Jak se obléknout na maturitu? Elegantní účesy pro dívky

Jak se obléknout na maturitu? Elegantní účesy pro dívky

“Čas běží a maturita se blíží”, připomínají nám slova známé písně. Je to pravda, na maturitu je třeba se připravit s dostatečným předstihem, a to zahrnuje i… plánování šatníku. Na znalostech samozřejmě záleží, ale důležité je také vypadat co nejlépe. Jak na tuto důležitou zkoušku vypadat dobře?

Oblékání na maturitu – na co byste měli pamatovat?

Pokud škola nevyžaduje konkrétní uniformu, může mít maturitní oblečení mnoho stylů. To však neznamená, že máte zcela volnou ruku při výběru. Je důležité pamatovat na základní pravidla, abyste zdůraznili vážnost situace a projevili úctu komisi, učitelům i ostatním maturantům. Jak byste se měli na maturitu obléknout, abyste splnili požadavky na oblékání a přitom se cítili pohodlně?

  • Oblečení by mělo být elegantní a formální, ale také módní a praktické.
  • Oblečení musí být čisté, upravené a vyžehlené.
  • Je dobré zvolit bezpečné barvy: bílou, černou nebo tmavě modrou.
  • Sukně nebo šaty na maturitu nesmí být příliš krátké ani příliš dlouhé.
  • Jednotlivé části oděvu by spolu měly ladit, být pohodlné a odpovídat velikosti.

Perfektně zvolené a předem naplánované oblečení vás zbaví dalších starostí a zaměstná hlavu studiem. Zbaví vás také stresu z plánování, jak se obléknout na opravné zkoušky.

jak se obléknout na maturitní zkoušku

Jak se obléknout k maturitě?

Otázka, jak vypadat během zkoušky, je pro mnoho mladých lidí skutečným dilematem. Je známo, že musí být oficiální, ale co to vlastně znamená? Musíte mít na sobě formální oblečení – bílou košili a černou sukni? Jak se musíte obléknout k maturitě? Právě kvůli takovým otázkám byste si měli oblečení naplánovat předem.

Bílá halenka a černá sukně jsou samozřejmě klasikou maturitního oblékání. V dnešní době má oděvní průmysl tak širokou nabídku, že bílo-černý komplet může být docela atraktivním nápadem. Maturitní outfit se může skládat také ze světlého topu a tmavých kalhot, sukně se sakem, šatů se sakem a mnoha dalších kombinací.

Šaty na těhotenskou zkoušku

Elegantní šaty jsou oděvem, který je na maturitu povolen, navíc – stává se stále oblíbenější volbou pro maturanty. Není divu, šaty jsou ženské, zlepšují náladu a zvyšují sebevědomí. Černé maturitní šaty mohou být klasického, rovného střihu, stejně jako módní verze se šlemi. V druhém případě se dobře hodí k bílé košili s velkým límcem. Spodní část může být mírně rozšířená nebo dokonce s jemným volánkem. Předepsaná délka šatů a sukně k maturitě je maximálně 5 cm nad kolena. Šaty jsou také odpovědí na otázku, jak se obléci na maturitní zkoušku.

jak se obléknout na maturitní zkoušku

Dámský oblek k maturitě

Ideálním oblečením k maturitě bude oblek, a to v černé, tmavě modré nebo grafitové barvě. Lze jej libovolně upravit tak, aby ladil s různými kousky oblečení. Košile obleku může mít kravatu a mašli pod krkem, ale pod sako si můžete vzít i bílé tričko. Dámský oblek k maturitě je o stylu, třídě a eleganci. Vypadá skvěle s kalhotami nebo tužkovou sukní.

jak se obléknout na promoci na střední škole

Styling k maturitě se sukní

Sukně k maturitě je vždy bezpečnou volbou. Sukně musí být samozřejmě elegantní a formální, ale můžete do ní propašovat i trochu “chuti”. Šikmý střih, volánkový lem nebo lemování vytvoří formální, ale módní maturitní vzhled. Sukně by měla mít nejlépe tmavou barvu, ale přijatelné jsou i odstíny šedé. Zvolte hladký materiál, ale povolen je i jemný potisk. Sukni kombinujte s košilovou halenkou, zastrčenou v horní části, a doplňte ji páskem.

jak se obléknout na maturitní zkoušku

Co si vzít na ústní zkoušku?

“Co neřeknu, to se podívám” – tato vtipná věta může během ústní zkoušky nabýt zcela nového významu. Jak byste se měli na ústní zkoušku obléknout? Stejně jako na písemnou zkoušku, jen… lépe. Celý šatník musí být v tomto případě “více”. Úhlednější, decentnější, s větším důrazem na detail. Při ústní maturitě se přímému kontaktu s komisí nevyhnete. Její členové mají možnost prohlédnout si váš oděv, proto by měl být bezvadný.

Oblečení pro ústní maturitu by nemělo být pomačkané ani ušpiněné. Upozorňujeme, že na hladkém černém pozadí bude vidět pyl a… lupy. Můžete proto zvolit o něco světlejší tóny a nepravidelně strukturované halenky nebo saka. To, jak se obléknete k maturitě, byste měli mít dobře promyšlené. Během maturity byste si měli vyčistit mysl od zbytečností a soustředit se na zkoušku. Dodatečné starosti o správný vzhled jsou zcela zbytečné.

jak se obléknout na ústní maturitu

Jaké boty bych měl/a zvolit k maturitě?

K maturitnímu oblečení pro dívku patří také doplňky, jako jsou boty a kabelka. Správná obuv musí být především pohodlná a praktická. Možná vás láká zvolit vyšší podpatek, ale nesmí být příliš vysoký. Je také dobré nahradit ho malou platformou, například koženými nebo lakovanými lodičkami.

Dámské maturitní boty musí ladit s celkovým stylem, být elegantní a úhledné. Velmi módní jsou boty s přezkou nebo mašlí. Vítané jsou také mokasíny, které se hodí k obleku. Na květnové maturity si můžete vzít také baleríny nebo dokonce elegantní tenisky. Celkový styling určí, které boty jsou k maturitě nejvhodnější.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda