Jak se obléknout do opery? Elegantní styly

Jak se obléknout do opery? Elegantní styly

Večer v opeře je jedinečnou událostí. Ne každý den máte možnost být tak blízko skvělé hudbě a nádherným hlasům. Komunikace s kulturou na vysoké úrovni vyžaduje zvláštní prostředí, proto je důležitý správný dress code. Plesové šaty, černé mini, nebo snad dámský kostýmek? Jaké oblečení by bylo v opeře vítané?

Vhodné oblečení do opery – na co nezapomenout?

Historie opery sahá až do 17. století, stejně jako dress code v opeře. Od počátku bylo jasné, že na takovou událost je třeba se výjimečně obléknout. Dámské šaty do opery byly vždy elegantní, luxusní a přizpůsobené dané době. Večerní šaty ze šifonu, bílé rukavičky a etuje jsou prvky často spojované s operním publikem. Jak to vypadá dnes? Jak byste se měli oblékat do opery, abyste neudělali módní chybu?

co si vzít na sebe do opery

Je třeba si uvědomit, že:

  • Opera není totéž co opera. Některá představení mají zvláštní status, a tudíž i vlastní dress code. Je dobré se ujistit o požadované garderobě, přičemž tato informace může být uvedena na pozvánce nebo na vstupence.
  • V první řadě respektujte. Operní dům je výjimečné místo a to by se mělo dát najevo správným stylem. Oblečení musí být čisté, estetické a jednotlivé prvky by spolu měly ladit.
  • Oblečenído opery by mělo být elegantní až šik. Je však důležité nezapomenout najít zlatou střední cestu. Ležérní oblečení se rozhodně nedoporučuje. Doporučuje se sofistikovaná, ale tlumená elegance.
  • Je dobré zohlednit teplotu interiéru a mít s sebou elegantní přehoz. Také svrchní oblečení by mělo odpovídat stylizaci. Sako může být nahrazeno kabátem, blejzrem nebo bundou, v závislosti na ročním období.
  • Jak se mám obléknout do opery na balet? Tato otázka by měla podléhat podobným kritériím. I v tomto případě hodně záleží na hodnosti akce a požadavcích na dress code.

Co si vzít na sebe do opery?

Šaty do opery jsou velmi dobrou volbou. Dobře zde poslouží koktejlový střih, stejně jako rafinovaný maxi střih z elegantní látky. Skvělým nápadem je také dámský společenský oblek, ke kterému můžete propašovat nějaké ležérní doplňky. Je také třeba mít na paměti, že oblékání do opery se od oblékání do divadla poněkud liší. V druhém případě hodně záleží na charakteru představení, zatímco opera je vysoce prestižní událostí.

Při hledání nápadů, jak se obléknout do opery, ukazují fotografie mnoho oblíbených stylů. Stylové šaty, rafinovaný oblek nebo dokonce elegantní kombinéza jsou ideálními možnostmi pro tento výjimečný večer.

Šaty do opery

Šaty doopery jsou téměř vždy první volbou. Proč? Je to zřejmé! Šaty jsou elegantní, pohodlné, umocňují náladu a zdůrazňují ženskost. V dnešní době, pokud to nevyžaduje konkrétní situace, nemusí být šaty na ples. Jaké šaty do opery tedy budou vhodné?

jaké šaty si vzít do opery

Je dobré zvolit maxi délku, která je důrazem na eleganci, a volit kvalitní látky. Žoržet, hedvábí, tyl v tlumených, jednolitých barvách. Skvělým nápadem, co si vzít do opery, mohou být také koktejlové šaty v délce ke kolenům. Kromě černé, tmavě modré a šedé mohou mít i pastelovou barvu, která ladí se zbytkem vašeho šatníku.

Styling se sukní

Sukně do opery také není špatnou volbou, a to hlavně proto, že vám dává možnost vybrat si ten správný “top”. Oblékání do opery se sukní je skvělou volbou. Vítaný je “princeznovský” střih s elegantní halenkou s volánky nebo zavazováním za krkem. Dobře bude fungovat i jednoduchá košile s kratším elegantním sakem nebo blejzrem. Odpovědí na otázku, co si vzít do opery, je také tužková sukně v délce ke kolenům s rafinovaným “topem”.

jak se oblékat do opery

Jak se obléknout do opery v létě?

Letní operní styling by měl zohledňovat nejen vzhled, ale i pohodlí. Příliš těsné a špatně padnoucí oblečení může tuto krásnou hudební událost pokazit. Jak se obléknout do opery v létě, abychom vypadali přitažlivě a cítili se pohodlně? Alternativou k šatům může být elegantní, stylový overal ze “splývavého” materiálu.

co si vzít na sebe do opery

Žádoucí barvy jsou černá, grafitová, ale i tmavě červená nebo zelená. Styling lze oživit doplňky, například perlovým náhrdelníkem a náušnicemi. Styling do opery znamená také nosit vhodnou obuv, v tomto případě jehlové podpatky nebo lodičky. Dokonalým doplňkem je nenápadná kabelka s řetízkem.

Co si vzít na sebe do opery v zimě?

Zimní styling vyžaduje více úsilí a kreativity. Jak se obléknout do opery v zimě? Ke skvostným šatům si můžete obléknout punčocháče, třeba i silnější, ale z kvalitního materiálu. Navzdory auře je dobré nahradit kozačky nebo lodičky lodičkami na podpatku a doplnit tak operní savoir vivre. Je také vhodná doba pro elegantní oblek, ale v tlumených barvách a bez vzorů.

jak se oblékat do opery v zimě

Vhodným oblečením do opery v zimním prostředí jsou také šaty. Stačí teplý a elegantní oděv a střídmá, ale módní kabelka. Důležité je umně sladit všechny části oděvu, abyste se cítili módně, pohodlně a na svém místě. Oblečení do opery v zimě musí být elegantní, ale také teplé a pohodlné. Při doplňování operního šatníku mějte na paměti vlastní pohodlí, ale také projevte úctu k tomuto výjimečnému místu a účinkujícím umělcům.

Jaké boty si vzít do opery?

Boty na večer v opeře by měly být elegantní a ladit se zbytkem vašeho oblečení. Nejlepší je zvolit boty na podpatku nebo jehlových podpatcích, které celému outfitu dodají eleganci. Nejoblíbenějšími modely jsou černé jehlové podpatky nebo lodičky, které se hodí k většině večerních šatů. Při výběru bot na večer v opeře se vyplatí věnovat pozornost jejich střihu a barvě – klasické černé jehlové boty jsou vždy dobrou volbou, ale vyplatí se zvolit i modely v nahé nebo tělové barvě, které vašim nohám dodají optickou délku.

Důležité je také, aby boty byly pohodlné a pevné, protože nechcete přerušit večer kvůli bolesti nohou nebo problémům s chůzí. Je také vhodné mít na paměti, že boty na večer v opeře by měly být udržovány v jednom stylu se zbytkem vašeho oblečení a příliš extravagantní nebo sportovní modely je lepší nechat na jinou příležitost.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda