně zkosený. Díky tomuto vzhledu je nanášení podkladové báze na obličej mnohem snazší, protože tvar slzy usnadňuje vytvoření hladké pleti a zabraňuje vzniku nevzhledných skvrn a shluků. Kosmetický mixér je také nejúčinnějším způsobem, jak zakrýt rozšířené póry, a je vhodný pro všechny typy pleti.

Jak nanáším podkladovou bázi houbičkou?

Jak nanáším podkladový krém pomocí kosmetického mixéru?

Tento způsob nanášení podkladové báze je podle mnohých nejlepší a nejjednodušší – riziko vytvoření efektu masky při práci s beauty-blenderem je opravdu nízké. Než začnete pracovat s houbou, nezapomeňte mixér navlhčit. Při nanášení podkladového krému mokrou houbičkou se produkt nevsákne. Dalším důležitým faktorem je způsob aplikace výrobku. Vždy by se měl nanášet “razítkováním” – roztírání podkladu nezaručí přesné krytí a může mít za následek nevzhledné šmouhy na pleti

Nanášení podkladové báze prsty – jak to dělat správně?

K nanášení podkladové báze není vůbec nutné mít specializované kosmetické přípravky, jako jsou štětce nebo houbičky. Mnoho žen používá k nanášení podkladové báze prsty, protože je to pro ně nejrychlejší a nejpohodlnější způsob nanášení make-upu. Abyste však dosáhli správného vzhledu, je třeba dodržovat určitá pravidla

Jak nanáším podkladový krém prsty? Nejprve pomalu zvyšujte krytí a vyhněte se silným vrstvám. Pokud na obličej nanesete hned na začátku velké množství podkladové báze, snadno ztratíte kontrolu nad přirozeným efektem líčení. Kromě toho stojí za to věnovat pozornost konzistenci podkladu – některé kosmetické přípravky se velmi rychle usazují, což omezuje množství pohybu a vyžaduje rychlou akci

Jak nanáším podkladový krém prsty?

Jak nanáším podkladový krém štětcem?

Poslední metodou nanášení make-upu na obličej je rozetření podkladové báze štětcem. S touto metodou se velmi často setkáváme při líčení u vizážistů a v profesionálních vizážistických salonech – to proto, že s ní lze dosáhnout dokonalého krytí, tzv. full coverage. Je však důležité si uvědomit, že použití štětce na podkladovou bázi nemusí být vhodné pro suchou a citlivoupleť, protože hrozí riziko podráždění štětinami.

Pokud jde o nanášení podkladové báze štětcem, klíčový je výběr správného produktu. Pro podkladovou bázi si můžete vybrat ze tří speciálních modelů štětců, které zajistí dobré rozetření produktu po obličeji:

  • kabuki – husté, kompaktní štětce s mírně zaoblenou špičkou,
  • flat top – husté kartáče se zkosenou špičkou,
  • jazyky – ploché kartáče se zaoblenou špičkou, vyrobené z jemných štětin.
Jak nanáším podkladový krém štětcem?

Metoda nanášení podkladové báze štětcem je bezpochyby nejobtížnější a nejnáročnější. Není divu, že ho používají hlavně profesionálové v oblasti líčení. Hlavním pravidlem je provádět energické, ale přesné pohyby a pomalu vytvářet krytí make-upu.

Minerální podkladová báze – jak ji nanášet?

Minerální podkladová báze nepatří k nejoblíbenějším kosmetickým přípravkům, které se používají k líčení obličeje. V drogeriích je mnohem snazší najít tekuté formy kosmetiky. Použití minerálního podkladu může být proto kvůli nedostatečným znalostem složité

Minerální podkladový krém lze nanášet za sucha plochým štětcem, tj. štětcem se seříznutým koncem. Existuje také možnost mokré aplikace, kdy navlhčíte plochý štětec fixačním přípravkem a pevnými krouživými pohyby nanesete podkladovou bázi.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Krása