Co nabízí jóga? Pomáhá vám zhubnout?

Co nabízí jóga? Pomáhá vám zhubnout?

Pokud vás zajímá, zda jóga zeštíhluje a zda se vyplatí ji cvičit, jste na správném místě. Jóga není typický sport, ale spíše systém cvičení, který má vést k fyzické a duševní pohodě. Účinky jógy jsou tedy komplexní a její dopad na postavu je významný. V závislosti na účelu může být jóga vhodná jak pro páteř, tak pro neurózu.

Hubne jóga?

Je možné cvičením jógy zhubnout? Jóga rozvíjí silnou vůli, která se promítá do všech oblastí života – včetně dodržování diety. A samotné cvičení může spálit stovky kalorií – až 500! Existují různé druhy jógy, například hatha jóga, aštanga jóga, vinjása jóga nebo kundaliní jóga. V každém z těchto typů je na výběr několik tisíc různých cviků, které lze libovolně kombinovat. Často také velmi pokročilé a vyžadující velké úsilí. Jóga pomáhá při hubnutí a pomáhá spalovat velké množství kalorií.

Hubne jóga?

Jak jóga ovlivňuje postavu?

Každodenní cvičení nutí tělo k rychlé regeneraci. Každý den proto tělo spotřebovává stále více kalorií na svou regeneraci. Účinek jógy na postavu spočívá nejen v budování svalů, ale především v hubnutí. Pro jógu je charakteristické zrychlení metabolismu, ale pro dosažení nejlepšího účinku se vyplatí cvičit každý den.

Výzkum z roku 2013 ukázal, že jóga na hubnutí je slibný způsob, jak zhubnout a udržet si váhu, protože spaluje kalorie, zvyšuje povědomí o vlastním těle a snižuje stres. Tyto faktory mohou pomoci snížit příjem potravy a zvýšit povědomí o důsledcích přejídání.

Je možné cvičením jógy zhubnout?

Pokud chcete pouze spalovat kalorie, odborníci se shodují, že vhodnou volbou je rychlá vinyasa jóga. Cvičení vinyasa se zaměřuje na integraci jednotlivých svalových partií a přenášení váhy těla na ruce a nohy. Tento typ přenosu tělesné hmotnosti zvyšuje tepovou frekvenci a posiluje svaly. Čím více svalů si vytvoříte, tím více kalorií spálíte i po skončení cvičení.

Další dobrou volbou je power jóga, která je však intenzivnější a je vhodnější pro lidi, kteří jsou již fit. V power józe se méně medituje a více se zaměřuje na pozice ve stoje a rychlejší tempo pohybu. Účinky jógy spočívají v tom, že se vaše srdce rozbuší ještě více než při lekcích vinyasy, což je dobré pro hubnutí. Při cvičení byste se měli snažit dosáhnout tepové frekvence v rozmezí 55 až 85 % svého maxima, abyste spálili co nejvíce kalorií. Způsoby, jak vypočítat maximální tepovou frekvenci, najdete na internetu.

K čemu jóga pomáhá?

S čím jóga pomáhá?

Pravděpodobně vás zajímá, zda jóga pomáhá hubnout? Účinky jógy jsou četné a zahrnují více než jen hubnutí. Mezi další pozitivní účinky patří:

  • okysličení organismu
  • zlepšení krevního oběhu
  • zlepšení odstraňování toxinů z těla
  • zlepšení držení těla
  • zbavení se svalových křečí
  • snížení hypertenze
  • lepší trávení
  • větší odolnost vůči stresu a nervům
  • zbavení se bolesti zad a její prodloužení.

Za zmínku stojí také to, že jóga je mimořádně bezpečný sport, který můžeme cvičit doma. Pokud začneme s programy pro začátečníky, nemusíme se obávat zranění. Dalším pozitivním aspektem jógy je, že nezatěžuje klouby, což může být problém například při běhu.

Snižuje jóga stres?

Jóga je již dlouho považována za účinný způsob, jak se zbavit stresu, a to samo o sobě může být nástrojem pro hubnutí. Kortizol stimuluje chuť k jídlu, a proto máme tendenci jíst (a přejídat se), když jsme ve stresu, a zejména vyhledávat nezdravé potraviny. Relaxační cvičení jógy vám může pomoci zvládat stres zdravějším způsobem, nebo se mu dokonce zcela vyhnout.

Pomáhá jóga při stresu?

Cvičení jógy zvyšuje citlivost těla na inzulín. V důsledku toho tělo přestane ukládat tuk a začne ho spalovat. Cvičení jógy totiž uklidňuje a uvolňuje. Stresové hormony, které v těle vyvolávají vylučování inzulínu a nepřímo tak způsobují tloustnutí, přestávají být problémem.

Vyplatí se cvičit jógu?

Pokud chcete pomocí jógy zhubnout, přijměte tuto výzvu. Provádějte malé, postupné změny a stanovte si skromné cíle, abyste je s větší pravděpodobností dodržovali. Jakmile prohloubíte své cvičení, možná zjistíte, že vás zdravé jídlo a zdravý životní styl začnou přirozeně přitahovat. Pozitivní výsledky tak mohou jít daleko za hranice úbytku hmotnosti.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Sport