Jakou barvu svatebních šatů zvolit jako host?

Jakou barvu svatebních šatů zvolit jako host?

Den svatby a hostiny je obvykle nejdůležitější etapou v životě každého ženicha a nevěsty. Na tento den je třeba se dlouho a pečlivě připravovat a plánování jeho podoby často začíná již v raném věku. Protože kdo by opravdu nesnil o tom, že stráví nejkrásnější den svého života podle svých dlouholetých plánů?

Nevěsta a ženich jsou na svatbě vždy nejdůležitějšími postavami – právě oni by měli být středem pozornosti všech hostů. Jakou barvu svatebních šatů zvolit, aby nijak nezastínily hlavní postavu dne? Zde je vše, co by svatební hosté měli vědět o dress code!

Jednobarevnost versus kontroverze – nejdůležitější pravidla

Výběr svatebních šatů není navzdory zdání vůbec snadnou výzvou. Přestože trh s oblečením nabízí opravdu široký výběr, a to jak barev, tak typů střihů – existuje několik základních pravidel, která omezují možnosti výběru. Jaké barvy svatebních šatů jsou zakázané a proč je to pravidlo?

Bílá barva svatebních šatů – je to dobrá volba?

V první řadě by každá žena pozvaná na svatbu měla hned na začátku odmítnout bílou barvu. Proč? Odpověď je velmi jednoduchá: bílá barva je vyhrazena nevěstě. Je to její den a ona je ta, která by se měla cítit jako hvězda – volba bílých šatů pozvanou osobou by mohla být vnímána jako obrovský přehmat a neslušné chování vůči novomanželům. Také barvy blízké bílé nemusí být tou správnou volbou – odstíny béžové a ecru by měly být ponechány pro nevěstu a její matku, protože v dnešní době se svatební šaty vyrábějí i v těchto barvách.

Černé svatební šaty – trefa do černého?

A jak je to s černou barvou? Budou černé svatební šaty dobrou volbou? Je pravda, že téma této barvy na svatebním večírku je stále kontroverzní, ale v průběhu let se pravidla pro oblékání černého oblečení rozhodně uvolnila. Pokud se však rozhodnete vzít si černé šaty, je dobré je doplnit decentními doplňky. Vhodné jsou zlaté šperky, barevná kabelka, večerní make-up nebo zlaté či červené podpatky

Jaké jsou trendy barvy svatebních šatů?

Svatební šaty pro svatební matku – nejlepší výběry

Ačkoli svatební den a svatební hostina budou pro novomanžele bezpochyby nejdůležitějšími událostmi, je třeba mít na paměti, že rodiče svatebčanů také prožívají novou etapu života svých dětí. Zatímco otcové nemají s výběrem svatebního oblečení příliš velký problém, něžné pohlaví má mnohem těžší úkol. Jaká barva svatebních šatů pro maminku bude nejlepší?

Pro svatební maminku budou nejlepší kreace v tlumených barvách. Zde jsou nejlepší možnosti výběru barev:

  • béžová,
  • pastelové odstíny modré, růžové a zelené,
  • šedá,
  • fialová,
  • korálů,
  • bordó,
  • zelená láhev.
Jakou barvu svatebních šatů pro maminku?

Výběr kreace pro svědka – střih a barva šatů na svatební hostinu

Pokud je výběr svatebních šatů pro nevěstu poměrně náročný, pak je jistě podobně obtížný i výběr svědka. Osoba, která je svědkem na svatbě, je druhou nejdůležitější osobou hned po nevěstě a ženichovi. Oči hostů budou upřeny i na ni, takže proces výběru kreace může trvat věčně. Proto se vyplatí znát několik důležitých informací, které svědkyni jistě usnadní výběr dokonalých šatů vhodných pro danou příležitost:

  • střih je důležitý – svědecké šaty by měly mít slavnostní a důstojný charakter. Místo elegantních koktejlových šatů jsou mnohem lepší volbou delší večerní šaty.
  • méně je více – stačí dobře zvolené elegantní šaty a jemné šperky. Družička by se měla vyhnout hlubokým výstřihům nebo přiléhavým šatům
  • barva šatů obvykle závisí na mnoha faktorech – od povahy obřadu a plánů nevěsty a ženicha až po roční období, ve kterém se svatba koná. Přesto je vhodné odmítnout jasné a intenzivní barvy, které by mohly zastínit hlavní postavu dne.
Barvy svatebních šatů

Barvy a roční období aneb jaké jsou trendy barvy svatebních šatů?

Při výběru dokonalého oblečení na svatbu stojí za to věnovat pozornost ročnímu období, ve kterém se bude obřad konat. Jakou barvu šatů na svatbu na podzima jaké odstíny v létě budou nejlepší volbou? Budou se tmavě modré svatební šaty hodit i v zimě? Každé roční období je spojeno s úplně jinými barvami. Po celý rok se na svatbách objevují zlaté šaty – ačkoli nepatří k nejčastějším volbám, na tanečních parketech o ně rozhodně není nouze.

Jarní a letní barvy svatebních šatů

Na jarních a letních svatbách se často objevují pastelové barvy. Dále pak výtvory ve světlých odstínech růžové, zelené, modré – červená nebo hnědá jsou méně časté.

Barvy šatů pro svatbu na podzim

Podzim je obdobím, kdy na svatebním parketu často převládají tmavší barvy šatů: lahvově zelená, bordó nebo námořnická modř jsou oblíbenými barvami pro podzimní oslavy.

Barvy šatů pro svatby v zimě

V zimě ženy obvykle volí odstíny šedé nebo černé, ale nechybí ani tlumená červená nebo zelená.

Sledujte Ženské Rady na Google News! Zůstaňte v obraze! Sledujte

Adéla Svobodova

Jmenuji se Asia a je mi 26 let. Jsem absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase běhám, jezdím na kole a cvičím jógu. Při psaní si odpočinu, a tak s pomocí svých přátel ve volném čase vytvářím tyto webové stránky. Pokud máte téma nebo otázku, na kterou hledáte odpověď, napište!

Viz více: Móda