Tlustý čtvrtek – kolik koblih sníst?

Tlustý čtvrtek – kolik koblih sníst?

Tlustý čtvrtek je zvláštní den v roce, kdy si můžete dopřát více koblih. Právě ty jsou s Tučným čtvrtkem spojovány nejvíce. Je jich nepřeberné množství – s marmeládou, čokoládou, ovocem, pudinkem, moučkovým cukrem a nejrůznějšími polevami. Počet druhů koblih je nekonečný a každý si z nich něco vybere. Ale kolik koblih v tento den sníst? Čemu byste měli věnovat pozornost? Čtěte dále.

Kolik koblih na tučný čtvrtek?

Každý rok padají rekordy v počtu koblih snědených v tento den. Někteří lidé věří, že nejíst v tento den koblihu znamená možnost životního neúspěchu.

Někteří lidé v tento den snědí obrovské množství koblih. Podle statistik mohou rekordmani na Tučný čtvrtek sníst více než 20 koblih.

Pączki podle statistik

Podle průzkumu, který provedla společnost SW Research jménem společnosti Tesco Polska, sní většina respondentů, 47 %, 3 až 5 koblih. Přibližně 35 % dotázaných sní 1 až 2 koblihy a 14 % uvádí, že sní více než 5 koblih. Ze stejného výzkumu také vyplývá, že ženy dbají na svůj jídelníček více než muži. Každý pátý muž má v úmyslu sníst více než 5 koblih, zatímco u žen je to každá desátá. Pouze 4 % respondentů uvedla, že na oslavu Tučného čtvrtku nehodlají jíst tučné věci.

Tlustý čtvrtek v České republice

Je v pořádku jíst na tučný čtvrtek koblihy?

Koblihy jsou pochutiny, které by neměly být součástí vašeho každodenního jídelníčku. Připravují se z produktů, které se ve stravě nedoporučují, a obsahují poměrně velké množství kalorií. Jedna kobliha může obsahovat 300 až 550 kalorií. Koblihy také obsahují jednoduché cukry a škodlivé tuky, které přispívají k přibývání na váze. Z tohoto důvodu bychom neměli jíst koblihy každý den.

Pokud však koblihy sníte jednorázově, nemusíte se obávat, že by tělo fungovalo správně. Jednorázová konzumace koblih by také neměla způsobit ukládání tuku v těle. Snědení jedné nebo dvou koblih by nám nemělo uškodit. Pro vlastní uspokojení však stojí za to, abyste si v tento den dopřáli trochu pohybu navíc nebo si zacvičili.

Kolik koblih sníst na tučný čtvrtek?

V tento den sníme v průměru asi 2-3 koblihy. Tyto výpočty zahrnují jak lidi, kteří snědí jednu koblihu nebo žádnou, tak ty, kteří jich snědí 20. Neexistuje ani žádný konkrétní počet koblih, které byste měli v tento den sníst – vše závisí na vašem těle, metabolismu, sklonu organismu k hromadění tuku a vašem zdravotním stavu. Nezapomeňte však na střídmost a zdravý rozum.

Snědení jedné nebo dvou koblih by nemělo našemu tělu ublížit. Větší počet by měl také záviset na vašem každodenním cvičení, jeho intenzitě a dalších aktivitách.

Sečteno a podtrženo – kolik koblih sníst na tučný čtvrtek?

Tlustý čtvrtek je jediný den v roce, kdy si můžeme koupit několik koblih a bez výčitek je sníst během jednoho dne. Je však třeba mít na paměti náš zdravotní stav a množství pohybu, kterému se věnujeme. Nezapomeňte si také zacvičit, abyste spálili přebytečné kalorie. Nezapomeňte, že koblihy mají 300 až 550 kcal a během jedné hodiny běhu (sportu, při kterém se spaluje nejvíce kalorií) můžete spálit až 900 kcal.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Strava