Make-up pro blondýnky se zelenýma očima

Make-up pro blondýnky se zelenýma očima

Je sice fakt, že každý typ krásy, bez ohledu na barvu pleti nebo očí, je krásný a má své přednosti, ale není pochyb o tom, že make-up může krásu umocnit i malým množstvím nanesené kosmetiky. Ačkoli to není povinností žádné ženy, většina dam se jednoduše rozhodne zvýraznit jednotlivé části obličeje barevnými očními stíny nebo různými odstíny rtěnky.

Je však třeba mít na paměti, že líčení má své ustálené vzory a pravidla, která platí pro jednotlivé typy krásy – je tedy snadné vyhnout se riziku vytvoření karikovaného make-upu a rozhodně je snazší zvolit správnou kosmetiku.

Make-up pro blondýnky se zelenýma očima – na co nezapomenout?

Když se podíváte na náhodné lidi na ulici, snadno zjistíte, jak rozmanitý je jejich zevnějšek. Každý typ krásy je zcela jiný a tyto rozdíly jsou do značné míry ovlivněny odstíny pleti nebo právě barvami duhovek.

Jaké líčení sluší blondýnkám se zelenýma očima?

Je tedy jasné, že tmavovláska s hnědýma očima bude používat úplně jiné make-upy než světlovlasá zelenooká blondýna. Výběr správných produktů se může zdát jako výzva, ale při dodržení několika jednoduchých pravidel bude make-up pro blondýnky se zelenýma očima vypadat opravdu dobře.

Líčení pro blondýnky se zelenýma očima – jakou kosmetiku zvolit?

Aby make-up vypadal dobře a pouze podtrhoval krásu ženy, a ne aby zcela změnil její tvář v horší verzi sebe sama, je vhodné se blíže seznámit s kosmetikou dostupnou na trhu a přizpůsobit její odstíny svému typu krásy. Pečlivě vybrané produkty skutečně hrají významnou roli v každodenním líčení a při správném použití dokážou zázraky. Na co by tedy měly zelenooké blondýnky pamatovat?

  1. Většina blondýnek se zelenými duhovkami má tmavší pleť, která připomíná sluncem políbenou pokožku. K tomuto tónu pleti se rozhodně nehodí nejsvětlejší podkladové báze, které modrooké blondýnky často používají. Je také dobré si uvědomit, že i zde rozhodně platí pravidlo “méně je více”. Příliš mnoho a příliš mnoho make-upu může působit nevkusně a změnit přirozenou image v umělou. 
  2. Zelenooké blondýnky si zamilují efekt jemně konturované tváře. Bronzující pudry jsou pro tento typ líčení ideální a nejlepší volbou jsou ty s třpytivými částečkami. Třpytivé skvrnky vytvářejí na pleti blondýnek zářivý, sluncem políbený efekt.
  3. Nejlepší oční stíny pro blondýnky se zelenýma očima jsou především odstíny béžové a hnědé – tyto barvy vypadají na očích velmi přirozeně a dobře ladí se zelenou barvou duhovky. K večernímu líčení se hodí také fialové nebo zlaté odstíny. 
Líčení krok za krokem pro blondýnky se zelenýma očima

Každodenní líčení a paleta barev 

Jaké barvy pro blondýnky se zelenýma očima jsou ideální pro každodenní líčení? Zelenooké blondýnky by měly pro každodenní nošení volit nude barvy, které nejen dokonale ladí s barvou jejich duhovek, ale také působí velmi přirozeně. Pokud jde o zvýraznění obočí, nejlepší volbou je matný šedý stín nebo velmi chladná hnědá. Možná vás také láká sáhnout po speciálních odstínech pomády na obočí pro blondýnky.

Výrazné hnědé pomády nebo hennu ponechte tmavším vlasům – u blondýnek mohou tyto produkty vytvořit přehnaný efekt obočí. Ke každodennímu líčení patří také světlé odstíny rtěnek – nejrůznější nude barvy nebo jemné růžové, které nespadají do cukrkandlových barev.

Jaké barvy stínů pro blondýnky se zelenýma očima?

Večerní líčení pro blondýnky se zelenýma očima

Pokud jde o večerní verzi líčení, zelenooké blondýnky se mohou trochu odvázat. Jaký make-up pro zelenooké blondýnky by byl nejlepší na rodinnou oslavu, svatbu kamarádky nebo večírek s přáteli? Pro docílení velkolepého vzhledu použijte neonové nebo fóliové třpytivé oční stíny.

K zeleným duhovkám se skvěle hodí zlatá, proto místo černé zvolte zlatou oční linku. Řasy lze zvýraznit řasenkou nebo přírodními trsy řas. Pokud jde o rtěnku, nemusíte se bát výrazných odstínů, ale nezapomeňte si vybrat jednu část líčení, která bude dominovat nad ostatními – výrazný, efektní vzhled nebo zvýrazněné rty.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Krása