Jak se oblékat na civilní svatbu jako host?

Jak se oblékat na civilní svatbu jako host?

Civilní svatby jsou stále oblíbenější. Rok od roku se páry stále častěji rozhodují pouze pro obřad na matrice a vzdávají se kostela. Někteří hosté, kteří ještě nikdy neměli příležitost se takové události zúčastnit, se potýkají s problémem, jak se na civilní svatbu obléci. Tento problém se může týkat i hlavních protagonistů události – nevěsty a ženicha.

Co si vzít na civilní svatbu?

Neexistují žádná pevně stanovená pravidla, co si vzít na civilní svatbu. To platí jak pro hosty, tak pro ženicha a nevěstu, rodiče nebo svědky. Oblékání na civilní svatbě může být úplně stejné, jako kdyby šlo o svatbu v kostele. Zde se jistě uplatní klasika: bílé šaty pro nevěstu, oblek v tlumených barvách pro ženicha a elegantní oblečení pro hosty. Pro dámy jsou vždy dobrou volbou koktejlové šaty nebo elegantní oblek na civilní svatbu. Také délka šatů je libovolná, hodí se jak dlouhé, tak krátké šaty.

jaké šaty na civilní svatbu

Při výběru oblečení na civilní svatbu jako host je však dobré mít na paměti střídmost. Stylizace by neměla být příliš přehnaná a v žádném případě vyzývavá. Rozhodně je lepší upustit od velmi krátkých mini šatů nebo hlubokých výstřihů. Pro tento typ události je vhodné zvolit elegantní oblečení, které však zároveň neomezuje v pohybu. U pánů jsou stále velmi oblíbené obleky v tmavě modré, grafitové nebo černé barvě.

Jakou barvu šatů na civilní svatbu?

Otázka barvy šatů pro hosta na svatbu často vyvolává emoce. Zejména výběr dvou barev, černé a bílé, je posuzován odlišně. Černé šaty na civilní svatbu lze považovat za přehmat. Je to proto, že tato barva je v naší kultuře spojována se smutkem, zatímco svatba a hostina je radostnou oslavou. Také bílé šaty na civilní svatbu mohou být hodnoceny negativně. Má se za to, že tato barva je vyhrazena nevěstě a volba takových šatů hostem jako pokus zastínit nejdůležitější osoby dne.

co si vzít na civilní svatbu jako host

Hodně však záleží na přístupu a také na plánovaném stylu nevěsty a ženicha. Některé nevěsty nemají proti takovým barvám na svatbě žádné námitky. Pokud si navíc nevěsta sama zvolí bílé šaty pro svou civilní svatbu, jeví se jako ještě menší problém zvolit tuto barvu šatů pro civilní svatbu její kamarádky nebo sestřenice

Bezpečnou barvou šatů pro civilní svatbu jsou vždy pastelové, světlé kreace. Dobře se hodí i tmavší barvy, např. červené šaty na civilní svatbu jsou velmi častou volbou. Vkusné jsou také kreace v námořnické modři nebo lahvově zelené. V kombinaci s elegantními zlatými šperky vytvoří úžasný styling.

jakou barvu šatů na civilní svatbu

Co si vzít na sebe na venkovní civilní svatbu?

Již několik let se může občanský sňatek konat mimo budovu matričního úřadu. To dává ženichům a nevěstám velmi širokou škálu možností. Pak ovšem vyvstává problém, co si vzít na civilní svatbu jako host takové události. V takové situaci je třeba brát v úvahu počasí. Možná budete muset použít svrchní oděvy. Je dobré se ujistit, že jsou vhodné pro danou příležitost a styling. Obvykle se hodí elegantní kabáty nebo bundy, ale možná postačí i kvalitní teplá šála. Pokud je venkovní akce začátkem méně formálního večírku, lze zvolit poloformální oblečení.

jak se obléknout na civilní svatbu

V případě pochybností je však vždy bezpečnější zvolit klasiku. Jednoduché, decentní šaty pro ženy a oblek pro muže jsou osvědčeným stylem pro civilní svatbu. Dámy, které si nepotrpí na šaty, mohou být také v pokušení vzít si na civilní svatbu dobře padnoucí oblek. Pokud víte, že se svatba a hostina ponesou v určitém duchu nebo stylu, vyplatí se pokusit se tomu přizpůsobit i oblečení.

Co byste si měli vzít na civilní svatbu?

Při rozhodování o stylizaci civilní svatby musíte také zvážit své preference a typ krásy. Stejně jako u každého oblečení je důležité, abyste se v něm cítili pohodlně. Pokud šaty na civilní svatbu odpovídají všem současným trendům a hodí se k charakteru obřadu, ale jsou naprosto nepadnoucí, vyplatí se poohlédnout se jinde. Dobré šaty na civilní svatbu jsou takové, které nejen dobře vypadají, ale také v nich nositelka cítí krásu.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda