Co lze přidat do ovesných vloček?

Co lze přidat do ovesných vloček?

Ovesné vločky jsou dobrým začátkem dne. Jeho popularita již nějakou dobu roste díky propagaci zdravého životního stylu. Jeho největší výhodou je, že se dá připravit mnoha různými způsoby. Milovníci sladkých snídaní mohou být kreativní v různých kompozicích. Pro ty, kteří si jako první jídlo vybírají slanou pochoutku, je také připraveno několik možností. Ovesná kaše je rychlý pokrm, který zasytí na dlouhou dobu a můžete si ho vzít kamkoli s sebou

Sladká ovesná kaše

Je nejoblíbenější možností, jak začít den ve sladkém stylu. Stačí uvařit ovesné vločky v mléce nebo ve vodě a přidat oblíbené přílohy. Pro ty, kteří ráno nemají moc času, je ideální ovesná kaše na noc. Obiloviny přes noc jednoduše přelijte, aby nabobtnaly. Hned ráno bude připravena snídaně. Stačí jen přihodit, na co máte chuť.

Jednou z možností je ovesná kaše s arašídovým máslem, která se hodí k banánu a medu. V zimních dnech je ideální zahřívací ovesná kaše s jablky a skořicí. Můžete do něj vetřít trochu zázvoru, který ještě více podpoří váš metabolismus a imunitu.

Jaké polevy pro ovesnou kaši

Přídavky ke sladké ovesné kaši

Ten, kdo vaří ovesnou kaši, má neomezené možnosti při vytváření jejích variací. Níže je uveden seznam doplňků, které mohou být inspirací pro vaše jídlo:

 • ořechy – na výběr je mnoho druhů, včetně kešu, vlašských a lískových ořechů. Každý z nich vám dodá zdravé tuky, které jsou pro váš jídelníček nezbytné
 • čerstvé ovoce – např. maliny, banán, ananas, jahody, které jsou zdrojem mnoha vitamínů a vlákniny
 • sušené ovoce – např. meruňky, které zvyšují hladinu železa, které je velmi důležité pro správné fungování organismu.
 • semínka – poskytují mnoho vitamínů a tuků (slunečnicová, dýňová semínka)
 • proteinový prášek – pomáhá doplnit denní potřebu bílkovin. Na výběr je mnoho příchutí
 • sladidla – může to být med, xylitol, stévie. Ty zlepšují chuť ovesných vloček.
S jakou ovesnou kaší?

Slaná ovesná kaše

Pro člověka, který drží dietu nebo nemá rád sladké snídaně, je ideální ovesná kaše s vejci. I zde jste omezeni pouze svou představivostí. Lze ji připravit různými způsoby – vařenou ve vajíčku, pečenou nebo podávanou se smaženým vejcem jako přílohou.

Bez ohledu na způsob přípravy ji můžete podávat s avokádem, pečenými batáty, oblíbeným sýrem nebo cherry rajčátky. Další možností chutné snídaně je ovesná kaše s tvarohem. Stojí za to přidat do něj pažitku a ředkvičky.

S jakou ovesnou kaší

Zdravá ovesná kaše – vyzkoušené nápady

 • čokoládové ovesné vločky – při vaření stačí přidat několik kostek oblíbené čokolády nebo lžíci kakaa.
 • kokosové ovesné vločky – uvařte ovesné vločky smíchané s kokosovými hoblinami. Skvěle se hodí k malému přídavku bílé čokolády
 • ovesná kaše s malinami – nejlépe se hodí čerstvé ovoce, ale můžete použít i mražené ovoce nebo malinový džem. Přidejte sýr mascarpone, abyste zjemnili kyselost malin.
 • ovesná kaše s jahodami – nezapomeňte, že jahody se rychle rozvaří. Z tohoto důvodu je dobré je přidávat až na talíř
 • ovesné vločky s ořechy – dobře se kombinují se sušeným ovocem.

S čím chutnají ovesné vločky nejlépe?

Při hledání své oblíbené ovesné kaše můžete každý den zkoušet nové kombinace. Při sestavování snídaně dbejte na to, aby obsahovala všechny potřebné složky. Takové jídlo vás zasytí až do oběda a umožní vám zapomenout na svačiny mezi jídly. Dodává tělu také základní živiny. Snídání ovesných vloček také usnadňuje hubnutí. Je to ideální volba pro každého, kdo chce začít každý den zdravě.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Strava