Jak se oblékat na jachtu? Co si vzít s sebou?

Jak se oblékat na jachtu? Co si vzít s sebou?

Plánujete dovolenou na jachtě a přemýšlíte, jak se obléknout, abyste byli pohodlní a styloví námořníci? Pobyt na jachtě je nezapomenutelné dobrodružství, ale také výzva pro váš šatník. V tomto článku jsme pro vás připravili průvodce, který vám pomůže vybrat správné oblečení a doplňky, abyste si plavbu užili bez ohledu na počasí a příležitost. Dozvíte se, jaké látky jsou pro plavbu nejlepší, jakou obuv nosit na palubě a jaké doplňky si vzít s sebou. Užijte si čtení a užijte si plavbu!

Oblékání na jachtu – nejdůležitější pravidla

Při plavbě je důležité, aby vaše oblečení bylo pohodlné a funkční. Vybírejte prodyšné materiály, které jsou měkké, pohodlné a rychleschnoucí. Dobrou volbou jsou polyesterové, nylonové nebo bavlněné tkaniny.

Na jachtě se mohou vyskytovat proměnlivé povětrnostní podmínky, proto se vyplatí investovat do větru a voděodolného oblečení. Je dobré mít s sebou bundu do deště a jachtařské kalhoty.

jaké boty nosit na jachtě

Inspirace, jak se oblékat na jachtu

Zásadní je zvolit správné oblečení, které bude pohodlné, funkční a vhodné pro danou příležitost. Vyplatí se investovat do šatů na jachting, které jsou lehké a vzdušné, ale zároveň elegantní – ideální na společné večeře nebo do přístavních restaurací. Pro pohodlí a ochranu před nepředvídatelným počasím bude nezbytná také jachtařská bunda, která zajistí ochranu před větrem a deštěm během plavby.

Sportovní jachtařské oblečení

Během dne volte sportovní a pohodlné oblečení, které vám umožní volný pohyb na palubě. Ideální budou šortky, trička, legíny a mikiny. Nezapomeňte, aby oblečení bylo prodyšné a umožňovalo vám volný pohyb.

co si vzít na sebe na výlet na jachtě

Oblékání na večeři na jachtě

Večer je dobré zvolit poněkud elegantnější oblečení, zejména pokud plánujete večeři nebo návštěvu přístavních restaurací. V takovém případě budou dobrou volbou lehké šaty, sukně nebo elegantní kalhoty.

elegantní jachta šaty

Jaké boty nosit na jachtu?

Boty naplachetnici – Na jachtě je povinná speciální obuv, která má protiskluzovou podrážku a nepoškrábe povrch paluby. Vyplatí se investovat do jachtařské obuvi, jako jsou mokasíny nebo jachtařské tenisky.

Námořnickétenisky – Námořnické tenisky jsou lehčí a prodyšnější než mokasíny. Při výběru námořnické obuvi věnujte pozornost jejímu materiálu, rychleschnoucím a protiskluzovým vlastnostem.

Suché boty – Pokud plánujete přistát na pevnině, je dobré si vzít pohodlné suché boty, jako jsou sandály nebo tenisky. Ujistěte se, že jsou pohodlné a vhodné pro chůzi po pláži nebo prozkoumávání města.

Co si vzít s sebou na jachtu?

Pokud se vydáváte na výlet na jachtě, je dobré vzít si s sebou praktické doplňky:

  • Sluneční brýle s UV filtrem jsou nezbytnou součástí výbavy každého námořníka. Chrání vaše oči před škodlivými slunečními paprsky a oslněním na vodě.
  • Klobouk se širokou krempou ochrání váš obličej a krk před sluncem a může také pomoci udržet vaši tělesnou teplotu.
  • Ochrana pokožky před sluncem je nezbytná. Další nezbytnou součástí výbavy je opalovací krém s vysokým UV zářením. Nezapomeňte jej pravidelně používat.
  • Pokud plánujete vyrazit na břeh, je skvělou volbou nepromokavý batoh. Umožní vám bezpečně uložit osobní věci, jídlo nebo nápoje.
  • Ručník z mikrovlákna je lehký a rychleschnoucí ručník, který je na jachtě ideální. Zabere málo místa a zároveň dobře absorbuje vodu.
  • Je dobré vzít si s sebou plavky, protože během plavby se může naskytnout příležitost zaplavat si v moři nebo se opalovat na palubě. Vyberte si plavky, které jsou pohodlné a vyhovují vaší postavě.
co si vzít na výlet na jachtě

Oblékání na jachting – shrnutí

Souhrnně řečeno, oblečení na jachting by mělo být především pohodlné, funkční a vhodné pro dané povětrnostní podmínky. Mějte na paměti správné oblečení, jachtařskou obuv a praktické doplňky, které vám usnadní dobrodružství na vodě.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda