Jak se obléknout na obhajobu diplomové práce?

Jak se obléknout na obhajobu diplomové práce?

Obhajoba diplomové práce je formální událostí, která představuje vyvrcholení mnohaleté tvrdé práce. V tento výjimečný den je vzhled nesmírně důležitý. Vhodně zvolené oblečení vám pomůže udržet si sebevědomí a umožní vám udělat dobrý dojem. Samotný výběr oblečení však není snadný a je třeba mít na paměti několik základních zásad, které vám pomohou zvolit dokonalý styl. V následujícím článku vám připomeneme, na co je třeba pamatovat při výběru oblečení na obhajobu diplomové práce.

Barvy a klíčový dress code

Oblečení na obhajobu diplomové práce musí splňovat všechna pravidla formálního oblékání. Nemělo by být příliš volné ani příliš vypasované. Rozhodně byste se měli vyhnout krátkým sukním a hlubokým výstřihům. Celý styling v kombinaci s doplňky by měl podtrhnout vážnost celé situace a zároveň nám umožnit cítit se uvolněně. Důležitý je výběr barev, přičemž je vhodné vyhnout se křiklavým barvám a zvolit neutrální tóny, jako např.

  • námořnická modř
  • černá
  • šedá
  • béžová
  • hnědá

Při rozhodování o tom, jak se obléknout na obhajobu magisterského titulu, byste neměli zapomenout zvolit barvy odpovídající vaší pleti a barvě vlasů. Univerzálnost výše uvedených barev zajistí, že oblečení lze použít i v jiných stylech.

jak se obléknout na obhajobu magisterské práce

Co si vzít na sebe na obhajobu magisterské práce?

Možností je skutečně mnoho a vybrat správné oblečení na obhajobu diplomové práce by neměl být problém. Nejdůležitější je, abyste se v oblečení cítili pohodlně a zůstali sebevědomí. Můžete si vybrat z široké škály kousků šatníku a kombinovat je do různých stylů. Existuje však několik řešení, která budou vždy tou správnou volbou.

Elegantní šaty na obhajobu magisterského titulu

Výběr šatů na obhajobu magisterské práce je zdaleka nejčastějším řešením. Jednoduchost a elegance tohoto řešení dělá z šatů skvělou volbu. Nesmíme však zapomenout dodržet správnou barevnost a střih. Šaty nesmí být příliš krátké a nesmí v nich být vidět příliš velký výstřih. Můžete se rozhodnout pro model s dlouhými nebo krátkými rukávy. Vhodně zvolené doplňky a šperky pomohou dodat celému vzhledu vážnost.

oblečení na obhajobu diplomové práce

Styling s tužkovou sukní

Když zvažujete, co si vzít na obhajobu diplomové práce, zvažte tužkovou sukni. S tužkovou sukní ji můžeme volně kombinovat s dalšími kusy oblečení a vytvořit tak dokonalý vzhled. Klasická bílá košile v kombinaci se sakem se bude skvěle hodit k tužkové sukni, která jí dodá formální nádech. Mějte však na paměti správnou délku sukně, měla by sahat kolem kolen.

Dámský oblek na obhajobu diplomové práce

Na obhajobu diplomové práce můžeme zvolit také dámský oblek. Jedná se o zdaleka nejformálnější volbu ze všech. V dámském obleku se budeme jistě cítit pohodlně a pomůže nám udělat dobrý dojem. Se správnými kalhotami a vhodným sakem může být zajímavou alternativou k sukním a šatům. Stačí jen přidat několik dobrých doplňků, jako je kožená kabelka a elegantní boty.

oblečení na obhajobu diplomové práce

Jaké boty a kabelku zvolit, aby ladily s mým outfitem?

Důležitou součástí celkového stylingu jsou také boty. Dobře zvolené boty na obhajobu diplomové práce by měly korespondovat s ostatními doplňky a vytvářet tak soudržný celek. Nejlepší je použít černé kožené boty s jemným podpatkem. Mějte na paměti, že boty nošené pro formální příležitosti by neměly odhalovat prsty na nohou, a toto pravidlo platí i při obhajobě diplomové práce. Když zvažujete, jaké boty si na obhajobu obujete, můžete zvážit semišové lodičky nebo klasické kožené polobotky.

make-up pro obhajobu diplomové práce

Jaký make-up na obhajobu diplomové práce?

Stojí za to zvážit nejen to, jak se na obhajobu diplomové práce obléknout, ale také jak se nalíčit. Samotné líčení na obhajobu diplomové práce je stejně důležité jako oblečení a mělo by také splňovat určitá kritéria. Stejně jako u oblečení by ani samotné líčení nemělo být přehnané. Rozhodně je lepší zvolit minimalistické líčení, které podtrhne naši krásu. Nejlepší je vyhnout se jasným barvám a rty by neměly být namalovány intenzivní barvou.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda