Jaké obroučky brýlí sluší blondýnkám?

Jaké obroučky brýlí sluší blondýnkám?

V minulosti mohlo nošení brýlí vyvolat značný rozruch a nepříliš pozitivní vzpomínky s nimi spojené – smích kolegů nebo spolužáků, strkání brýlí do kapes během přestávek….. Dnes jsou doplňkem, který v mnoha případech dotváří jejich charakter. Zlepšují také ostrost zraku, takže jsou zdraví prospěšné a nemusíte se za ně stydět.

Brýle se vyrábějí v nejrůznějších barvách a tvarech obrouček, což znamená, že pro každý typ krásy se najde ideální model. Jaké obroučky jsou pro blondýnky nejlepší? Jakou barvu rámečku by měly zvolit světlovlasé ženy? Zde je několik jednoduchých tipů, díky kterým bude každá “brýlatá dívka” vypadat úchvatně

Rámečky pro blondýnky – jak vybrat ty nejlepší?

Ačkoli nejdůležitějším aspektem je samozřejmě správné přizpůsobení brýlí vaší oční vadě, nesmírně důležité jsou také brýlové obroučky pro blondýnky – právě tvar brýlí podtrhuje vaši krásu a může výrazně ovlivnit váš vnější vzhled. Proto je dobré projít si nabídky různých optik a najít si ten nejlepší model, který bude vyhovovat vašemu obličeji. Jak to ale můžete udělat?

Jaké brýle pro blondýnky?

S výběrem nejvhodnějších obrub pro blondýnky vám jistě poradí oční lékař nebo oftalmolog. Nejdůležitější rozhodnutí však učiní žena, která bude brýle nosit. Aby byl tento výběr co nejpřesnější, hodí se několik jednoduchých “zlatých” pravidel:

  • tvar obličeje je nesmírně důležitý – brýlové obruby pro blondýnky představují opravdu širokou škálu možností. V tomto nepřeberném množství různých tvarů se proto vyplatí nejprve určit typ obličeje. Čtvercové nebo obdélníkové obroučky budou lépe vypadat na kulatém obličeji, zatímco oválné tvary jsou vhodnější pro hranatý obličej. Tvar obličeje je jedním z nejdůležitějších faktorů, které by měly ovlivnit výběr obrouček pro blondýnky.
  • navíc rysy obličeje – v tomto případě by měla být dodržena zásada “příliš mnoho nestačí”. Výběr brýlí by měl také záviset na tom, zda má dotyčná osoba jemné, nebo spíše výraznější a ostřejší rysy obličeje. Pokud máte jemný obličej, můžete se vyřádit se silnějšími obroučkami, zatímco dámám s výraznými lícními kostmi nebo čelistí budou slušet jemné letecké brýle.
  • za třetí… barva očí – blondýnky se liší nejen odstínem vlasů nebo rysy obličeje, ale také barvou duhovky. Při výběru dokonalých obrouček se proto vyplatí zohlednit jejich barvu a zvýraznit ji barevně sladěnými skly.

Jakou barvu rámečku mám zvolit pro blondýnky?

V průběhu let se vytvořil určitý vzorec, pokud jde o barvy brýlí, které nejlépe sluší světlovlasým ženám. Mezi nejmódnější barvy obrouček pro blondýnky patří odstíny krvavě červené a stříbrné nebo zlaté, které vždy vypadají elegantně. Tenké, jemné zlaté a stříbrné obroučky jsou vhodné zejména pro ženy s ostřejšími rysy obličeje.

Jaké barevné rámečky pro blondýnky?

Blondýnkám sluší i mnohé pastelové barvy – broskvová, oranžová nebo béžová. Tyto barvy zdůrazňují jemnou krásu blondýnek, aniž by ji zastínily. To je pro blondýnky velmi důležité, protože jejich krásu lze snadno zakrýt nebo přehnat různými doplňky.

Černé rámečky pro blondýnky – trefa do černého?

Tmavě modrá nebo černá barva rámu pro blondýnky – proč ne? Přestože tmavé barvy zůstávají ve skupině barev rámečků ideálních pro brunetky a glazury, nic nebrání tomu, aby je používaly i blondýnky. Světlé odstíny by sice byly lepší volbou, ale nejdůležitější je, jak se žena v dané barvě cítí. Kromě toho je důležitou otázkou také obsah šatníku – styl oblékání má a měl by mít vliv na konečný výběr rámů

Černé rámečky pro blondýnky

Výběr brýlí je otázkou individuality a současná nabídka na trhu umožňuje v tomto ohledu velké šílenství. Různé tvary, široká škála barev a dokonce i tloušťka obrouček nabízejí nekonečné možnosti, jak je přizpůsobit vlastnímu stylu a typu krásy. V tomto šílenství se však vyplatí znát míru a přesto mít v záloze několik rad, které vám pomohou při jejich výběru.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda