Jak se zbavit otlaků na nohou?

Jak se zbavit otlaků na nohou?

Pokud nosíme špatně padnoucí obuv, dochází často k nadměrnému tlaku na povrch kůže. Výsledkem jsou dráždivé otlaky, které jsou bolestivé a cítíme se s nimi nepříjemně. V takové situaci bychom měli reagovat co nejrychleji. Co jsou to otlaky a jaké typy můžeme rozlišit? Jak s nimi bojujeme? Odpovědi na tyto otázky naleznete v následujícím článku, k jehož přečtení zveme všechny čtenáře.

Otisky – co to jsou a jaké jsou jejich typy?

Pokud bychom se rozhodli definovat stopy, mohli bychom dojít k závěru, že se jedná o určitou obrannou reakci kůže, která vzniká v důsledku nadměrného tření nebo tlaku. Tento typ jevu se nejčastěji vyskytuje na chodidlech, mezi prsty a také na vnitřní straně rukou.

Co dělat se stopou?

Nesmíme však zapomínat, že kuří oka jsou ve srovnání s bradavicemi nebo puchýři zcela odlišným jevem. Mozoly můžeme rozdělit na mozoly a otlaky. Ty jsou nejčastěji viditelné na chodidlech a vznikají kvůli špatně padnoucí obuvi. Naproti tomu otlaky připomínají tvar kužele – nacházejí se na prstech, případně mezi nimi.

Jak bojovat s otlaky?

Otlakyrozhodně nejsou příjemné, a proto bychom měli udělat vše, co je v našich silách, abychom se jich zbavili. K dispozici je několik řešení, o kterých píšeme dále v tomto článku. Jak se zbavit otlaků na chodidlech?

Lék na otlaky na chodidlech – použijte osvědčené metody

Zajímá vás, jak odstranit otisk nohy? Zvažte koupi speciální masti, která je k dostání prakticky v každé lékárně. Na lékařském trhu obvykle najdete přípravky obsahující kyselinu salicylovou nebo kyselinu mléčnou. První z nich je určen k rozpuštění zrohovatělé vrstvy epidermis – to usnadňuje exfoliaci. Totéž platí pro kyselinu mléčnou, která změkčuje zrohovatělou epidermis.

Jak odstraním otlaky na chodidle?

Za zmínku stojí také to, že obě tyto složky mají antibakteriální a antimykotický účinek, který zabraňuje šíření některých kožních onemocnění. Zajímavé je, že některé masti mohou mít protizánětlivý účinek. Správné působení léčivé masti je aplikovat ji pouze na otlaky, nikoli na zdravou kůži. V opačném případě může dojít k podráždění pokožky a v krajním případě i k alergické reakci.

Jsou náplasti na otlaky pod nohama účinné?

Jak se zbavit otlaků na chodidle? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá – používejte záplaty. Zpravidla se namáčejí do různých přípravků, které jsou určeny ke změkčení kůže, což značně usnadňuje jejich odstranění. Je však třeba mít na paměti, že na trhu existuje mnoho různých omítek, které se na první pohled liší pouze cenou a vzhledem.

V praxi se jako zajímavé řešení jeví hydrokoloidní kopie. Jejich cílem je zmírnit tlak a také překrýt zesílenou kůži. Jsou také vodotěsné a zaručují prostředí s dostatečnou vlhkostí. Nelze nezmínit, že náplasti na otlaky se používají i preventivně

Co na otlaky na nohou?

Domácí prostředky na kuří oka na nohou

Jedním z domácích léků na otlaky na nohou je použití obkladu z česneku a listů aloe vera. Tento typ obvazu bychom měli měnit přibližně dvakrát denně, dokud se tvrdé místo neodstraní.

Alternativním řešením je použití aspirinu. Rozmělněte ji v malém množství vody a pak pastu naneste na kukuřici. Je dobré nechat vše 15-30 minut pod fólií. Účinné jsou také exfoliační ponožky. Obsahují močovinu a rostlinné kyseliny, které následně vedou ke změkčení pokožky nohou. Měli bychom však pamatovat na to, abychom nosili správně padnoucí obuv a nevystavovali pokožku nadměrnému odírání. Jak se říká, prevence je lepší než léčba.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Zdraví