Jak nosit dámský klobouk? K čemu se hodí?

Jak nosit dámský klobouk? K čemu se hodí?

Historicky klobouky účinně zdobily hlavy mnoha žen. Nosily se bez ohledu na příležitost a dokonce i na roční období. Bohužel postupem času se dámské klobouky pomalu odkládaly na dno skříně a na hlavách žen se objevovaly jen zřídka. Módní trendy jsou však velmi dynamické a mění se závratným tempem. V současné době lze pozorovat opětovný posun směrem ke kloboukům. Jak se nosí dámský klobouk a k čemu se hodí?

Jak nosit dámský klobouk?

Způsob, jakým dámy nosí dámský klobouk, závisí především na typu klobouku. První věc, na kterou si musíte dát pozor, je klobouk typu fedora. Jedná se o dámský klobouk z plsti s ozdobným okrajem, jehož hlavním znakem je konkávní záhyb podél hlavy. Pozoruhodná je také přední část klobouku, která se mírně stáčí dolů, a zadní část, která se naopak stáčí nahoru.

jak vybrat dámský klobouk

K čemu nosit dámský klobouk Dříve byla spojována hlavně s pánským oblečením, ale nyní se jejími nadšenými příznivkyněmi staly i ženy. Skvěle se hodí ke koženým bundám a běžným zimním kabátům. Nejlépe s ním doplníte každodenní ležérní vzhled.

Co si vzít k dámskému klobouku?

Dámský klobouk panama je obvykle ručně tkaný z listů rostliny, která roste pouze v Jižní Americe. Jedná se tedy o skutečně jedinečný model pokrývky hlavy. Obvykle se považuje za dámský letní klobouk a skvěle doplní tento typ stylu. Snadno ho zkombinujete s lehkými a vzdušnými letními šaty.

s čím nosit dámský klobouk

Nic vám nebrání použít tento klobouk také jako skvělý a módní doplněk na letní festivaly, přičemž celý styling zůstane v boho stylu. Tyto klobouky se obvykle vyznačují velkým okrajem a ozdobnými stuhami uvázanými kolem čelenky.

Jaký klobouk pro krátké vlasy?

Dámy si jistě uvědomují, že klobouk by měl především ladit s aktuálním účesem. Protože na dlouhých vlasech vypadá skvěle prakticky jakýkoli klobouk, je důležité zvážit, který klobouk pro krátké vlasy pomůže dosáhnout dokonalého vzhledu.

zda jsou klobouky módní

Dámy, které se rozhodnou pro krátký sestřih, by si měly zvolit dámský klobouk bez krempy, jako jsou různé barety, které tak dobře doplňují účesy módních Francouzek, a také dámský klobouk s malou krempou. Hlavní je, že tyto typy pokrývek hlavy účinně zvýrazní módní a krátké účesy a zároveň zajistí zachování proporcí obličeje.

Který klobouk pro který obličej?

Nezapomeňte, že dámský klobouk by měl také odpovídat tvaru a rysům obličeje. Obvykle se rozlišují čtyři typy tvaru obličeje. Jedná se o:

  • oválný obličej
  • kulatý obličej
  • trojúhelníkový obličej
  • čtvercová plocha

Největší výběr mají lidé s oválným obličejem, protože těmto rysům bude vyhovovat prakticky jakýkoli model klobouku. Který klobouk pro kulatý obličej však pomůže trochu vyvážit proporce? Pokud máte kulatý obličej, vyberte si dámský klobouk s velkou krempou, který například chytře odvede pozornost od příliš plných a vystouplých tváří.

k čemu se hodí dámský klobouk

U trojúhelníkového obličeje se tento typ klobouku také doporučuje, protože účinně upravuje proporce obličeje tím, že ho v horní části mírně rozšiřuje a zároveň zeštíhluje bradu a zjemňuje rysy. Jaký klobouk pro hranatý obličej? Lidé s hranatými rysy by si měli vybrat malý dámský klobouk, nejlépe se středně velkým okrajem. Tím se opticky vyhladí poměrně výrazné lícní kosti a obličej získá mírně štíhlejší tvar. V takovém případě je vhodné zvolit tmavé klobouky, například hnědý dámský klobouk nebo klobouk v černé barvě.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda