Jak se obléknout na firemní Štědrý večer?

Jak se obléknout na firemní Štědrý večer?

Když se svět kolem vás pomalu začíná nést ve sváteční náladě a za dlouhých zimních večerů je nad hrnkem horkého kakaa nejpříjemnější oddávat se představám o vánočních dárcích, znamená to jediné… společnost Štědrý večer je za rohem! A s ním i každoroční dilema s názvem. “Jak se obléknout na firemní Štědrý večer?”. Nemá smysl ztrácet hlavu, pokud se na to můžete spolehlivě připravit. Následuje přehled znalostí o oblékání na Štědrý večer na míru na adrese…..

Jak se obléknout na Štědrý den v práci?

Na začátku je nejdůležitější určit okolnosti, za kterých se bude vánoční setkání konat. První možností je akce, která se koná v pracovní době nebo těsně po ní v kanceláři. Štědrý den je pak pro zaměstnance příjemnou přestávkou od každodenních pracovních povinností, ale zároveň zůstává součástí pracovního dne. V tomto případě je nutné pouze jemně zdůraznit příležitost oblečením.

jak se obléknout na pracovní večer

Dalším typem firemního Štědrého večera je setkání kolegů mimo zdi firmy. Obvykle se koná v elegantních prostorách a ve večerních hodinách. Jedná se tedy o večerní událost, ale zároveň zůstává součástí profesní sféry, takže oblečení zvolené pro tuto příležitost by se nemělo příliš odchylovat od uznávaného pracovního dress code.

Co si mám vzít na firemní vánoční večírek?

Důležitým bodem, který je třeba splnit při výběru oblečení na firemní Štědrý večer, i když se bohužel prosazuje poměrně zřídka, je pohodlí oblečení. Což je škoda! Nic totiž neovlivní oblečení hůř než špatná nálada jeho majitele. Pohodlí při nošení šatníku by mělo být jedním z klíčových aspektů, protože může zpříjemnit každé setkání.

jak se obléknout na firemní vánoční večírek

Lidé, kteří se ve svém oblečení cítí pohodlně, jsou navíc svým okolím vnímáni pozitivněji. Působí sebevědoměji, přitažlivěji a šíří kolem sebe přátelskou auru, ve které chce být každý. Nejlepší je tedy nosit to, v čem se cítíte dobře a co ladí s vaší osobností – pak je jedno, zda zvolíte šaty nebo kalhoty. Oblečení pro firemní Štědrý večer by proto mělo být nejen elegantní, ale také pohodlné.

Jak se obléknout na firemní Štědrý večer?

Barva oblečení na firemní Štědrý večer výrazně určuje charakter celého outfitu, a tedy i konečný výsledek. Zdvořilé šaty v délce ke kolenům s jednoduchým, střídmým střihem mohou při špatné barvě získat výraz nevhodný pro firemní setkání. Pokud je místem předvečera zaměstnanců kancelář, je výběr barev poměrně omezený. Záleží na barevném schématu, které je uvedeno v předpisech nebo je obecně uznávanou normou. Pak se můžete vyřádit s texturou materiálu nebo vzorem.

jak se obléknout na Štědrý den v práci

Pokud například převládají tlumené barvy a v každodenní kancelářské realitě převládá bílá, černá, šedá a modrá, může se slavnostní oblečení odlišit ornamentálními vzory látek v kontrastních odstínech. Nápadný šek bude také fungovat perfektně. Slavnostní charakter události lze zdůraznit také šperky a dalšími doplňky. Elegantní zlatý nebo stříbrný náramek nebo přívěsek s třpytivým drahokamem v nepříliš velké velikosti dodá každému oblečení šmrnc.

Stylové barvy pro firemní vánoční večírek

Štědrovečerní večírek, který se koná večer mimo kancelář, je tou pravou příležitostí, jak se odvázat ve svátečních barvách. Sytě zelené, vínové a modré barvy budou vypadat nádherně. V kombinaci se stříbrnou a zlatou barvou vytvoří vánoční hit. Důležitý je také typ materiálu… Vyplatí se pohrát si s nočním, náladovým světlem a sáhnout po veluru, saténu nebo ozdobách v podobě flitrů či zirkonů.

Které šaty pro Štědrý večer společnosti?

Šaty na firemní Štědrý večer nesmí být příliš krátké. V kanceláři by měla končit u kolena. Večer se může dostat trochu před koleno, ale umírněnost je v pořádku. Večer může být také dlouhá, ale ne nutně až k zemi. Střih šatů by měl být jednoduchý a elegantní.

jaké šaty si vzít na firemní vánoční večírek

Princezna, která je oblíbená na mnoha akcích, nemusí být nutně známkou profesionálního přístupu k práci. Místo toho se hodí sukně tužka nebo delší áčková sukně. Hitem budou také trapézové šaty s rukávy ke kolenům nebo v poslední době velmi módní košilové šaty s páskem do půli lýtek!

Jaké boty si vzít na Štědrý den do práce?

Obuv je prvkem oblečení, který určuje jeho celkový tón. Stejné šaty v kombinaci s teniskami nebo s rafinovanými jehlovými podpatky budou předmětem zcela jiného příběhu. Boty s vyšším než každodenním podpatkem dodají vašemu kancelářskému štědrovečernímu outfitu slavnostní jiskru.

co si vzít na Štědrý den do práce

Na druhoustranu obuv na firemní Štědrý večer v místě konání by měla zachovávat oficiální tón setkání, ale zároveň odpovídat večerním standardům. To znamená, že barva a zdobení by neměly být příliš efektní nebo odvážné, zatímco výška a materiál bot mohou jít ruku v ruce s náladou večírku. Nezapomeňte si také zakrýt prsty na nohou!

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda