Make-up pro blondýnky s modrýma očima

Make-up pro blondýnky s modrýma očima

Každý člověk je jedinečný, protože každý z nás vypadá úplně jinak. Existují různé odstíny pleti, typy postavy nebo typy krásy…. A právě tyto rozdíly významně ovlivňují výběr správného make-upu. Ženy často doporučují produkty, které používají jejich přátelé, a hledají ty ideální pro sebe.

Každá pleť a každý typ krásy totiž preferuje zcela jiné odstíny kosmetiky. Na to je dobré pamatovat při vytváření každodenního nebo večerního make-upu. Jaký make-up pro blondýnky s modrýma očima bude nejlépe fungovat a jaké produkty jsou pro tento typ krásy ideální?

Make-up pro blondýnky s modrýma očima – základní pravidla 

Denní líčení pro blondýnky s modrýma očima

Každý typ krásy má své osvědčené kosmetické odstíny, které dokonale zvýrazní pleť pomocí make-upu. Pro tmavou pleť, hnědé oči nebo zrzavé vlasy a zelené duhovky používají odborníci na líčení zcela jiné přípravky než pro blondýnky s modrýma očima. Vytvoření krásného, estetického a především zkrášlujícího make-upu je proto založeno především na správných barvách a tónech kosmetiky. Jak by tedy mělo vypadat líčení modrookých blondýnek?

Základním pravidlem je dbát při líčení na přirozenost – blondýnky s modrýma očima se vyznačují jemnou krásou, kterou je velmi snadné proměnit v přehnanou tvář. Nevhodné zabarvení kosmetiky může zcela zničit efekt a v případě této krásky dokonale platí pravidlo “příliš mnoho nestačí”.

U večerního líčení je možné trochu bláznit, ale pak je také vhodné zvolit pouze jednu hlavní část make-upu: výrazné oči nebo vykreslené, intenzivní rty. Denní líčení pro blondýnky s modrýma očima by se mělo skládat z přirozených, světlých produktů – stačí nude oční stíny, světlý nebo čirý lesk na rty a jemné odstíny tvářenky.

Jemné líčení pro blondýnky s modrýma očima

Denní líčení pro blondýnky s modrýma očima – krok za krokem 

Je známo, že krása světlých vlasů a očí může být velmi snadno překryta a přehnána použitím příliš intenzivních stínů nebo příliš tmavého podkladu. Jemné líčení pro blondýnky s modrýma očima je ideální volbou pro každodenní život. Žena s tímto typem krásy bude vypadat skvěle s rozzářenýma očima a “sluncem políbenou” pletí. K vytvoření tohoto make-upu je třeba provést několik jednoduchých kroků:

  1. Standardním krokem je nanesení podkladového krému, který zakryje nedokonalosti a skvrny – nejdůležitější je zvolit správnou barvu pro vaši pleť. Je důležité si uvědomit, že odstín podkladového krému vaší tmavovlasé kamarádky s olivovou pletí rozhodně nebude slušet blondýnkám. S výběrem vám může pomoci odborník v lékárně. 
  2. Chcete-li rozjasnit oční okolí, je dobré nanést na spodní víčko o tón světlejší korektor – ten zaručeně dodá vašemu líčení svěží vzhled a přitáhne pozornost k modrým duhovkám. 
  3. Vyplatí se vzdát se konturování obličeje bronzerem, který může zcela zničit make-up. Tato kosmetika má tu vlastnost, že nevhodná barva v kombinaci s přílišným množstvím může na tvářích vytvořit nevzhledné skvrny, které na jemných kráskách vypadají mnohem hůře. Místo bronzeru je vhodné použít tvářenku na tváře a jemný rozjasňovač na kosti klíční.
Jaký make-up pro blondýnky s modrýma očima?

Které stíny pro blondýnky s modrýma očima?

Nejlepší stíny pro blondýnky s modrýma očima jsou béžové, hnědé a světlé nude odstíny. Ty se nejlépe hodí pro každodenní líčení. Řasy natřete řasenkou. Můžete také přidat linku na horní víčko pomocí tužky na oči, ale mějte na paměti, že příliš mnoho kosmetiky může krásu blondýnky přebít. Pokud jde o večerní líčení, můžete si vybrat ze široké škály neonových, bronzových a metalických odstínů.

Pro každodenní líčení rtů je nejlepší zvolit bezbarvý nebo lehce tónovaný lesk. Neškodí ani tlumené nude odstíny rtěnek. Večerní verze upřednostňuje červené, výrazné rty, které se k blondýnkám velmi hodí, ale nejsou nezbytné – dobře poslouží i růžové odstíny a odstíny spadající do hnědé. Krásu lze také zvýraznit tvářenkou, nejlépe v lososovém odstínu, a zlatavým rozjasňovačem v barvě šampaňského.

Které stíny pro blondýnky s modrýma očima?

Večerní líčení pro blondýnky s modrýma očima

Pokud jde o večerní líčení, mohou si dámy s tímto typem krásy dovolit trochu bláznivější líčení než při každodenním líčení. Určitě je třeba mít na paměti hlavní pravidlo: výrazné, expresivní oči nebo intenzivní, vykreslené rty. Obojí by se nemělo kombinovat, abyste ze sebe neudělali karikaturu. Pokud jde o modré líčení očí pro blondýnky, dobře zde fungují různé typy metalických stínů (stříbrné, zlaté, perleťové) samostatně nebo v kombinaci s bronzovými.

Večerní líčení pro blondýnky s modrýma očima

V závislosti na příležitosti je možné použít i neonové barvy, ale ty vyžadují více odvahy. Pro ještě efektnější a přitažlivější efekt je vhodné použít husté řasy nebo umělé řasy. Pro rty je nejlepší tmavší červená rtěnka, která blondýnkám dokonale sluší.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Krása