Jaký kabát zvolit pro malého člověka?

Jaký kabát zvolit pro malého člověka?

Lidé, kteří jsou malého vzrůstu, mohou mít dojem, že kabát je druh oblečení, který jim neslouží. Nic nemůže být vzdálenější pravdě. Správně zvolený střih, délka a barva kabátu se může líbit každému. Zde jsou tipy, které pomohou nízkému člověku vybrat stylový a postavě prospěšný model kabátu

Jaký střih kabátu pro krátkou osobu?

Nízký člověk by měl mít na paměti, že si při výběru střihu kabátu může dovolit značnou volnost. Je důležité, aby kabát splňoval následující kritéria, pokud jde o materiál, vzory nebo délku. To, zda si vyberete kabát v podobě trenčkotu nebo polopřiléhavého kabátu, je druhotné. Každá drobná žena si může najít styly kabátů, které jsou módní a lichotí její postavě.

jaký střih kabátu pro malou osobu

Při výběru střihu kabátu stojí za to sledovat hvězdy z červeného koberce. Eva Longoria nebo Shakira jsou krátké a dokonale upravené hvězdy. Shakiru lze často vidět v černém kabátě ke kolenům, který je jemně zdoben střapci ve stejné barvě. Hvězda si také vybírá kožichy. Eva Longoria zase miluje jednoduchý černý kabát před kotníky. Takže i malý člověk může vypadat trendy.

Jaký materiál pláště mám zvolit?

Kabátpro krátké osoby by se měl vyznačovat vysokou kvalitou materiálu. Druhým klíčovým prvkem je textura látky. Pokud jste malého vzrůstu, můžete se trochu vyblbnout s texturami, kožešinami nebo třásněmi.

Při výběru kabátu však dbejte na to, aby nebyl pestrobarevný. Například výše zmíněná Eva Longoria zvolila jednoduchý bílý kabát z mírně nadýchaného materiálu. Klíčové body, které musí mít nízký člověk při výběru kabátu na paměti, jsou proto dva. Důležitá je struktura a pevná barva zvoleného řešení.

které kabáty pro malé lidi

Jaký kabát pro krátké dámy – barva a ozdoby

S krátkou výškou se nevyplatí experimentovat s barvami a ozdobami. Kabáty v klasických barvách budou vypadat dobře. Kabát pro krátkou osobu lze obarvit takto:

  • béžová
  • černá
  • odstíny šedi
  • pudrové, pastelové barvy (např. mátová, pudrově růžová)
  • intenzivní barvy, pokud je barva stejnoměrná
  • streetwearový kabát zdobený nášivkami

Pokud se člověk rozhodne pro sytější barvu, je důležité, aby srst nebyla zdobena vzory a aby barva byla jednotná. Například kabát s efektem kravaty nebude pro malého člověka vhodný

Jaká délka kabátu pro krátkou osobu?

Nízkýčlověk by měl zvolit kabát v délce do půlky stehen, maximálně po kolena. Tento typ délky dodává lehkost a dokonale zdůrazňuje proporce siluety. Dlouhé kabáty po kotníky způsobují, že nízká postava působí těžce a mohutně. Kromě toho se díky této délce kabátu zdá, že je člověk o několik centimetrů menší.

jaká délka kabátu pro malou osobu

Jaký kabát pro malou dívku?

Krátké ženy si navíc mohou zvolit kabát s půlkruhovým střihem. Toto řešení je v módě již několik let. Z retro modelů dobře poslouží také kabáty odstřižené pod prsy. Oba trendy jsou nadčasové a opakují se. Kromě těchto typů doplňků by si ženy s nízkým vzrůstem měly vybírat kabáty s rovným střihem.

Vyplatí se také vyhnout nákupu kabátů z řady pro dospívající dívky. Nízká postava není důvodem, proč si nevybrat menší velikosti z dámských řad. Kabát pro krátkou dívku se vyplatí zpestřit podpatky, aby se zvýšil efekt vyvýšení.

který kabát pro malou dívku

Jaký kabát pro malého muže?

Nízký muž by se také měl vyhnout nákupu kabátů z mladistvých řad. Na výběr je několik různých stylů kabátů, například trenčkot nebo kabát z louží, které s úspěchem najde v pánských kolekcích. Bez ohledu na typ kabátu by se měl muž nižšího vzrůstu ujistit, že mu kabát sahá před kolena.

Výška, která opravňuje muže k výběru kabátu sahajícího přes hýždě (nebo o něco delšího), je něco málo přes 170 cm a méně. Dlouhé kabáty jsou módní a jsou spojeny s historií odívání, s vojenskou historií (tehdy pánské kabáty sahaly i po kotníky), nicméně malý muž by měl volit inovativní, novější, kratší střihy.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda