Jak se oblékat na jógu?

Jak se oblékat na jógu?

Ve světě jógy existuje několik základních pravidel, jak se na lekci jógy oblékat. Před první lekcí je dobré se poptat na místě, které jste si vybrali, ale nejčastější odpovědí je, že si můžete vzít oblečení, které se vám líbí, bez omezení. Někdy je dobré zvolit si na jógu správné oblečení, abyste se při cvičení cítili jistě a pohodlně. 

Jak se obléknout na hodinu jógy?

Jakmile začnete běhat, cvičit v posilovně nebo chodit na lekce fitness, je pravděpodobné, že budete mít ve svém šatníku veškeré oblečení na jógu, které potřebujete. Samozřejmě, pokud je jóga záminkou k tomu, abyste si koupili zbrusu nové oblečení – perfektní. Dobře padnoucí oblečení na jógu je skvělým začátkem úžasného dobrodružství. 

Jak se obléknout na hodinu jógy?

Legíny nebo kalhoty na jógu

Legíny na jógu nebo volné kalhoty – výběr závisí na osobních preferencích. Legíny začaly na scéně jógy převládat asi před 10 lety. Nyní jsou prakticky všude – nejen jako součást oblečení na jógu. Je pravděpodobné, že legíny, které máte ve svém šatníku, budou naprosto vyhovující – stojí za to zkontrolovat, zda jsou elastické a zda nejsou při cvičení příliš průhledné.

Chcete-li je otestovat, zaujměte pózu ohnutou v pase a směřující dolů, pokud zůstanou legíny neprůhledné, je to skvělé, v opačném případě se vyplatí pořídit si nové. Pokud legíny projdou testem neprůhlednosti, je dobré se ujistit, že udrží vaše bříško pod kontrolou. Legíny, které při cvičení sklouzávají, mohou být opravdu rušivé. Při cvičení je důležité soustředit se spíše na jógu než na snahu vytáhnout si legíny v polovině polohy. 

Jaké legíny na jógu si vybrat?

Halenky na jógu 

Při cvičení jógy doma to může být jakákoli halenka. Jaké oblečení na skupinovou jógu? Je důležité zvolit si halenku, která vám při shybech nesklouzne přes hlavu. Volná horní část bude v tomto případě velmi problematická. Blůza na jógu musí být přiléhavá a dostatečně dlouhá, aby při protahování zcela zakrývala trup. Musíte se také ujistit, že se při provádění různých póz nekutálí. 

Kromě toho je pro každou ženu, která se chce věnovat józe, nezbytnou součástí výbavy dobrá sportovní podprsenka. Měla by to být podprsenka, která je podpůrná a poskytuje slušné krytí. Nemusí být pevná a podpůrná jako běžecká podprsenka, ale měla by držet poprsí na svém místě. Samozřejmě musí být také pohodlné a nesmí nijak omezovat pohyb – nikdo nemá rád, když ho při cvičení jógy něco rozptyluje. Vyplatí se také vyhnout se podprsenkám se zapínáním na zádech, protože mnoho jógových pozic je na zádech. Při těchto polohách je lepší, když se nic nelepí na záda. 

Jaké halenky na jógu si koupit?

Boty na jógu

Obliba jógy rok od roku roste. S nárůstem popularity se zvýšila i poptávka po obuvi na jógu. Ačkoli mnoho lidí dává přednost cvičení jógy naboso, používání správné obuvi má mnoho výhod. 

Nejlepší boty na jógu kladou důraz na flexibilitu, odpružení a podporu. Při výběru se samozřejmě řiďte pohodlím a osobními preferencemi. Vhodně zvolená obuv chrání nohy. I při tak pomalém a rozvážném cvičení, jako je jóga, dochází k poměrně častým zraněním nohou a kotníků. 

Jaké boty na jógu?

Před výběrem obuvi na lekci jógy se vyplatí vyzkoušet si několik nebo dokonce tucet párů, abyste si mohli vybrat ty nejlepší. Na trhu je mnoho různých modelů a vyplatí se vybírat ty, které neomezují pohyb kotníku, paty a prstů. Obuv by měla spolupracovat s vašimi chodidly. 

Které oblečení na jógu závisí na typu lekce?

Začátečníci si možná neuvědomují, že existuje několik různých stylů jógy. Některé styly se zaměřují na udržování poloh, jiné na zvýšení teploty. Styl lekce významně ovlivňuje výběr oblečení na jógu. 

Jaké oblečení na jógu?

Lekce jógy pro začátečníky jsou obvykle buď hatha, nebo vinyasa. Hatha má pomalejší tempo a vinjása se více zaměřuje na pohyb. Některé lekce se konají v dodatečně vyhřívané místnosti s cílem vyvolat pocení. V takovém případě je dobré zvolit rychle odvádějící látky, které nezanechávají stopy potu, a přiléhavé šortky na jógu nebo zkrácené legíny. Je třeba mít na paměti, že šortky by neměly být příliš krátké.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Sport