Jak nosit a vázat šátek na kabát?

Jak nosit a vázat šátek na kabát?

Horké a slunečné léto pomalu končí a podzimní/zimní sezóna se rychle blíží. V důsledku toho se mění i náš šatník. Krátké šortky, šaty a bavlněná trička vyměníme za dlouhé kalhoty, silnější svetry a navrch oblékneme podzimní kabáty. Při nižších teplotách navíc potřebujeme další doplňky v podobě čepic, rukavic a šál. Níže vám poradíme, jak si uvázat šátek na kabát, abyste vypadali módně a stylově.

Jak nosit šátek s kabátem? – typy šátků

Hlavním účelem šátku je zajistit nám pohodlí v oblasti krku a šíje. Náš šátek však nemusí být jen nudným oděvem. Rozmanitost modelů, vzorů, barev a materiálů, z nichž jsou šátky vyráběny, nám umožňuje doplnit náš styling. Můžeme si tedy vybrat mezi šátky a šálami z:

  • tkanina,
  • kožešina,
  • pleteniny.
jak nosit šálu s kabátem

Kromě toho tyto doplňky rozlišujeme také podle tvaru. Tyto šátky jsou:

  • obdélníkový,
  • náměstí,
  • trubkové (klipy, snoopy),
  • palatinů.

Proto máme velmi širokou nabídku, abychom si mohli vybrat ten správný šátek pro náš styl a příležitost, pro kterou ho nosíme.

Jak nosit šátek s kabátem? – správný model šátku

Při výběru šály pro náš styling musíme věnovat zvláštní pozornost střihu a barvě našeho kabátu a šály. K elegantnímu klasickému kabátu se hodí jednoduchá, ne silná šála v tlumené barvě. Pokud máme na sobě kabát, měli bychom k němu nosit tenkou hedvábnou, saténovou nebo bavlněnou šálu a k silnému vlněnému kabátu stejně silnou šálu.

jak uvázat šálu na kabát

Jak nosit šátek ke kabátu kvůli jeho barvě? Pokud nosíme kabát v tlumených barvách, jako je hnědá, béžová, tmavě modrá nebo šedá, může a měla by naše šála vyniknout výraznou barvou. Můžeme si tedy vybrat červený, žlutý, zelený nebo růžový šátek. K hladkému kabátu se hodí i vzorovaný doplněk, například klasická kostkovaná šála. Pokud se však váš kabát vyznačuje výraznými barvami nebo velkými vzory, měli byste zvolit jednoduchou šálu v tlumených barvách, jako je světle šedá, béžová nebo černá.

Způsoby uvázání šály na dámský kabát

Mnozí z nás se nad způsoby vázání šátku příliš nezamýšlejí. Je to přece triviální, stačí si ho omotat kolem krku. Pokud však chcete být styloví a trendy, musíte více přemýšlet o tom, jak ji uvázat. Stejně jako existují různé modely, existuje i mnoho způsobů vázání šátků. Níže uvádíme nejoblíbenější a nejjednodušší návrhy pro ženy.

Jak uvázat šátek na kabát v pařížském stylu?

Pařížský uzel je naším prvním návrhem. Jedná se o módní způsob uvazování šály ke kabátu, a to jak u mužů, tak u žen. Uvázání šátku tímto způsobem nám poskytne nejen elegantní vzhled, ale také vysokou úroveň tepelného komfortu, protože šátek je uvázán velmi blízko krku.

jak nosit šátek s kabátem

Jak uvázat šátek na kabát v pařížském stylu? Velmi jednoduché. Šátek jednoduše přeložte napůl a zavěste si ho kolem krku tak, aby byl přeložený konec kratší. Poté protáhněte zbylé dva konce smyčkou vytvořenou na druhé straně. Nakonec šátek mírně stáhněte tak, aby byl vytvořený uzel uprostřed.

Uvázání šály na kabát – jednoduché a elegantní

Dalším módním způsobem uvázání šály na kabát je omotat si ji kolem krku tak, aby jeden konec visel vpředu a druhý konec byl volně přehozený přes záda. To je ideální pro ty, kteří se nebojí extravagance. Tento způsob vázání šátku podtrhne náš silný charakter.

Jak uvázat šálu na kabát? – vůbec ho nevázat

V případech, kdy jsme velmi odolní vůči chladu nebo chceme jen podtrhnout svůj styling krásnou šálou, můžeme si šálu jednoduše přehodit přes rameno. Nejlépe to vypadá s velmi velkými a širokými šátky

jak uvázat šálu na kabát

Jak se nosí šátek přes rameno? Přehodíme si šátek přes jedno rameno a roztáhneme ho tak, aby dosahoval celé šířky. Kromě toho šátek v pase upevníme páskem, který používáme každý den, abychom zvýraznili svůj pas. Tím se šála udrží na místě. Pokud se nám však nelíbí vázání páskem, můžeme si šátek jednoduše položit na rameno.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda