Jak zachránit spálené vlasy?

Jak zachránit spálené vlasy?

Stále více žen se potýká s problémem spálených vlasů. Nejčastější příčinou tohoto stavu je nevhodná péče nebo nadměrné používání barev na vlasy a odbarvovačů. Někdy však mohou být na vině i žehličky na vlasy nebo kulmy. Jaká je povaha spálených vlasů? Lze je zachránit doma? Pokud ano, jak? Jak minimalizovat škody? Více se o tom dočtete níže!

Jak vypadají spálené vlasy?

Ještě předtím, než bude možné hovořit o způsobech úspor, je dobré si položit otázku, jak vypadají spálené vlasy. Navzdory zdání není těžké si všimnout, kdy se objeví první změny. Nejdříve je nutné si pozorně prohlédnout konečky vlasů, protože se začínají štěpit a blednout.

jak vypadají spálené vlasy

Při česání nebo pouhém dotýkání se vlasů můžete slyšet charakteristický, nepříliš příjemný zvuk. Ženy je často přirovnávají k tření sena. Samotný vzhled je také neuspokojivý, protože spálené vlasy ztrácejí svůj dřívější lesk, jsou suché a obtížně se upravují. Každým dnem je také křehčí a slabší.

Jaké jsou příčiny spálených vlasů?

Spálené vlasy jsou nejčastěji způsobeny domácí úpravou pomocí přístrojů, jako jsou kulmy, fény a žehličky na vlasy. Příliš vysoké teploty vzduchu nemají na strukturu vlasů pozitivní vliv a nadměrné používání těchto přístrojů vede nakonec jen k jejich spálení. Stejný účinek mají bohužel i sluneční paprsky.

co na spálené vlasy

Další příčinou spálených vlasů mohou být chemické látky, tj. barviva a odbarvovače. Zejména pokud se nepoužívají podle návodu nebo jednoduše příliš často. Přestože se výrobci snaží vydávat méně škodlivé výrobky, mnoho žen stále volí výrobky horší kvality, ale za nižší cenu, což končí poškozením vlasů.

Jak lze zachránit spálené vlasy?

Lze spálené vlasy vůbec zachránit? Ano i ne. Je důležité si uvědomit, že se jedná o trvalé poškození, které nelze obnovit. Je však možné minimalizovat škody, které již vznikly. Je nevyhnutelné zastřihnout konečky a postarat se o vlasy, které nebyly spálené. Je docela možné, že v případě vážného poškození budete muset navštívit profesionálního kadeřníka, protože domácí prostředky nemusí být dostatečně účinné.

Jak zachránit spálené vlasy pomocí domácích prostředků?

K záchraně spálených vlasů je třeba provést několik důležitých kroků. Prvním z nich je změna produktů péče o vlasy, zejména šamponu. Pro regeneraci vlasů je vhodný šampon bohatý na vitamíny nebo šampon určený pro děti, protože jsou choulostivější. Pokud jste doposud vlasy neošetřovali, je ideální čas toto nedopatření napravit.

jak obnovit spálené vlasy

Pravidelné používání kondicionéru také pomůže regenerovat spálené vlasy. Zejména pokud si vyberete přípravek s vysokým obsahem vitamínů a bez oplachování (účinek bude viditelný rychleji). Kromě šamponu a kondicionéru se vyplatí pořídit si ricinový olej. Jednoduše ji naneste na vlasy před mytím na půl hodiny a poté ji smyjte. Toto ošetření se provádí nejlépe dvakrát týdně. Alternativou ricinového oleje může být kokosový nebo olivový olej. Použití některého z těchto produktů na vlasy je pomáhá vyživovat a hydratovat.

Jak regenerovat spálené vlasy?

Při regeneraci spálených vlasů nezapomínejte na blahodárné účinky matky země, konkrétně na bylinky. Nálev z kopřivy, přesličky rolní nebo lopuchu může pomoci obnovit spálené vlasy. Lze ji sice pít, ale vychladí se a aplikuje na prameny a pokožku hlavy.

jak regenerovat spálené vlasy

Pokud žádný z výše uvedených způsobů nezabere, je vhodné vyhledat odbornou radu. Návštěva kadeřníka určí, jaké kroky je třeba podniknout k záchraně spálených vlasů. Bohužel je často jediným řešením zkrácení vlasů. Pokud však poškození není rozsáhlé, lze použít hydratační kondicionéry a další kosmetické přípravky dostupné v kadeřnictví. Proces obnovy spálených vlasů je obvykle zdlouhavý a časově náročný.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Krása