Jak skladovat česnek?

Jak skladovat česnek?

Česnek je přísadou do mnoha pokrmů polské i mezinárodní kuchyně. Je ceněná nejen pro svou chuť a jedinečnou vůni, ale také pro své zdravotní účinky, včetně antibakteriální a antivirové aktivity. Proto se zejména v podzimním a zimním období vyplatí mít po ruce několik stroužků česneku, které mohou pomoci účinně bojovat proti infekcím a obohatit chuť pokrmů. Aby si česnek zachoval svou čerstvost, zdravotní a chuťové vlastnosti, je důležité vědět, jak a kde česnek skladovat.

Jak skladovat syrový česnek?

Správně skladovaný česnek si zachová své vlastnosti po mnoho měsíců. Dobrým pravidlem je skladovat česnek vcelku, v podobě neporušených cibulí. Aby česnek předčasně nevyklíčil, je nejlepší vložit cibulky česneku do síťky, košíku nebo děrovaného papírového sáčku a umístit je na polici na suchém a stinném místě. Česnek by se měl skladovat při pokojové teplotě, nejlépe 15-18 stupňů. Ideálním místem pro jeho uložení je spíž nebo kuchyňská police. Mnoho lidí si klade otázku, jak skladovat oloupaný česnek, zejména zbytky, které zůstaly nevyužity.

Kde skladovat česnek?

Pokud nemáte čas konzervovat jiným způsobem, můžete zbytky česneku vložit do vzduchotěsně uzavřené nádoby nauchovávání česneku a dát ji do chladničky. Upozorňujeme, že skladování česneku v chladničce nebo mrazničce může snížit jeho chuť

Jak uchováváte česnek ve sklenici?

Dobrým způsobem, jak uchovávat česnek v zimě, je naložit ho do marinády a dát do skleněné nádoby. Marináda by měla být připravena z octové marinády s přídavkem koření, jako je sůl, cukr, hořčice nebo estragon. Takto připravený česnek lze skladovat několik měsíců a je výbornou přílohou k masovým pokrmům. Další osvědčenou metodou, jak uchovávat česnek ve sklenici, je zalít krátce povařené (2 minuty) stroužky česneku olejem nebo olivovým olejem spolu s bylinkami. Sklenici je vhodné skladovat dnem vzhůru na chladném a tmavém místě. Přibližně po měsíci bude česnek připraven k použití jako chutná příloha.

Strouhaný česnek můžete také uchovávat ve sklenici konzervovaný se solí. Taková sklenice by měla být umístěna v lednici. Málo známým, ale vynikajícím způsobem, jak uchovávat česnek v zimě, je nakládat ho do slaného nálevu. Takto připravený česnek je jemnější chuti než syrový česnek. Česnek můžete také skladovat ve sklenicích jako pastu. Celé cibulky jednoduše upečte v troubě a poté je smíchejte s olivovým olejem a kořením.

Jak uchováváte česnek ve sklenici?

Dobré způsoby dlouhodobého skladování česneku:

  • moření,
  • moření,
  • konzervování solí,
  • skladování v oleji nebo v oleji,
  • uložení v pastě.

Jak skladovat medvědí česnek?

Medvědí česnek má podobné léčivé vlastnosti jako česnek kuchyňský. Protože je však ve formě listů, jsou pravidla pro jeho ukládání odlišná. Nejlepší způsob, jak si uchovat chuť a zdravotní vlastnosti po několik dní, je skladovat medvědí česnek v lednici nebo ho zmrazit. Listy medvědího česneku lze sklízet společně se stonky, které se ponoří do sklenice s vodou a uloží do chladničky. Dobrým způsobem, jak si dlouhodobě uchovat vlastnosti medvědího česneku, je připravit z něj pesto. Stačí rozmixovat listy česneku a poté přidat sůl, citron, olivový olej a mleté ořechy. Pesto dejte do sklenice a uložte do lednice. Skvěle se hodí do sendvičů nebo těstovinových pokrmů.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Kuchyně