Jak se obléknout na pláž? Styling na svátky

Jak se obléknout na pláž? Styling na svátky

V očekávání letních prázdnin se objevují velkolepé plány na toto dlouho očekávané období. Není tedy divu, že nad tím, jak se obléknout na pláž, strávíte spoustu času a přemýšlíte. Ještě před začátkem letní sezóny se vyplatí nahlédnout do nejnovějších módních časopisů a zjistit názory návrhářů na to, co si vzít na pláž. Jaké styly nosit na dovolenou?

Jak se oblékáte na pláž? – Výběr plavek

Kostým na pláž je jedinečný kus oblečení, kterému je třeba věnovat značnou pozornost. Proč? Vždyť to, jaké plavky si vyberete na pláž, ovlivní celý váš pobyt u moře. Plavky by proto měly být vynikající kvality.

jaké oblečení si vzít na pláž

Dobrou volbou je pružná a hustá tkanina, která se od vody nevytahá. Když se rozhodujete, jak se stylizovat na pláž, je dobré mít po ruce náhradní plavky, aby vás nic nepřekvapilo. Trendy pro letošní léto, jaké plavky zvolit na pláž doporučují:

 • Použití prodyšných tkanin;
 • Volba barevné jednoty;
 • Nedostatek půvabu a zároveň elegantní a svěží vzhled;
 • Jednodílné oblečení se sametovými zátěžemi;
 • Občasné květinové/exotické motivy.

Co nosit přes plavky? Plážové styly

Samozřejmě, jak asi víte, neměli byste z hotelu na pláž odcházet v džínách nebo večerních šatech. Můžete myslet na vzdušné, prodyšné přehozy, parea uvázaná kolem krku nebo pasu nebo trikotové halenky bez ramínek. Nepotřebujete pro ně mnoho místa, a navíc se hodí pro každou ženu.

Pareo lze snadno proměnit v sukni, vzdušné šaty nebo čelenku (pokud je potřeba). Plážové oblečení z přírodních materiálů a neutrálních barev bude skvělou volbou.

co si vzít na sebe do plavek

Co jiného lze předpokládat, když přemýšlíte o tom, co si vzít na sebe k plavkám jako originální plážový overal? Můžete zmínit mimo jiné:

 • Košile – jednoduchá a volná, nejlépe bílá. Univerzální kousek vašeho letního šatníku. Chrání pokožku před sluncem a hodí se ke každému oblečení. Delší verze může být krásným svetrem na pláž;
 • Midi sukně – módní obálková sukně nebo sukně s rozparkem se hodí ke každému letnímu topu;
 • Krátké halenky – bílý top projde v každé situaci. Barevné pruhované svršky naopak dodají svěží a energický nádech;
 • Kalhoty – pohodlné a objemné kalhoty jsou na pláž nezbytností. Oversize kalhoty v jasných barvách jsou tou nejlepší volbou do letních veder.

Jak se oblékat na pláž v Řecku a Chorvatsku?

Chcete-li vytvořit plnohodnotný vzhled, můžete se obrátit na stylistu nebo si všechny kousky vybrat sami. Podle výše uvedených příkladů módních a praktických stylingových kousků si můžete vytvořit vhodný outfit na pláž.

Při cestě do Chorvatska doporučujeme nadměrné oblečení na pláž, které je vhodné i do mírně chladnějšího počasí. Na pláž se nejlépe hodí dlouhý kardigan, rozšířené kalhoty nebo pohodlná midi sukně.

jak se oblékat na pláž v Řecku a Chorvatsku

Když se řekne Řecko, nelze si nevzpomenout na šaty. Teplejší počasí, menší pravděpodobnost deště a stále slunečné pobřeží se k šatům skvěle hodí. Sportovní šaty, volná trička a krátké šortky ve spojení se slunečními brýlemi se do zdejších podmínek hodí.

Podívejte se na: Jak se obléknout k moři?

Styling na pláž – správné šperky

Když se chystáte na pláž, můžete být v pokušení přidat další šperky. Ať už je to slunná Dalmácie nebo písečná Kréta – šperky stylově doplní váš outfit.

 • Šortky s topem nebo krátký overal kombinujte s kovovými ozdobami na nohou. Sandály a žabky umožňují nosit prsteny a řetízky na kotníku;
 • Krásné masivní náramky zvýrazňují ženské zápěstí, náušnice a přívěsky jsou vždy v módě;
 • Při výběru plážových šperků se vyplatí věnovat pozornost materiálu. Nejvhodnějším podkladem jsou kameny, mušle, kov. Dřevo ve styku s vodou může rychle ztratit svůj vzhled.

Jak se obléknout na pláž? – Styly a příslušenství

Když se chystáte na pláž, je dobré zvolit správné doplňky. Na ostrém slunci se neobejdete bez pokrývky hlavy, kterou se vyplatí kombinovat s plavkami. Sportovní bikiny budou vypadat dobře s baseballovou čepicí. Skvělým plážovým doplňkem je také slaměný klobouk s vlnitým okrajem. Takový doplněk chrání nejen hlavu, ale také krk, obličej a ramena. Zároveň by klobouk neměl být tak velký, aby ho i lehký poryv větru strhl z hlavy.

co si vzít na sebe na pláž

Dalším důležitým prvkem je obuv. Jak se oblékat na pláž, pokud jde o obuv? Mělo by být prodyšné a lehké. Kromě toho by měl být schopen odolat lehkému ponoření do vody. Sandály nebo žabky (nikoliv žabky) jsou v současnosti nejmódnějším typem obuvi na léto. Můžete si také vzít plátěnou tašku, sluneční brýle a opalovací krém na ochranu pokožky.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda